Vilainiuose – azartiškos tarprajoninės neįgaliųjų varžybos

 Vilainiuose – azartiškos tarprajoninės neįgaliųjų varžybos

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kėdainių viltis“ nariai patys susibūrė ir dar bičiulius iš trijų šalies miestų pakvietė į mūsų krašte pirmąsias tokias tarprajonines sutrikusio intelekto žmonių sporto varžybas Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse.

[quote author=“A. Rekštienė“]Dukart per savaitę sportuojame, dalyvaujame meno užsiėmimuose, darbelius darome, diena dienon ugdome ir kasdienius įgūdžius.[/quote]

Kėdainiečiai, kauniečiai, raseiniškai ir radviliškiečiai jėgas išbandė bočios, šaškių ir smiginio rungtyse.

Varžybos – retos, bet džiugina

„Mūsų bendrija vykdo neįgaliųjų socialinės integracijos per sportą ir kūno kultūrą projektą, ir viena jo dalių – sportinės varžybos. Smagu ir įdomu, nes treniruojamės daug, o varžybose dalyvaujame nedažnai. O varžybos geriausiai parodo mūsų uolių treniruočių rezultatą – tai, ką nuveikėme per visus metus“, – pasakojo sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kėdainių viltis“ vadovė Asta Rekštienė.

Pamilę bočią

Tarprajoninėse sutrikusio intelekto žmonių sporto varžybose „Kėdainių vilties“ atstovai prizines vietas iškovojo tiek šaškėse, tiek smiginyje. Neprastai kraštiečiams sekėsi ir mėgiamiausia neįgaliųjų rungtis – bočia, kurią pirmoji „Kėdainių vilties“ komanda baigė garbingai – trečiąja vieta.

Bočia – rutulių sportas, dėl savo universalumo populiarus tarp neįgaliųjų. Ši sporto šaka nuo 1984 m. įtraukta į Parolimpines žaidynes.

Šalyje veikia ir žaidėjus vienija Lietuvos bočios žaidimo federacija. Bočios kamuolys sveria daugmaž 275 gramus.

„Bočios rungtyje dalyvavo net dvi mūsų bendrijos komandos. Bočia labai populiarėja tarp neįgaliųjų, ir joje neįgalieji labai noriai dalyvauja“, – akcentavo bendrijai 17 metų vadovaujanti A. Rekštienė.

Užsiima ir sportu, ir rankdarbiais

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kėdainių viltis“ gyventojai noriai ne tik sportuoja, bet ir kūryba užsiima.

„Dukart per savaitę sportuojame, treniruotes mums veda kineziterapeutė Žaneta Važgauskienė. Dalyvaujame meno užsiėmimuose, darbelius darome, diena dienon ugdome ir kasdienius įgūdžius. Veiklos – nemažai“, – šyptelėjo A. Rekštienė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video