Vandens dviračių nuoma savivaldybės įmonei pelno neatnešė

 Vandens dviračių nuoma savivaldybės įmonei pelno neatnešė

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Šiemet miesto parko tvenkinyje savivaldybės įmonės „Kėdainių butai“ pradėtas vandens dviračių nuomos versliukas pelno dar neatnešė, tačiau ir nebuvo nuostolingas. Įmonės vadovas džiaugiasi, kad iš nuomos pinigų pakako bent jau sumokėti vandens dviračius nuomojusiems darbuotojams atlyginimus, tad kitais metais, prasidėjus vasaros sezonui, vandens dviračiai į miesto parką, planuojama, kad sugrįš.

Vandens dviračius perpirko iš „Kėdainių vandenų“

Kaip sakė „Kėdainių butų“ direktorius Paulius Zykas, idėja tokiu būdu įveiklinti miesto parką ore pleveno jau senokai, tik kažkodėl niekas jos taip ir nesiėmė.

„Vandens dviračių idėja klaidžiojo savivaldybės koridoriuose, tačiau susidūrė su sunkumais dėl įgyvendinimo. O apie idėją sužinojus man, pasisiūliau ją įgyvendinti“, – sako direktorius.

Kadangi pati rajono savivaldybė pramoginės veiklos vykdyti negali, šį darbą galėjo pavesti  nebent kažkuriai savo įmonei – tad gana logiška, kad pirmiausia savivaldybė pasirinko „Kėdainių vandenis“.

Nors šios įmonės veikla su pramogomis mažai kuo siejasi, visgi vandens dviračių įsigijimas jiems tuo metu atrodė logiškiausias sprendimas.

Vandens dviračių populiarumas „Kėdainių butus“ tenkina. Nors pelno ir negavo, tačiau pagrindinis tikslas buvo pramoga gyventojams, o ne siekis užsidirbti./ Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

„Savivaldybė vandens dviračius pavedė įsigyti UAB „Kėdainių vandenys“, o vėliau ieškojo partnerio norimai pramogai įgyvendinti.

Tad atsiradus galimybei, UAB „Kėdainių butai“ perpirko vandens dviračius iš „Kėdainių vandenų“ už 6,1 tūkst. eurų“, – sako direktorius ir patikslina, kad šios lėšos yra įmonės apyvartinės, gautos už parduotą nekilnojamąjį turtą.

Tiesa, „Kėdainių vandenys“ vandens dviračius pirko pavasarį pigiau – už 5 tūkst. eurų. Taigi galiausiai viena savivaldybės įmonė dar užsidirbo iš kitos, parduodama dviračius tūkstančiu eurų brangiau, nei juos pirko pati.

O kaip sako „Kėdainių vandenys“, patys vandens dviračių nuomos veiklos nevykdė, nes „Kėdainių butai“ turi geresnes galimybes administruoti dviračių nuomos paslaugą.

UAB „Kėdainių butai“ perpirko vandens dviračius iš „Kėdainių vandenų“ už 6,1 tūkst. eurų.

Aut. past.

Įstatai leidžia

Ne vienam gyventojui kilo klausimas, kuo „Kėdainių butai“ gali būti siejami su vandens pramogomis. Vis dėlto paaiškėjo, kad įstatai nedraudžia tokio tipo savivaldybės įmonei imtis ir  kitokios veiklos, net jei ji atrodo niekaip nesusijusi su jų pagrindiniu uždaviniu – administruoti ir prižiūrėti savivaldybėje esančius daugiabučius namus.

„Be abejo, gali atrodyti keista, kaip „Kėdainių butai“, kurie administruoja daugiabučius, užsiims kažkuo kitu.

Visgi įmonės įstatai leidžia bendrovei užsiimti ir kita veikla, kuri neprieštarauja LR teisės aktams.

Taip pat mano vizija, kaip matau bendrovę, yra susijusi ne tik su daugiabučių namų administravimu, bet ir su kitų papildomų paslaugų teikimu miestui ir rajonui“, – komentavo P. Zykas.

„Kėdainių butams“ pradėjus šį papildomą versliuką buvo svarstoma, kad vandens dviračiai galėtų būti nuomojami tol, kol oras leis. Tačiau nors rugsėjis ir buvo šiltas ir geras, norinčių pasiplaukioti buvo mažai.

Aut. past.

Paviešino klaidingus įkainius

Nors vandens dviračių atsiradimas miesto parke miestelėnams pasirodė kaip maloni pramoga, vis dėlto Kėdainių rajono savivaldybės socialiniame tinkle paviešintos kainos sukėlė nemenką pasipiktinimo audrą.

„Darbo dienomis vandens dviračius galima išbandyti nuo 13 iki 19 val., savaitgaliais – nuo 11 iki 20 val. Plaukimas priklauso nuo oro sąlygų. 1 val. pasiplaukiojimo kaina mėlynais vandens dviračiais – 15 eurų. 1 val. pasiplaukiojimo kaina ,,Flamingu“ – 18 eurų“, – tokia informacija buvo paskelbta savivaldybės.

Vėliau, jau tos pačios dienos pabaigoje, pasirodė informacija jau su mažesnėmis kainomis. Kai kurie tokius kainų kaitaliojimus vertino skeptiškai – esą iš pradžių užsiplėšė, o po to, sulaukę pasipiktinimo bangos, nuleido kartelę.

Tačiau P. Zykas sako, kad tai buvo žmogiškoji klaida – tokių didelių kainų planuose nė nebuvo.

„Kaina buvo nustatyta viena – ta, kuri yra dabar (1 val. – 10 Eur už mėlynąjį vandens dviratį, 1 val. – 12 Eur už pasiplaukiojimą „Flamingu“), tačiau dėl žmogiškojo nesusikalbėjimo paviešinti kiti įkainiai nei buvo planuota, dėl to kaina vėliau buvo koreguojama.

Pastebėjimų dėl per didelės kainos negavome, tik daug šypsenų ir asmeninių įspūdžių, kaip patiko ir buvo smagu“, – tikina pašnekovas.

„Pelno per pirmą sezoną tikrai neuždirbome, bet darbuotojų atlyginimams išmokėti užteko

„Kėdainių butų“ direktorius

Dviračiai neatsipirko, bet veiklos nutraukti neplanuoja

„Kėdainių butams“ pradėjus šį papildomą versliuką buvo svarstoma, kad vandens dviračiai galėtų būti nuomojami tol, kol oras leis. Tačiau nors rugsėjis ir buvo šiltas ir geras, norinčių pasiplaukioti buvo mažai, tad pasibaigus rugsėjui baigėsi ir vandens dviračių sezonas. Iki kito pavasario jie bus saugomi įmonės garažuose.

Tačiau P. Zykas nenusimena. Nors idėja finansiškai ir neatsipirko, tačiau, jo teigimu, uždirbtų pinigų užteko sumokėti atlyginimams dviračius prižiūrintiems darbuotojams, o jų pirkimo kaina atsipirktų gal tik per trejus metus. Be to, kaip sako įmonės direktorius, pagrindinis šios veiklos tikslas ir nėra užsidirbti pinigų.

„Pelno per pirmą sezoną tikrai neuždirbome, bet darbuotojų atlyginimams išmokėti užteko.

Vertinant lankomumą, tikėtina atsiperkamumo prognozė būtų po trečiojo sezono, tačiau pagrindinis tikslas išlieka suteikti pramogą kraštiečiams ir bent kažkiek įveiklinti miesto parką.

Kitąmet veiklą planuojame pradėti anksčiau ir tęsti bent jau iki rugsėjo mėnesio vidurio. Gal net papildysime vandens dviračių parką. Bet ateitis parodys“, – teigė „Kėdainių butų“ direktorius pridurdamas, kad yra labai dėkingas savo darbuotojams, kurie šiltai aptarnavo klientus. Dėl to buvo sulaukta daug malonių vandens dviračius išsinuomojusių gyventojų atsiliepimų.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video