Nuo pirmadienio į polikliniką prašoma neiti!

 Nuo pirmadienio į polikliniką prašoma neiti!

Sekmadienį Kėdainių rajono ekstremalių situacijų valdymo komisija, įpareigota Vyriausybės priimto nutarimo, priėmė svarbius sprendimus dėl Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir Kėdainių ligoninės darbo. Rajono gyventojų prašoma neiti į polikliniką – visi gydytojai dirbs nuotoliniu būdu, kurie pacientus konsultuos telefonu, o nedarbingumo pažymas ir receptus išrašys elektroniniu būdu.

Jau nuo pirmadienio ryto pacientai į PSPC nebus įleidžiami. Jie bus tikrinami prie įėjimo ir įvertinus situaciją, pas gydytojus galės patekti tik tie, kuriems pagalba yra tikrai neatidėliotinai būtina.

Tokios kraštutinės priemonės yra neišvengiamos siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, nes savaime suprantama, poliklinika yra būtent ta vieta, kurioje užsikrėsti juo labai didelė tikimybė.

Ekstremalių situacijų valdymo komisija sekmadienį daugiausiai diskutavo, kaip suvaldyti pacientų srautus ir išvengti chaoso.

Pagal priimtą Vyriausybės nutarimą, karantino laikotarpiu turi būti atšaukta bet kokia planinė pagalba, išskyrus tuos atvejus, kai jos nesuteikus paciento būklė gali labai ženkliai pablogėti. Klausimas, kaip užtikrinti tokios pagalbos teikimą, sukėlė daugiausiai diskusijų ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdyje.

Kad nebūtų jokių nereikalingų interpretacijų, Seimo narys Darius Kaminskas nedelsdamas paskambino Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, kuris čia pat atsakė į visus kėdainiškių klausimus.

D. Kaminskas: „Ar įsigaliojus karantinui turime uždaryti konsultacijų polikliniką ir pacientams pagalbą teikti tik per skubios pagalbos skyrių?“

A. Veryga: „Reikia atsisakyti visko, ko mirtinai nereikia. Viską stabdyti ir atšaukinėti, kas nebūtina. Problema – žmonių vaikščiojimas. Juos būtų gerai tikrinti prieš įleidžiant į patalpas. Patikrinti, ar nekarščiuoja, ar neturi kitų koronavirusui būdingų požymių, o jei atsiranda tokių įtarimų, tuos žmones izoliuoti. Svarbiausia, kad kuo mažiau žmonių patektų į patalpas.

D. Kaminskas: Tai konsultacinės poliklinikos pagalba turi būti nutraukta?

A. Veryga: Taip, poliklinika uždaroma. Organizuojamas tik būtinosios pagalbos teikimas.

L. Juodeikienė: „Ar galima psichiatrams nuotoliniu būdu išrašyti pacientams vaistus – el. receptus?“

A. Veryga: „Galima, viską dabar galima. Kuo mažiau kontakto, tuo geriau.

Kuriuos pacientus gydytojai žino ir pažįsta, tai tiems gali išrašyti receptus, pratęsinėti juos išrašant elektroninius receptus.

Akcentuoju – įsileisite vieną užsikrėtusį, turėsite bėdą.

L. Juodeikienė: Jei žmogus yra saviizoliacijoje ir jam reikia receptinių vaistų, juos gydytojas išrašo el. receptu, bet kaip žmogui pasiimti tuos vaistus iš vaistinės, kai ten reikia būtinai pateikti vaistus gaunančiojo asmens dokumentą arba įgaliojimą?

A. Veryga: Čia geras klausimas. Gerai, pirmadienį išleisiu nurodymą, kad būtų leidžiama kitam žmogui su sergančiojo asmens dokumentu atsiimti vaistus be jokio įgaliojimo.

R. Kabošienė: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras aptarnauja visą Lietuvą ir turi iš užsienio sugrįžusiųjų duomenis, o kaip mums, savivaldybei, išaiškinti, kiek pas mus rajone yra žmonių, kurie turi izoliuotis dėl galimo koronaviruso užkrato, kad galėtų kontroliuoti tuos žmones?

A. Veryga: Iki tam tikro lygio bus galima gaut šią informaciją. Mes diegiame sistemą ir ten būtų visi tie asmenys, kurie parvykę ir užsiregistravę. Savivaldybės gydytojui bus suteiktas priėjimas prie šios sistemos, bet kol kas ji dar iki galo nėra paleista.

Ministrui atsakius į klausimus, Kėdainių ekstremalių situacijų valdymo komisija nusprendė prie PSPC ir ligoninės įrengti specialius patikros punktus, kuriuose ir būtų nustatoma, ar ligoniui pagalba yra neatidėliotinai reikalinga ir ar jis nekarščiuoja bei neturi kitų koronaviruso simptomų.

Gyventojų prašoma sąmoningumo ir jie kviečiami nevažiuoti į polikliniką ar ligoninę. Užsiregistravusiems pacientams jau skambina slaugytojos ir aiškinasi, ar tikrai jiems būtina ateiti, ar galima jiems suteikti pagalbą gydytojui konsultuojant telefonu ir išrašant vaistus el. receptu.

Jei nutiktų juodžiausias scenarijus ir situacija per tam tikrą laiką taptų labai sudėtinga, o respublikinės ligoninės nebepajėgtų priimti gydyti visų užsikrėtusiųjų, Kėdainių ligoninė vadovas Stasys Skauminas sako, kad jau yra pasiruošta perorganizuoti ligoninės skyrių darbą ir teikti būtinąją pagalbą sergantiems. Ligoninėje yra 88 lovos, prie kurių yra deguonies aparatai, tad prireikus, kraštutiniu atveju čia gali būti gydomi sergantieji koronavirusu.

Medikai netrukus parengs ir viešai išplatins atmintines, kuriose bus nurodyta, kokiais atvejais prašoma neiti į ligoninę.

KĖDAINIŲ PSPC INFORMUOJA

Nuo 2020-03-16 planinė ambulatorinė šeimos gydytojų, gydytojų specialistų bei odontologų pagalba neteikiama. Kreiptis:

dėl šeimos gydytojų paslaugų (vaistų ir med. pagalbos priemonių išrašymas, nedarbingumo pažymėjimų išdavimas, skiepai) tel.: 61434, 61314, 61334;

dėl gydytojų specialistų konsultacijų tel.: 67103, 67090, 54447; dėl odontologų paslaugų tel.: 52633, 57477.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video