Ženklai, išduodantys, kad laikas keisti dantų protezus

 Ženklai, išduodantys, kad laikas keisti dantų protezus

Išimami protezai iki šiol yra vienas populiariausių dantų atkūrimo būdų. Dažniausiai jie rekomenduojami vyresniems žmonės, kurie dantų netenka dėl amžiaus arba tokių problemų kaip dantenų ligos. Visgi išimami protezai nėra amžini ir laikui bėgant dėvisi. Todėl po tam tikro laiko juos gali tekti pakeisti. Taigi kokie ženklai išduoda, kad jau metas tai daryti?

Protezai nuolat atsilaisvina arba iškrenta

Geri dantų protezai turėtų tvirtai laikytis burnoje tiek kramtant maistą, tiek kalbant. Priežasčių, kodėl jie laikui bėgant gali atsilaisvinti, yra ne viena. Dažnai tai nutinka dėl burnos, likusių dantų ir dantenų audinių pokyčių, taip pat dėl medžiagos, iš kurios pagamintos tokios dantų atkūrimo priemonės, susidėvėjimo.

Pastebėjus, kad protezai vis dažniau atsilaisvina arba iškrenta, juos gali tekti pataisyti arba pakeisti naujais. Nors papildomam stabilumui dar galima naudoti specialų fiksuojamąjį kremą, dažniausiai tai būna tik laikinas sprendimas.

Juntamas skausmas arba diskomfortas

Normalu, kad pradėjus nešiot dantų protezus juntamas tam tikras diskomfortas. Tačiau prie jų pripratus, nei skausmas, nei diskomfortas neturėtų būti juntamas. Atsiradus tokiems pojūčiams, tai gali reikšti, kad metas keisti turimus protezus.

Jei yra sulūžę, iškrypę arba netinkamai pritvirtinti, jie gali sudirginti dantenas, burnos vidų ir net liežuvį. Pajutus dirginimą, skausmą, pastebėjus įbrėžimus ar kraujavimą, būtina nustoti nešioti tokius protezus ir kreiptis į odontologą. Situaciją įvertinęs gydytojas padės rasti sprendimą.

Protezai yra susidėvėję

Netinkama priežiūra ir laikui bėgant atsirandantis susidėvėjimas gali lemti tai, jog protezai susilpnėja, sulūžta arba praranda savo natūralią spalvą. Siekiant kuo ilgiau išlaikyti gerą jų būklę, rekomenduojama periodiškai apžiūrėti savo protezus ir įvertinti, ar neatsirado kažkokių pažeidimų požymių. Pastebėjus nuskilimų ar įtrūkimų, protezai turėtų būti pakeisti.

Kruopšti priežiūra gali padėti sumažinti dirbtinių dantų spalvos pasikeitimo riziką. Tačiau ant jų atsiradus dėmėms, kurių neišeina pašalinti, verta apsvarstyti galimybę protezus pakeisti naujais. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į jų pagrindą, kuris neturėtų būti sulinkęs arba kitaip deformavęsis.

Protezai yra pasenę

Netvirtas laikymasis burnoje, juntamas skausmas ir diskomfortas, pakitusi išvaizda ir konstrukcija – neabejotinai vieni pagrindinių ženklų, išduodančių, kad metas keisti protezus. Tačiau šiuo atveju svarbu nepamiršti ir dar vieno veiksnio, t. y. šių priemonių amžiaus. Kad ir kokie tvirti protezai bebūtų, jei nėra amžini. Taigi šiems pasenus, vertėtų atsinaujinti. Net ir nepastebėjus jokių kitų ženklų, dauguma specialistų rekomenduoja protezus pakeisti po 5–7 metų.

Yra ne vienas būdas pastebėti, kad jau atėjo metas keisti nešiojamus protezus. Tačiau jei nesate tikri, visuomet galite pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Apžiūrėjęs jūsų protezus ir įvertinęs bendrą burnos būklę, specialistas padės rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Ieškote odontologijos klinikos, kurioje galėtumėte apsilankyti? Jos kontaktus rasite spustelėję ant anksčiau straipsnyje pateiktos nuorodos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content