Už Dionizo Rudzinsko laboratorijos Akademijoje padegimą gresia kalėjimas

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Tyrimas policijoje pradėtas po to, kai ugniagesių gelbėtojų tyrėjai nustatė, kad Akademijos miestelyje liepsnojęs pastatas buvo padegtas tyčia.
Medinis pastatas priklauso į nacionalinio reikšmingumo kultūros paveldo sąrašą įtraukto Dotnuvos dvaro sodybos ir Akademijos statinių kompleksui. Tai buvusi selekcininko, agronomo, profesoriaus Dionizo Rudzinko laboratorija.
Prieš vidurnaktį
Priminsime skaitytojams, kad apie gaisrą ugniagesiams pranešta vėlų gruodžio 19-osios vakarą. Bendrasis pagalbos centras šeštadienio naktį 23 val. 21 min. sulaukė pranešimo, kad Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelyje, D. Rudzinsko gatvėje, dega negyvenamas apleistas pastatas.
Į įvykio vietą buvo pasiųstos Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos bei Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Pirmiesiems į įvykio vietą atskubėjusiems Dotnuvos ugniagesiams pastatas jau degė atvira ugnimi.
[quote author=”Autorius”]Jei policijos pareigūnams pavyks išsiaiškinti šio pastato padegėją, jam gresia ne tik bauda, bet ir kalėjimas.[/quote]
Didžiulė liepsna
Virš pastato stogo buvo matyti didžiulės liepsnos, ugnis jau buvo įsišėlusi visame pastate, stogas sukritęs.
Ugniagesiai ėmė malšinti ugnį. Ji buvo suvaldyta ir liepsna nepersimetė į greta esantį pastatą. Numalšinus liepsnas ir išžvalgius pastato vidų žmonių nerasta. Negyvenamas pastatas 12×9 m dydžio, medinis, vieno aukšto, perdangos medinės, stogas skardinis.
Lokalizavus gaisrą konstatuota, kad išdegė pastato vidus, apdegė išorė, pradegė apie 12 m² medinės perdangos, sudegė apie 20 m² stogo.
Išorinis ugnies šaltinis
Kitą dieną ugniagesių gelbėtojų tyrėjai nustatė, kad nėra priežasties, kodėl gaisras galėjo savaime kilti pastato viduje. Kaip labiausiai tikėtina versija įvardintas išorinis ugnies šaltinis.
Informacija apie įvykį perduota Kėdainių rajono policijos komisariatui, kuriame pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.
Pareigūnai aiškinsis, kam kilo ranka padegti kultūros paveldo objektą.
Gresia kalėjimas
Jei policijos pareigūnams pavyks išsiaiškinti šio pastato padegėją, jam gresia ne tik bauda, bet ir kalėjimas. LR Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2-oje dalyje numatyta, kad tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.