Vietoj modernaus baseino – tik dvi nemokamos valandos sename

 Vietoj modernaus baseino – tik dvi nemokamos valandos sename

Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Kol Kėdainiuose neturime naujos ir modernios baseinų ir SPA erdvės ir dar tik svarstoma, ar reikia jos, ar ne, rajono tarybos posėdyje svarstytas ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos plaukimo baseino lankymo klausimas. Valdantieji siūlė skatinti gyventojų sveikatingumą leidžiant visiems kiekvieną sekmadienį baseine lankytis dvi valandas nemokamai. Opozicija visgi siūlė kitokius variantus, kurie būtų ir lengviau įgyvendinami, ir atneštų daugiau naudos visuomenei. Visgi kaip galima numanyti, opozicijos siūlymai buvo nurašyti.

Nustatė kainas ir dvi nemokamas valandas

Kėdainių rajono savivaldybėje buvo svarstytas pasiūlymas leisti visiems rajono gyventojams nemokamai maudytis tik dvi valandas sekmadieniais „Aušros“ progimnazijos plaukimo baseine. Šis sprendimas sulaukė įvairių nuomonių, tačiau, kaip jau tampa įprasta, valdantieji aklai laikėsi įsikibę savo pozicijos.

Numatyta leisti nemokamai lankyti baseiną Kėdainių sporto centro mokiniams užsiėmimams su grupės vadovu, sportininkams – užsiėmimams su treneriu.

Kiekvieną sekmadienį – du nemokami dviejų valandų srautai: I srautas – 12–13 val., II srautas – 13–14 val./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Taip pat numatytas ir nemokamas laikas visiems lankytojams.

Kiekvieną sekmadienį – du nemokami dviejų valandų srautai: I srautas – 12–13 val., II srautas – 13–14 val.

Kaip teigė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė, atsakinga už sporto sritį, su progimnazijos direktore buvo aptarti keli sprendimo variantai. Nuspręsta likti prie dviejų srautų idėjos, kurią, jei reikės, ateityje bus galima pakeisti.

Trūksta logikos, neaišku, kaip suvaldys srautus

Viena vertus, galima manyti, kad ribotas nemokamos paslaugos laikas padės išvengti per didelio lankytojų kiekio, o net ir dvi valandos per savaitę gali padėti gyventojams aktyviau įsitraukti į sveikatinimo veiklas.

Sutinku, bet jei mes iš tiesų norime skatinti gyventojus užsiimti sveikatinimo veikla, o ne tik pliusiuką užsidėti, leiskime žmonėms naudotis baseinu nemokamai visus sekmadienius“.

A. Kacevičius

Tačiau akivaizdu, kad ne visi norintys spės pasinaudoti paslauga – ribotas laikas reiškia, kad ne visi norintys galės patekti į baseiną, ypač jei susidarys eilės. Dėl to gali kilti nepasitenkinimas, dalis gyventojų gali jaustis nusivylę dėl nepateisintų lūkesčių.

Atsiranda ir logistikos iššūkiai, nes reikės organizuoti lankytojų srautus, kad per tas dvi valandas kuo daugiau žmonių galėtų pasinaudoti paslauga.

„Man nelabai logiškai atrodo tas siūlymas leisti nemokamai naudotis baseinu dvi valandas kiekvieną sekmadienį. Bus sunku suvaldyti srautus, kai nuo 10 iki 12 val. žmonėms reikės mokėti, nuo 12 iki 14 val. bus nemokama, po to vėl reikės mokėti. Komitete siūliau leisti vieną sekmadienį per mėnesį visą dieną gyventojams nemokamai naudotis baseinu, tačiau siūlymui nebuvo pritarta, motyvuojant tuo, kad žmonės galimai norės sistemingo naudojimosi baseinu.

Kęstas Šlama./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Iš dalies su tuo sutinku, bet jei mes iš tiesų norime skatinti gyventojus užsiimti sveikatinimo veikla, o ne tik pliusiuką užsidėti, leiskime žmonėms naudotis baseinu nemokamai visus sekmadienius“, – siūlė demokratas Arūnas Kacevičius.

Jis pridūrė, kad nereikia gąsdintis didelių tokio sprendimo kaštų, mat ir dabar sprendimo projekte aiškiai nurodyta, kad nei tos dvi nemokamos valandos per sekmadienį papildomų lėšų nepareikalaus. Vienintelis minusas – netekta šiek tiek pinigų už lankytojo bilietus, kurių, akivaizdu, pirkti gyventojams nereikėtų.

Jam antrino konservatorius Kęstas Šlama, bet vis dėlto jis buvo linkęs palaikyti vieno visiškai nemokamo sekmadienio per mėnesį idėją.

„Noriu paantrinti Arūno siūlymui komitete, kuris buvo labai racionalus. Nes po tų dviejų nemokamų valandų baseiną praktiškai galėtume uždaryti, nes niekas į jį nebeis. Vis dėlto kiekvienas nemokamas sekmadienis atrodo šiek tiek per daug radikalus.

Palaikyčiau siūlymą dėl vieno viso nemokamo sekmadienio“, – sakė K. Šlama.

Jei mes iš tiesų norime skatinti gyventojus užsiimti sveikatinimo veikla, o ne tik pliusiuką užsidėti, leiskime žmonėms naudotis baseinu nemokamai visus sekmadienius.

A. Kacevičius

Tikslas sveikatinti visuomenę ar užsidėti pliusiuką?

Reikia atkreipti dėmesį, kad toks siūlymas atsirado ne šiaip sau, o atliepiant politikų susitarimą „Dėl Sporto, laisvalaikio infrastuktūros ir veiklų prieinamumo didinimo Kauno regione“.

Siūlymas leisti visiems gyventojams naudotis baseinu visą sekmadienį be jokio mokesčio turėjo akivaizdžių pranašumų, žvelgiant iš gyventojų sveikatinimo perspektyvos.

Tokiu atveju daugiau gyventojų turėtų galimybę aktyviai leisti laiką, stiprinti sveikatą ir skatinti fizinį aktyvumą.

Arūnas Kacevičius./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Be to, būtų atliepta ir socialinė lygybė, nes ne visi gali sau leisti lankytis baseine reguliariai, o toks sprendimas padėtų mažiau pasiturintiems gyventojams.

Baseinas taptų patrauklesne vieta miestiečiams, prisidėtų prie bendruomeniškumo skatinimo.

Žinoma, su visiškai nemokamomis paslaugomis atsiranda ir iššūkių, tokių, kaip galimas per didelis lankytojų skaičius. Tačiau neatrodo, kad šį iššūkį įveikti būtų sunkiau, nei dviejų nemokamų srautų suvaldymą.

„Paklausus, kaip suvaldysite srautus, buvo pasakyta, kad bus kažkokios IT technologijos pritaikytos, bet neaišku galiausiai, kaip iš tiesų tai bus padaryta.

Įsivaizduokite, kad ateinate nemokamu laiku, plaukiant jis tampa mokamas, tai kaip tada?

Paulius Aukštikalnis./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tie du srautai bus blogai, bus sunku juos suvaldyti. Jei visas sekmadienis būtų nemokamas, būtų paprasčiau.

Be to, pati projekto esmė yra sveikatinti bendruomenę, siūlymas kiekvieną sekmadienį padaryti nemokama baseino lankymo diena labai atitiktų projekto tikslus“, – sakė Paulius Aukštikalnis, ragindamas palaikyti siūlymą leisti gyventojams baseinu naudotis kiekvieną sekmadienį visiškai nemokamai.

Vis dėlto opozicijos siūlymams nebuvo pritarta. Valdantieji liko prie savo tarsi kompromisinio varianto su pažadu, kad, jei reikės, prie klausimo bus grįžta ateityje, tad nemokamai baseinu kėdainiečiai gali naudotis sekmadieniais tik dvi valandas.

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos plaukimo baseino lankymo kainos:

  • suaugusiajam – 4,00 Eur/val.;
  • mokiniui, studentui ir neįgaliajam – 2,00 Eur/val.;
  • 1 suaugusiajam ir 1 vaikui iki 18 m. – 5,00 Eur/val.;
  • šeimai (2 suaugusieji ir 1 vaikas) – 7,00 Eur/val.;
  • šeimai (2 suaugusieji ir 2 vaikai) – 8,00 Eur/val.; (NAUJA!)
  • baseinas ir sauna suaugusiajam – 6,00 Eur/val.;
  • sauna – 2,00 Eur/val.;
  • baseino abonementas (8 kartai) – 22,00 Eur/val.;
  • baseino abonementas vaikui, pensininkui ir neįgaliajam (8 kartai) – 10,00 Eur/val.;
  • baseino ir saunos mėnesio abonementas (8 kartai) – 28,00 Eur/val.;
  • vieno plaukimo takelio nuoma – 30,00 Eur/val.;
  • baseino ir saunos nuoma – 90,00 Eur/val.

6 Komentarai

  • Svarbeuse kaimose bus daugeu baliu y vakrusky

  • Nejaugi Kėdainiai negali sau, pasistatyti normalų baseiną, į seną tik nemokamai vaikams leisti, Jonavoje eilėje reikia stovėti, ten kėdainiečiu daugiau nei jonaviečiu. Padelį ,tenisą, reikia važiuoti į kitus miestus. Ir apskritai sporto mokykla ne į rezultatą, orientuojasi.

  • Labai teisingai pastebejot, kad musu valdzia “ neigali” ar net nenori tokiu projektu, geriau, tegul kedainieciai vaziuoja kitur, Kedainiams nieko nereikia, tik parke plaukiojanciu anciuku ruzavu.

  • gerai buvo baseine ir pirty pasėdėjom

  • Gali ir baloj gerai pasedet ir siltnamy

  • Ką apie baseiną kalbėti,kad net pirties Kėdainiuose geros nėra,miręs miestas…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content