Vilnius išvijo ūkininkus lauk

 Vilnius išvijo ūkininkus lauk

Vilnius, paminėjęs savo 701-ąjį gimtadienį, protestuojančius ūkininkus išvijo lauk./BNS Luko Balandžio nuotr.

Nepaisant to, kad daug ūkininkų protestą sekusių žmonių pripažįsta, kad ūkininkai išskirtinai tvarkingai protestavo, o pati protesto akcija buvo labai gerai koordinuota ir išvengta įvairių nesusipratimų bei nesklandumų, Vilnius ūkininkus išvijo lauk. Nepaisant to, kad buvo prašoma leisti protestą pratęsti, tokios galimybės Vilniaus savivaldybės administracija kažkodėl teigė negalinti suteikti ūkininkams.

Pasiūlė protestuoti iš naujo, bet tik… po keturių dienų

„Protesto organizatoriai informuoti, kad, deja, nėra galimybės pratęsti termino išduotam leidimui, nes tai nėra numatyta Susirinkimų įstatyme“, – spaudai aiškino savivaldybės Komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas.

Tačiau čia ne viskas – pratęsti protesto nebuvo leidžiama, bet, pasak savivaldybės, ūkininkai gali prašyti naujo leidimo susirinkimui organizuoti, tačiau greičiausias laikas, kada tas protestas vėl būtų leidžiamas, tai tik… po keturių dienų.

Akivaizdu, kad konservatorių valdoma sostinės savivaldybė puikiai suvokia, kad traktoriais iš visos Lietuvos suvažiavę ūkininkai tikrai nestoviniuos keturias dienas kažkur Vilniaus pakraštyje laukdami, kad savivaldybė maloningai jiems suteiktų teisę grįžti į sostinę, tad galima sakyti, kad vienas įspūdingiausių ūkininkų protestų laisvoje Lietuvoje jau yra baigtas.

Vis dėlto tai – dar nebūtinai pabaiga.

Eglė Kuktienė/ Asmeninio archyvo nuotr.

Pasiūlė idėją, kaip protestuoti neorganizuotai

Šis ūkininkų protestas turėjo organizatorius, kurie, akivaizdu dirbo labai rūpestingai ir sklandžiai. Tačiau jei protestuoti nuspręstų pavieniai ūkininkai, panašu, kad jiems sostinės valdžia kaži ko padaryti negalėtų.

Kaip pasiūlė iš Kėdainių kilęs ir pastaruoju metu dėl mitingų ir kitų protesto akcijų organizavimo pagarsėjęs Raimondas Šimaitis, niekas netrukdo keliems ūkininkams susidurti su netikėtomis jų traktorius užklupusiomis techninėmis problemomis, kurios priverstų tuos traktorius palikti tokioje vietoje, kad miestelėnų eismas būtų paralyžiuotas.

„6 traktoriai skersai kelio ir kelias uždarytas. Bauda už netinkamą parkavimą – 30 eurų. Užrakini traktorių ir išeini, netikėtai sugedo, išėjau ieškoti mechaniko, o baudą tegul paštu atsiunčia.

7 uždaryti tiltai per Nerį ir Vilniaus pimpačkiukai panikoje. Kelias už Seimo, šalia tos vietos kur dabar traktoriai stovi, ir 25 proc. Vilniaus kamštyje“, – siūlo R. Šimaitis juokaudamas, kad nutempti traktorių sostinėje vis tiek nebus su kuo…

Akivaizdu, kad konservatorių valdoma sostinės savivaldybė puikiai suvokia, kad traktoriais iš visos Lietuvos suvažiavę ūkininkai tikrai nestoviniuos keturias dienas kažkur Vilniaus pakraštyje laukdami, kad savivaldybė maloningai jiems suteiktų teisę grįžti į sostinę, tad galima sakyti, kad vienas įspūdingiausių ūkininkų protestų laisvoje Lietuvoje jau yra baigtas.

Aut. past.

Konservatoriai taip ir nesuprato, kam tas protestas truko tris dienas

Idėja nebloga, sakykite ką norite. Juo labiau kad konservatorių pakalikai iki šiol putojasi – kam čia tas protestas tris dienas truko? Kodėl vienos neužteko? Kam čia tą Vilnių užkimšti ir padaryti neišvažiuojamu? Ir, aišku, eiliniai argumentai, kad traktoriai tai nauji, gražūs ir patogūs, o ko ūkininkai nori, esą, niekam neaišku.

Be abejo, sunku miesčionims suprasti, kad protestai, trunkantys ne po vieną dieną, yra visiškai normali praktika. Kartais atrodo, kad konservatorių klikai ne pro šalį būtų pasikartoti, kas yra protestas ir koks yra jo tikslas.

Jei taip visi protestai, kaip norėtų konservatoriai, truktų po vieną dieną, kokios naudos iš jų būtų? Jau ir iš trijų dienų protesto ir maksimalaus nepatogumo sostinėje pavyko tik sulaukti pažadų, kad Seimas svarstys sumažinti akcizą dujoms ir žymėtojo kuro naudojimo tvarką grąžinti į ankstesnę. Na, dar Europos Komisija žadėjo kažką padaryti dėl pievų. Konkretaus, kaip visada, nieko, tik pažadai.

O kaip sekasi konservatoriams su pažadais?

Atsiminkite Seimo ir Vyriausybės atsistatydinimo istoriją ir daugiau aiškinti nieko nebereikės…

Taigi ūkininkai parodė, kad susitelkti gali. Protestas buvo labai modernus, kaip ir jų traktoriai. Tik palaukime dar, ar neatkeliaus jiems baudos už kokią sutrintą kinų gamybos Lietuvos klimatui nepritaikytą Gedimino prospekto trinkelę.

7 Komentarai

  • Vilnius ne išvarė, o priėmė. Trys dienas. Tai itin daug. Iš 6 punktų racionalumo ir pagrindo turėjo tik vienas: pieno supirkimo kainos. Visa kita – ciniski, gėdingi skiedalai.

  • Protingas žmogus perskaito juos ir apibendrinęs visas išreikštas mintis,ima ir parašo puikų straipsnį.A gerai pasakiau?

    • Žemiau plintuso šitas straipsnis, nes parašė jį visiška neadekvatė, Vilniuje niekada nebuvusi, urdomietė.

      • Negražu taip kalbėti, ypač apie moterį. Galima nepritarti minčiai, galima oponuoti, bet patį žmogų įžeidinėti yra smurtas. Civilizuotai reikia reikšti mintis.

        • Šitam rusiško naratyvo fekalijų portale civilizacijos ieškai? Mėnulyje tikrai jos daugiau. Pasidomėk 🙂

          • Niekas juk su šautuvu į šitą puslapį neatvijo. Nepatinka – neskaitai.

  • Na ir pavadinimas straipsnio, atsipeikėk autore

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content