Skip to content

6 būdai kaip sustabdyti plaukų slinkimą

 6 būdai kaip sustabdyti plaukų slinkimą

Plaukų slinkimas nemalonus visiems – tiek vyrams, tiek moterims. Niekas nesidžiaugia pamatęs kuokštus šepetyje ar išretėjusį pakaušyje veidrodyje. Priežasčių plaukų slinkimui gali būti daug – nuo genetikos ir hormoninių pokyčių iki netinkamos mitybos ir žalingo aplinkos poveikio.   Vis dėlto, gera žinia yra ta, kad galima sustabdyti ar bent sulėtinti šį procesą ir pagerinti plaukų būklę. Štai 6 būdai kaip sustabdyti plaukų slinkimą.

Pagrindinės plaukų slinkimo priežastys

Dauguma plaukų slinkimo atvejų yra susiję su genetika. Rimtas ir itin intensyvus plaukų slinkimas vyrams dažnai vadinamsa vyriškuoju plikimu, o moterims – moteriškuoju plikimu.

Šios formos plaukų slinkimas yra paveldimas ir susijęs su jautrumu dihidrotestosterono (DHT) hormonui, sukeliančiam plaukų folikulų susilpnėjimą ir plaukų retėjimą.

Hormoniniai pokyčiai taip pat gali turėti įtakos plaukų sveikatai ir prisidėti prie plaukų slinkimo. Tai gali įvykti po gimdymo, menopauzės metu, dėl hormoninių vaisto naudojimo ar įvairių hormoninių sutrikimų.

Netinkama mityba ir tam tikrų svarbių maistinių medžiagų, pvz., geležies, cinko, vitaminų B, D ir E stoka, gali turėti įtakos plaukų sveikatai ir sukelti plaukų slinkimą.

Vienas dažniausių veiksnių, sukeliančių laikiną ar ilgalaikį plaukų slinkimą yra stresas  ir psichologinė įtampa.

Aplinkos veiksniai, tokie kaip didelė oro tarša, intensyvus saulės spindulių poveikis, dažnas plaukų dažymas, džiovinimas ir pan. taip pat gali juos pažeisti ir prisidėti prie slinkimo.

Galiausiai, kai kurie vaistai, pvz., chemoterapija, antidepresantai, taip pat tam tikros medicininės procedūros gali turėti neigiamos įtakos plaukams.

6 būdai kaip sustabdyti plaukų slinkimą

Dažnai vien tai, kad plaukai slenka sukelia papildomo streso! Tad, ką daryti norint susigrąžinti žvilgančius, stiprius plaukus?

Štai 6 būdai, kuriuos išbandyti turėtų kiekvienas

1. Sveika mityba

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sveikiems plaukams. Įsitikinkite, kad jūsų maiste yra pakankamai baltymų, geležies, omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų. Rinkitės tokius sveikus maisto produktus kaip vaisiai, daržovės, riešutais, žuvis, liesa mėsa ir pilni grūdai.

Geležis yra labai svarbi plaukų sveikatai, todėl rekomenduojama valgyti špinatus, pupeles ir kitas žalialapes daržovės. Vitaminas C padeda organizmui geriau įsisavinti geležį ir skatina kolageno gamybą, tad kas dieną rekomenduojama valgyti citrusinius vaisius, braškes, paprikas, brokolius.

Omega-3 riebalų rūgštys yra naudingos ne tik širdies sveikatai, bet ir plaukų sveikatai. Jų galite gauti iš žuvies, linų, kanapių sėmenų arba čia sėklų.

Kad gautumėte pakankamai vitamino A valgykite morkas, salierus, špinatus, kiaušinio trynius ir kepenis. Juose taip pat yra plaukams reikalingo biotino ir vitamino E. Stenkitės vengti per daug rafinuotų cukrų ir perdirbtų maisto produktų, kurie gali neigiamai veikti plaukų sveikatą. Taip pat svarbu gerti pakankamai vandens.

2. Streso mažinimas

Stresas turi neigiamos įtakos plaukų sveikatai ir prisidėti prie plaukų slinkimo. Stenkitės valdyti stresą įvairiais būdais, pvz., reguliariai sportuodami, medituodami, leisdami laiką lauke, stengdamiesi atsiriboti nuo stresą keliančių situacijų.

3. Tinkama plaukų higiena

Tinkamai trinkdami ir prižiūrėdami plaukus galite juos išlaikyti sveikus ir sustabdyti jų slinkimą. Venkite dažno šampūno naudojimo, stiprių chemikalų, itin karšto vandens, džiovintuvų, naudokite švelnius ir natūralius šampūnus, aliejus ir balzamus.

4. Galvos masažas

Reguliariai masažuokite galvos odą, nes tai gali padėti paskatinti kraujotaką ir plaukų augimą. Taip pat, šukuodamiesi venkite per didelio tempimo, pešimo.

5. Vitaminai plaukams

Tam tikri vitaminai ir mineralai, toki kaip biotinas, cinkas, geležis, vitaminas D ir vitaminas E, gali būti naudingi plaukų stiprinimui. Įsitikinkite, kad jų pakankamai gaunate su maistu ir papildais.

6. Intraveninė terapija

Vitaminų lašelinės yra efektyvus ir greitas būdas praturtinti organizmą plaukų sveikatai būtinais vitaminais ir kitomis medžiagomis.

Lašelinės organizmo stiprinimui veikia greičiau ir efektyviau nei geriamieji papildai, nes tokios medžiagos kaip biotinas, cinkas, geležis, vitaminai D, E ir kt. yra teikiamos tiesiai į kraują ir taip pasisavinamos geriau.  Kadangi medžiagos apeina skrandį, įsisavinama net iki šimto procentų medžiagų, tad poveikis jaučiamas daug greičiau.

Lašelinės taip pat gerina kraujotaką, kas padeda aprūpinti plaukų folikulus deguonimi ir maistinėmis medžiagomis.

Labai svarbu, kad intraveninė terapija būtų atliekama tik kvalifikuoto specialisto.

1 Komentaras

  • Aikit aikit- i da kiek tų būdų y.Un,be jokių vitaminų ir tik lašinius su samogenu vartoję miškiniai kokie iš bunkerių išlįsdavo…O vieną liaudišką aš jums čia pat duosiu.Jamat raudoną žibintą ir mojuojat juo virš galvos,kurią taip išdavikiškai nori plaukai palikti.Garantija jums va-net traukiniai ir mašinos stoja prie raudono.Pravda bandžiau ir viduriavimą stabdyt,bet rezultatų dabar negaliu tikslių pateikti,nes šiuo metu dar vyksta nebaigti mokslinio tyrimo ekspermentai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video