Vaikas turi mažai motyvacijos stengtis mokykloje: kaip jį paskatinti?

 Vaikas turi mažai motyvacijos stengtis mokykloje: kaip jį paskatinti?

Kaip motyvuoti savo vaiką labiau stengtis mokykloje? Tai dažnas tėvų ir pedagogų rūpestis. Kai vaikui trūksta motyvacijos, tai dažniausiai turi neigiamos įtakos jo rezultatams ir bendrai psichologinei savijautai. Tėvams ar globėjams svarbu suprasti, kad motyvacija nėra pastovus faktorius. Ji kinta ir ją galima ugdyti bei lavinti. Šiame straipsnyje aptarsime veiksmingas strategijas, kaip galima padėti vaikui įgauti motyvacijos.

Kas yra motyvacija – nuo ko ji priklauso?

Motyvacija dažnai neatsiejama nuo gerų akademinių rezultatų. Ji yra tarsi varomoji jėga, lemianti mokinio veiksmus, tikslus ir pasiekimus. Motyvacija gali būti vidinė arba išorinė.

Vidinė motyvacija, kaip ir sako pats pavadinimas, užgimsta ir gyvuoja mokinio viduje. Tai noras užsiimti veikla dėl jos teikiamo pasitenkinimo ir asmeninio malonumo. Šios motyvacijos požymiai – iniciatyvumas, žingeidumas, proaktyvus žinių siekimas. Ji yra labai tvari ir ilgalaikė.

Na, o išorinė motyvacija, tai apdovanojimų, pagyrimų ar pripažinimo siekis. Nors išorinės paskatos gali būti veiksmingos trumpuoju laikotarpiu, svarbiausia orientuotis į vidinės motyvacijos stiprinimą.

Kaip tinkamai motyvuoti moksleivį

Dabar, kai jau daugiau žinote apie motyvaciją, panagrinėkime keletą strategijų, kaip ją galima sustiprinti.

1. Kelkite realius tikslus

Padėkite vaikui išsikelti realius ir pasiekiamus tikslus. Didesnius tikslus suskirstykite į mažesnes, lengviau įveikiamas užduotis, o pakeliui pasidžiaukite mažais laimėjimais.

2. Sukurkite palankią aplinką tobulėti

Sukurkite palankią aplinką, skatinančią mokytis. Dažniausiai kalba eina apie mokymosi erdvę, kurioje jūsų vaikas galėtų susikaupti ir sutelkti dėmesį į mokyklinius darbus. Užtikrinkite, kad jiems būtų lengvai prieinama reikiama medžiaga ir ištekliai. Čia jau gali reikėti ir papildomos pagalbos. Ją suteiks lietuvių kalbos, chemijos, matematikos ar biologijos korepetitorius. Individualus dėmesys ir savo progreso matymas padės pajausti motyvaciją.

3. Skatinkite smalsumą ir žingeidumą ne tik moksle

Pažadinkite vaiko smalsumą, supažindindami jį su įvairiais būreliais ir veiklomis. Jeigu vaikas domėsis dalykais, žinių atradimas ir tikslų siekimas jį motyvuos bei padės atrasti savo stiprybes, talentus.

4. Siūlykite konstruktyvų grįžtamąjį ryšį

Naudingas grįžtamasis ryšys gali būti tas dalykas, kuris sustiprina arba visiškai atima motyaciją iš vaiko. Jūsų dėmesys turėtų būtų sutelktas į jo pastangas ir pažangą, o ne tik į rezultatą. Pagirkite jų sunkų darbą, atkaklumą ir ieškokite detalių, už kurias būtų galima pasakyti gerą žodį.

5. Būkite pavyzdžiu

Savo veiksmais, ne tik žodžiais parodykite vaikui išsilavinimo ir mokymosi vertę gyvenime. Pasidalykite istorijomis apie savo mokymosi patirtį, įveiktus iššūkius ir atlygį už sunkų darbą. Jūsų entuziazmas taip pat gali motyvuoti.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video