Ūkininkams prasidėjo pavasarinis darbymetis

 Ūkininkams prasidėjo pavasarinis darbymetis

Kiekviename agrariniame rajone apie atbudusią gamtą praneša ne tik šylantis oras ir vis dažniau rytais džiuginanti saulė, bet ir ūkininkai, kurių aktyvus pavasarinis bruzdesys pastebimas kasryt važiuojant į darbą. Kas rytą gyventojus pasitinka traktoriai – keliuose ir būriais važinėjantys laukuose. Visa tai praneša, jog prasidėjo pavasarinė sėja.

Pasėta daugiau nei pusė

Kalbintas Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas pasakojo, kad mūsų rajone populiariausi yra cukriniai runkeliai, taip pat kviečiai ir žieminiai rapsai.

„Kukurūzai mūsų krašte nevyrauja, augina dažniausiai pašarinius. Rajone daug stiprių daržininkų, labai didelius kiekius daržovių užauginančių. Ir, aišku, pieno ūkių daug yra, nes daug žemės ūkio bendrovių“, – pasakojo V. Ivanauskas.

Geri orai lėmė tai, jog sėja įsibėgėjo greitai, o darbai vyksta sklandžiai. „Manau, kad jau daugiau nei 60 proc. augalų pasėta, bet aišku, ūkininkai dar darbuojasi laukuose, sunku juos ir bepagauti ir pakalbėti. Anksti pradėjome sėti, balandžio pradžioje – pavasaris lepina žemdirbius. Bulvės jau nuo kovo mėnesio susodintos“, – kalbėjo V. Ivanauskas.  

Kalbintas ūkininkas Tadas Docka, turintis 160 ha žemės, pasakojo sėjos darbus jau baigęs. „Sėją jau baigiau. Pradėjome balandžio pradžioje, orai buvo palankūs, viską sklandžiai padarėme. Dabar laukia tręšimo laikotarpis. Tiesa, lietaus mažai, jau net pamiršau, kada lijo paskutinį kartą“, – pasakojo ūkininkas.

Prisimenant, jog rajone yra apie 110 000 ha dirbamosios žemės, sėjos produktyvumas išties džiugina.

Tikisi geresnių metų, nei pernai

Kokių metų galima daugiau tikėtis – tik geresnių nei pernai. Tačiau viltys lieka viltimis, o tikroji situacija paaiškės gerokai vėliau.

„Pernai cukriniams runkeliams buvo prasti metai, nes buvo sausra. Žieminėms kultūroms – kviečiams, rapsams – tikrai neblogi metai buvo, derlius neblogas, kainos – pusė bėdos. Šiemet jau matosi, kad kviečių kainos nebus aukštos, tendencijos prastos – kad kainos bus 30 eurų mažesnės nei pernai“, – komentavo V. Ivanauskas.

Pirmininko teigimu, nesimato jokių kainų pakilimo tendencijos. Priežasčių daug, pavyzdžiui, dideli kviečių kiekiai likę nuo pernai, naftos kainos ir kiti dalykai.

Ūkininkas T. Docka sakė, jog žieminės kultūros atrodo labai gerai, o dabartinės sėjos rezultatų spėlioti nesiryžta.

„Žieminės kultūros dabar labai gerai atrodo, tad laukiame gero derliaus, žinoma, jei kažko blogo neatsitiks. Lietaus Lietuvoje niekada per daug nebūna, bet kruša išguldytų pasėlius, jei mažai lis – išdžius. Visko gali būti“, – kalbėjo T. Docka.

Dalyvauja žalinimo programoje

Europos Sąjungos žalinimo programoje, pagal kurią numatyta, kad iki 7 proc. pasėlių turi būti ankštiniai – žirniai, pupos – dalyvauja daugelis Kėdainių krašto ūkininkų. Dėl to žymiai išaugo pupomis ir žirniais užsodintų plotų.

T. Docka, auginantis kviečius ir žieminius rapsus, taip pat pasakojo pasodinęs ir žirnių – esą juos lengviausia prižiūrėti, tuo tarpu pupos auga kiek sunkiau.

„Kad gautum ES išmokas, reikia vykdyti tą žalinimo programą. To reikia būtinai, nes ankštinės kultūros praturtina žemę naudingomis medžiagomis, o po rapsų, kviečių, žemė „pavargusi“ būna. Galima dar auginti dobilų įsėlį, bet aš pasirinkau žirnius – pupos nevienodai nunoksta, jas nupurkšti reikia, su žirniais gerokai paprasčiau“, – pasakoja ūkininkas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content