Užsidegę suodžiai pridarė bėdų: sutrūkinėjo namo kaminas ir sienos

Klaidingai manoma, kad kamine užsidegę suodžiai nėra rimtas gaisras. Dalis žmonių įsitikinę, kad suodžiai tiesiog sudegs ir jie vėl krosnį kūrens kaip kūrenę. Deja, bet taip būna tikrai ne visada. Degantys suodžiai gali prišaukti tokią didelę nelaimę, kad žmogus gali netekti viso savo gyvenimo turto – gali sudegti visas gyvenamasis namas.
Visos tarnybos
Penktadienio vakarą, 19 val. 24 min., Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Senojoje gatvėje Kėdainiuose dega suodžiai kamine. Į tokį gaisrą visuomet reaguojama operatyviai ir nedelsiant išsiunčiami ugniagesiai gelbėtojai bei greitosios medicinos pagalbos medikai.
Į įvykio vietą atskubėję gelbėtojai nustatė, kad namas 10×10 m, 2 aukštų, mūrinis, perdanga betoninė, stogas keturšlaitis, dengtas skarda. Gelbėtojai budėjo įvykio vietoje, kol suodžiai sudegė ir kaminas pravėso.
[quote author=”Aut. past.”]Paaiškėjo, kad šįkart suodžių gaisras pridarė nemenkų nuostolių ir buvo labai pavojingas, mat galėjo supleškėti visas namas. Nustatyta, kad degant suodžiams nuo karščio sutrūkinėjo tinkuotas kaminas, sienos.[/quote]
Pridarė bėdų
Ugniagesiai saugumo sumetimais vandeniu perliejo perdangą šalia kamino ir atkasė nuo kamino kraštų spalius. Paaiškėjo, kad gaisras pridarė nemenkų nuostolių ir buvo labai pavojingas, mat galėjo supleškėti visas namas.
Nustatyta, kad degant suodžiams nuo karščio sutrūkinėjo tinkuotas kaminas, sienos. Ugniagesiai pabendravo su namo savininku, perspėjo jį, kad būtina prižiūrėti ir susitvarkyti kaminą.
Tiesa, gerai tik tai, kad savininkas name buvo įrengęs dūmų detektorių, kuris gaisro metu name esančius žmones galėtų išgelbėti nuo dar didesnės nelaimės.
Perspėja gyventojus
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė pažymėjo, kad ugniagesiai vien šiemet skubėjo į daugiau nei dvi dešimtis gaisrų, kuomet dūmtraukiuose degė suodžiai.
„Prasidėjus šildymo sezonui norime patarti gyventojams, kaip saugiai šildyti savo gyvenamuosius būstus. Žmonėms prieš kūrenimo sezoną turėtų pasitikrinti dūmtraukius, ar nėra įskilimų, įplyšimų. Apžiūrėti reikia sieneles, pro kurias dažnai skverbiasi dūmai.
Taip pat žmonės neturėtų palikti mažamečių vaikų be priežiūros, kuomet šildomos patalpos krosnimi. Reikėtų nedžiovinti batų, drabužių ant krosnių. Žinoma, tai labiau aktualu kaimuose gyvenantiems žmonės, tačiau tai yra gana dažnas pažeidimas“, – kalbėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė.
Turi saugotis
E. Dumčienė pažymėjo, kad žmonės turi rūpintis savo ir savo gyvenamojo būsto saugumu, mat daug kas priklauso nuo pačių gyventojų rūpesčio.
„Taip pat negalima kurti krosnių naudojant degiuosius skysčius, negalima laikyti degių medžiagų arti krosnies. Šalia krosnies negalima sandėliuoti malkų. Optimalius atstumas yra bent vienas metras nuo krosnies. Prie krosnies reikėtų patiesti skardos lapą, kad netyčia iškritusios žarijos nepadegtų gyvenamojo būsto“, – sakė E Dumčienė.