Statybų vajus pasiekė Kėdainius: daugiabutį ir kotedžus pasistatė, laukia prekybos centro su kino teatru

 Statybų vajus pasiekė Kėdainius: daugiabutį ir kotedžus pasistatė, laukia prekybos centro su kino teatru

Kėdainiuose galima įsigyti butą naujame daugiabutyje. Jau netrukus žadama pardavinėti ir kotedžus miesto centre. Kaip sako šių projektų sumanytoja, paklausa yra, o štai pasiūlos iki šiol trūko. Tačiau tikimasi, kad galbūt bus ir dar vienas daugiabutis. Be to, jau numatyta vieta prekybos centrui su kino teatru. Ar viso to reikia nedideliam miestui, iš kurio iki trijų didmiesčių visiškai netoli?

Tomas Žalpys, buvęs Kėdainių rajono tarybos narys ir nekilnojamojo turto projektų sumanytojas, tikras – šis miestas gali daugiau. Važiuojame su juo per Kėdainius ir kalbamės apie tai, ko čia dar trūksta.

Nuostabioje vietoje šalia parko neilgai trukus atsiras greito maisto restoranas. T. Žalpys šypteli, kad galbūt čia galėtų įsikurti ir kokia prašmatni kavinė, tačiau ji vargu ar išgyventų ir klestėtų. O štai mėsainiams prognozuojama gera ateitis.

Tomas Žalpys./Juliaus Kalinsko/15min nuotr.Pirmas prekybos centras

Kitoje miesto pusėje dabar plynas laukas, kuriame prieš gerą dešimtmetį planuoti daugiabučiai, bet atėjusi krizė planą sužlugdė. Dabar čia turi išdygti prekybos centras – pirmasis Kėdainiuose, kuriame, be maisto bei kitų prekių parduotuvių, įsikurs ir kino teatras su dviem salėmis.

„Neturi Kėdainiai kino teatro. Senais sovietiniais laikais turėjo du kino teatrus – vieną vienos salės, kitą – dviejų. Darėme skaičiavimus. Lyginome tokius optimistinius skaičius su Prancūzijos miesteliais, kur gyvena 12 tūkst. gyventojų ir yra dviejų salių kino teatras. Kėdainiuose gyventojų yra 24 tūkst., o dar rajonas, tai manome, kad pasiteisins. Padarysime tokią mini megą“, – apie būsimą kino teatrą prekybos centre pasakoja Tomas.

Tiesa, pandemija gerokai pristabdė prekybos centro statybų planus. Su maisto prekių parduotuve, vaistine sutarti nebuvo sudėtinga. O štai dėl kino teatro tenka svarstyti ir kalbėtis, nes ši sritis itin nukentėjo per karantiną, net didieji kino teatrai nėra tikri, kaip pavyks išgyventi, o į Kėdainius, anot T. Žalpio, planuoja ateiti ne vienas iš tokių.

Taip pat yra ir su drabužių parduotuvėmis – visi laukia, stebi situaciją, skaičiuoja, kaip jiems seksis išgyventi. Būsimasis prekybos centras stovės kiek atokiau miesto centro ir senamiesčio, bet, kaip sako Tomas, Kėdainiai nėra toks didelis miestas, kad čia kas nors atrodytų toli – iš ryto pervažiuoti visą miestą užtrunka septynias minutes, piko metu, per spūstis, – 12 minučių.

„Kai oras atšyla, aš mašinos nebenaudoju. Man į centrą iš bet kurios miesto pusės ateiti užtrunka 15 minučių. Bet štai turime „Maximą“ – į ją visi važiuoja automobiliais, esu net stebėjęs.

Vertinant atstumus naujasis prekybos centras tolėliau, bet mieste. Sklypas jau yra, žemės paskirtis pakeista. Jeigu atvažiuotumėte po mėnesio, galėčiau ir daugiau papasakoti, kaip ten kas bus, dabar dar negaliu – tokie susitarimai“, – prisipažįsta T. Žalpys.

Domisi vietiniai iš rajono

Daugiabutis, kuriame – 27 butai (arti 20-ies jau parduota), irgi buvo sumanytas Tomo, tačiau jis teigia negalįs savęs vadinti nei projekto vystytoju, nei juolab namo statytoju. Tai darė bendrovė iš Vilniaus. Vieno kambario butai čia nepopuliarūs, o štai didesniais neretai domisi vietiniai Kėdainių rajono gyventojai, kurie vasaras mielai leidžia namuose kaime, tačiau žiemą jau norėtų daugiau komforto ir mažiau rūpesčių dėl šildymo, karšto vandens ir pan.

„Poreikis yra, bet žmonės dar neretai puola lyginti, kad ir Kaune už tiek galima nusipirkti. Teisingai, statybos ir Kaune, ir Kėdainiuose kainuoja tiek pat, tik žemė mūsų mieste pigesnė“, – teigė T. Žalpys.

UAB „Fortera“ direktorius Egidijus Kriščiūnas./Juliaus Kalinsko/15min nuotr.Šiuo metu buto su daline apdaila kvadratinio metro kaina čia kainuoja apie 900 eurų. Kaina nepanaši į vilnietiškas, mažesnė ir už naujų butų kainas Kaune, tačiau prilygsta panašių butų kainoms Panevėžyje – į šį miestą ir orientuojamasi.

Bent jau taip sako bendrovės „Fortera“ vadovas Egidijus Kriščiūnas, kurio įmonė Kėdainiuose baigia įrengti devynių sublokuotų namų (kiekvienas 126 kv. m) kvartalą. Jis pritarė kolegai Tomui, kad statybos Vilniuje ar Kaune gali kainuoti dar pigiau, nei tokiame mieste, kaip Kėdainiai.

„Statybininkų čia nėra daug, čia stato vilniečiai, kauniečiai. Vietiniai išsiskirstę po privačius namus. Kolegos stato namus Vilniuje, tai jiems su statybininkais didelių problemų nėra, gali pasirinkti. O mes turime dalintis tais pačiais meistrais – elektrikas dirba ir pas mus, ir kitur. O kvadratinio metro kaina tai kelis kartus skiriasi“, – kalbėjo E.Kriščiūnas.

Jis sako, kad net vertintojams sudėtinga įvertinti naujų būstų Kėdainiuose vertę, nes palyginti nėra su kuo. Per 30 metų tik senamiestyje pastatytas vienas daugiabutis.

Kotedžų dar neparduoda

„Lygina su Panevėžio kainomis, nes Panevėžio ir Kėdainių kainos panašios. Kauniečiai atvažiuoja ir domisi namais Kėdainiuose, šalia Kėdainių, jiems čia geriau nei Kaune. Nes Kaune jie stringa, vaikus nuvežti, parvežti, būreliai ir t.t. O čia viskas vietoje. Iki Kauno nuvažiuoti taip ramiai užtrunka 45 minutes. Panašiai tiek laiko reikia iš Kauną pervažiuoti, o kai dar reikia vaikus nuvežti, parvežti, tai tėvai nedirba, tik vaikus vežioja“, – sakė E. Kriščiūnas.

T. Žalpys prisipažino ir pats 20 metų pragyvenęs Vilniuje bei Kaune, bet grįžęs į Kėdainius nebenori net kojos kelti iš čia: „Čia viskas yra, spūsčių nėra, viskas šalia. Kaip ir Vilnius, Kaunas, Panevėžys – šalia. Visas tas judesys prasideda, atsiras prekybos centras su kino teatru. Planavome jį turėti 2022 metų gale, bet manau, kad tai nusikels į 2023 metus.

Dar tokie kauniškiai svarsto dėl pirčių komplekso, bet nežinia – Kėdainiuose paslaugos kaina gali būti didesnė nei Kaune, nes srautai mažesni, o tada kėdainiečiai ir sako, kad jiems Kaune pigiau.“ Kas gyvens naujai statomuose kotedžuose, dar nežinia. Bet E.Kriščiūnas įsitikinęs, kad norinčių atsiras.

Esą žmonės kraustosi į Kėdainius, štai vienas gydytojas nusprendė su šeima apsigyventi čia, nors iki tol važinėjo. Neradęs, ką įsigyti, namą statosi. O jeigu kotedžas jau būtų buvęs pastatytas, gal rinktųsi tokį variantą.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis./Juliaus Kalinsko/15min nuotr.

Kotedžai miesto centre, jie su daline apdaila, tačiau kainos E. Kriščiūnas kol kas neįvardija – esą pardavimai neprasidėję, kainos nesudėliotos. Bet jos turėtų būti panašios į tas, kokios yra Panevėžyje.

„Jeigu Vilniuje pradeda statyti namą, tai jau vos pamatus išliejus pardavinėja butus. Mes kotedžus jau baigiame įrengti, bet dar nepardavinėjame, nors norinčių yra“, – teigė E. Kriščiūnas.

Tarp besikuriančiųjų Kėdainiuose yra ir emigrantų – jie dalį laiko gyvena ir dirba užsienyje, tačiau savo ateitį sieja su gimtuoju miestu. „Aš labai optimistiškai žiūriu į Kėdainius, manau, po 4–5 metų pradės mūsų miestelis ir didėti“, – įsitikinęs T. Žalpys.

Vaikų gimsta per mažai, bet verslai klesti

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis dėl to augimo kol kas atsargus – jo teigimu, per sausį mirė kelis kartus daugiau žmonių, nei čia gimė vaikų.

Tiesa, Turizmo ir verslo centro vadovė Daina Balasevičienė vardija skaičius, kokie verslūs yra kėdainiškiai – Registrų centro duomenimis, 2020 metais veikiančių įmonių skaičius Kėdainiuose didėjo beveik 4 proc. ir siekė 1267. Iš jų penkios yra didelės verslo įmonės, kitos – smulkaus ir vidutinio verslo.

Pagal darbo užmokestį Kėdainiai lygiuojasi į didmiesčius, kadangi praeitų metų trečio ketvirčio duomenimis, daugiau mokėta tik Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune. Vidutinis darbo užmokestis Kėdainiuose yra 1 430 eurų, o Lietuvos vidurkis – 1 454 eurai.

Porto Franko

[#gallery=2579#]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content