Verkia sėdimo darbo iškankintas stuburas

Visą darbo dieną praleidę prie kompiuterio darome meškos paslaugą savo stuburui. Mat jam tenka didelis krūvis. Ergoterapeutai dėl to darbo mesti, žinoma, nesiūlo, tačiau ragina atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus, kurie aštuonias darbo valandas biure stuburui ištverti padės lengviau.
Minkštas karalaitės sostas nieko gera
Kėdainių ligoninės ergoterapeutė Gintarė Kvederienė optimistams, manantiems, kad sėdėdami sveikoje padėtyje, nors ir visą dieną, jie stuburui nekenkia, siūlo savęs neapgaudinėti.
„Nėra atrasta unikalaus metodo, kaip sėdėti, kad stuburas visada būtų sveikas. Kiekvieno žmogaus organizmas bei raumenų fizinis pasiruošimas skirtingas. Vis tik bendrų patarimų sveikesnei nugarai yra“, – nudžiugina specialistė.
Pirmiausia G. Kvederienė siūlo pasirinkti tinkamą kėdę – tvirto sėdimo paviršiaus, minkšto venkime. Kėdė turi turėti atkaltę. Štai ši gali būti paminkštinta. Juosmuo į atramą turėtų remtis iki menčių viršaus, sėdmenys visiškai padėti, kojos sulenktos 90 laipsnių kampu ir atremtos į žemę.
Nesisukinėkime prie monitoriaus
Skyrę dėmesio tinkamai sėdėjimo padėčiai nepamirškime ir galvos padėties. „Negerai, jei kompiuterio ekranas stovi kampu ir mūsų kūnas pasisukęs į vieną pusę, o galva, žiūrint į ekraną, pasisukusi į priešingą. Monitorius turi būti tiesiai prieš akis. Tada mes nei per daug nulenksime galvą, nei per daug pakelsime. Tai svarbu, nes vien kaklinės dalies slankstelių pakitimai gali sukelti aibę sveikatos problemų“, – perspėja pašnekovė.
Santykis 1 su 10
Padirbėjus valandą prie kompiuterio ergoterapeutė ragina 10 min. skirti poilsiui. Tuo metu galima pajudėti, pavaikštinėti, atlikti ne jėgos ar ištvermės, o tempimo pratimų. Būtų puiku, jei išmoktumėte paprastų mankštos pratimų, kurie pailsėti rankoms bei nugarai leistų nė neatsitraukus nuo darbo stalo.