5G ryšio plėtra Lietuvoje – nuo 2021 metų

 5G ryšio plėtra Lietuvoje – nuo 2021 metų

Lietuvoje naujos kartos judrųjį ryšį 5G planuojama diegti nuo 2021 metų, o iki 2022 metų jis turės būti įdiegtas bent viename iš penkių didžiausių miestų, pranešė Susisiekimo ministerija.

Jos iniciatyva parengtos 5G plėtros 2020-2025 metų gairės, numatytos priemonės teisinei ir investicinei aplinkai kurti. Gairės pateiktos derinti suinteresuotoms institucijoms, po to bus teikiamos tvirtinti Vyriausybei.

„Tikimės, kad įgyvendinus numatytas priemones Lietuvos judriojo ryšio operatoriai galės sklandžiai diegti ir plėtoti 5G ryšio tinklus ir sistemas Lietuvoje. Tai padės kurti ekonominę ir socialinę naudą valstybei“, – pranešime sakė susisiekimo viceministras Gytis Mažeika.

Numatoma, kad iki 2023 metų 5G ryšys turės būti įdiegtas ir komercinės 5G ryšio paslaugos pradėtos teikti penkiuose didžiausiuose šalies miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, iki 2025 metų – miestų teritorijose, magistralėse „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, valstybinės reikšmės greitkeliuose ir keliuose, geležinkeliuose.

Pasak ministerijos, šia technologija galės naudotis ne tik pavieniai vartotojai, ji leis į tinklą sujungti daiktus, taip dar labiau išplėsdama daiktų internetą (angl. Internet of things) ir įrenginių tarpusavio sąveika grindžiamų įrenginių (angl. Machine to machine, M2M) pritaikymo galimybes.

Todėl tikimasi, kad būsimoji 5G ryšio infrastruktūra bus naudinga daugeliui sektorių, pavyzdžiui, savivaldžiams automobiliams, e. sveikatos sistemai, energijos valdymui, įvairioms visuomenės saugą užtikrinančioms aplikacijoms, gamybos automatizavimui ir pan.

Šiuo metu komercinės 5G ryšio paslaugos vartotojams yra prieinamos JAV, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir kitur. Nacionalinius 5G diegimo veiksmų planus jau yra paskelbusios 11 Europos Sąjungos valstybių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video