Ugniagesiai primena: šiluma mėgaukitės atsakingai

 Ugniagesiai primena: šiluma mėgaukitės atsakingai

Nors rudens pabaiga neįprastai šilta, visgi šildymo sezonas jau įsibėgėja. Tiesa, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai džiaugiasi – su šildymo sezono pradžia siejamų gaisrų kol kas užfiksuota vos pora, tačiau svarbu atsiminti pagrindines saugaus šildymosi taisykles.

Valymas – mechaniškas

Ugniagesiai perspėja, kad prieš intensyvų kūrenimo sezoną privaloma išsivalyti dūmtraukius, taip pat šildymo sezono metu dūmtraukiai turi būti valomi ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Prekybos tinkluose pardavinėjamų kaminų valymo miltelių nepakaks – valymas turi vykti mechaniškai.

„Nesvarbu, ar krosnelė nauja, ar naudojama sena krosnis – valyti dūmtraukį rankiniu būdu privaloma kasmet. Prekybos vietose siūlomos cheminės priemonės yra tik pagalbinis dalykas, kuris palengvina suodžių nugramdymą nuo dūmtraukio sienelių. 

Kaimuose, kur žmonės turi senas krosnis su šildymo sienelėmis, būtina išvalyti šildymo sieneles. To nepadarius, būtent toje vietoje gali kilti gaisras“, – įspėja Kėdainių PGT vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.

[quote author=“R. Naruševičius“]Nesvarbu, ar krosnelė nauja, ar naudojama sena krosnis – valyti dūmtraukį rankiniu būdu privaloma kasmet.[/quote]

Laikytis atstumo

Pareigūnas taip pat primena, kad ant įkaitusios krosnelės negalima dėti jokių daiktų, ypatingai malkų, taip pat reikia pasirūpinti grindų apsauga.

„Žmonės mėgsta laikyti malkas prie pat krosnies arba net ant jos, jei malkos drėgnesnės – taip jas padžiovinti sugalvoja. Būna, kad kūrena krosnį atviromis durelėmis, džiovina rūbus, batus ant krosnies. Tokie dalykai jokiu būdu negalimi.

Taip pat prie pakuros durelių turi būti metalinė skarda ar nedegus pagrindas, kad iškritus žarijai neužsiliepsnotų grindys“, – komentuoja specialistas, primindamas, kad malkos turi būti laikomos metro atstumu nuo krosnies, džiovinami daiktai bent pusės metro atstumu. 

Saugotis smalkių

Kasmet Lietuvoje šaltuoju sezonu pasitaiko liūdnų atvejų, kuomet žmonės uždūsta smalkėmis. Specialisto teigimu, smalkių detektorių turėti tikrai verta tiems, kas namus kūrenasi senomis krosnimis. 

„Per anksti uždarius sklendę, kad šiluma neišeitų į dūmtraukį, smalkių gali patekti į patalpą. Dėl to smalkių detektorių turėti tikrai vertėtų. Tuo tarpu naujos krosnelės nesudaro galimybių smalkėms patekti į patalpas“, – primena pareigūnas.  

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content