„Trikojai“ greičio matuokliai Kėdainiuose veikia kasdien

Kėdainių mieste ir rajone „trikojais“ praminti mobilūs greičio matuokliai, panašu, kad dirbs kasdien. Policijos pareigūnai sako, kad ši priemonė itin veiksminga, o vidutiniškai vienoje vietoje per porą valandų nustatoma apie pusšimtį pažeidėjų. Kėdainiuose jau užfiksuotas ir greičio viršijimo rekordas – Kauno gatvėje, kur leidžiamas maksimalus 50 km/h greitis, vienas automobilis skriejo net 135 km/h greičiu. Šiam vairuotojui ne tik teks sumokėti nemenką baudą, bet jis taip pat atsisveikins su vairuotojo pažymėjimu.
Skirtingose miesto ir rajono vietose
Ketvirtadienį nuo pat ankstyvo ryto Kėdainių mieste darbavosi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnas, kuris skirtingose miesto vietose aiškinosi greičio viršytojus, naudodamas mobilų greičio matuoklį, vadinamą „trikojį“. Specialioje priemonėje dalyvavo ir „Rinkos aikštės“ žurnalistai. Pareigūnų užfiksuoti duomenys išties stebino – per porą valandų Kėdainių miesto Kauno gatvėje, prie kapinių, užfiksuoti net 87 greičio viršijimo atvejai. Vienoje vietoje pareigūnas darbavosi apie porą valandų, po to „trikojis“ matuoklis buvo perkeltas į kitą miesto vietą. Dar 35 pažeidėjai nustatyti Kėdainių miesto S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.
„Trikojis“ Kėdainiuose darbavosi ne tik ketvirtadienį, bet ir penktadienį, šeštadienį, sekmadienį. Skirtingose Kėdainių miesto ir rajono vietose „trikojis“ dirbo kasdien. Vairuotojai galėjo būti nufotografuoti Josvainių miestelyje, kiek tolėliau esančiame Josvainių miške, taip pat kelyje tarp Dotnuvos ir Akademijos, kelyje „Via Baltica“ prie Saviečių, Kauno gatvėje prie kapinių, taip pat šalia Paobelio gyvenvietės. „Trikojis“ darbavosi ir autostradoje Vilnius–Kaunas, Kėdainių rajone. „Trikojo“ dislokacija buvo nuolat keičiama.
[quote author=”Aut. past.”]„Trikojis“ Kėdainiuose darbavosi ne tik ketvirtadienį, bet ir penktadienį, šeštadienį, sekmadienį. Skirtingose Kėdainių miesto ir rajono vietose „trikojis“ dirbo kasdien. Vairuotojai galėjo būti nufotografuoti ne tik Kėdainių miesto, bet ir rajono gatvėse.[/quote]
Viršija dažnas
„Iš tiesų su šiais matuokliais dirbame kasdien. Praktika rodo, kad esant geresnėms oro sąlygoms žmonės linkę viršyti saugų važiavimo greitį. Dažniausiai vairuotojai greitį viršija nuo 10 iki 20 km/h. Norime pabrėžti, kad ši priemonė yra skirta eliminuoti iš kelių labai skubančius vairuotojus, kurie greitį viršija labai žymiai. Tokie vairuotojai nesaugo nei savęs, nei kitų, o eismo įvykių pasekmės būna labai liūdnos ir skaudžios“, – pabrėžė Kėdainiuose su „trikoju“ dirbęs Kelių policijos valdybos pareigūnas Nerijus Čekanauskas.
Tolerancijos ribos
Vienas labiausiai vairuotojus dominančių klausimų – kokios tolerancijos ribos taikomos naujuosiuose matuokliuose. Pasirodo, vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, policijos pareigūnai šią ribą keičia atsižvelgdami į situaciją ir eismo sąlygas.
„Kada dirbame tamsiu paros metu, lyjant, esant prastoms oro sąlygoms, tolerancija mažinama iki minimumo, o kai eismo sąlygos pakankamai geros, tolerancija gali siekti ir 10 kilometrų per valandą“, – sakė N. Čekanauskas.
Perspėti nereikia
Dar vienas nemažai diskusijų sukėlęs klausimas, ar privalo „trikojais“ dirbantys pareigūnai apie vykdomą greičio kontrolę vairuotojus įspėti specialiais ženklais?
„Su šiomis sistemomis mes galime dirbti trimis būdais: neviešai, viešai ir mišriai. Viešai dirbama, kai pastatomas policijos automobilis ir šalia jo „trikojis“, neviešai, kada pareigūnai dirba nevilkėdami uniformų ir naudodami specialiais ženklais nepažymėtą automobilį, o mišrus atvejis, kai pareigūnas gali vilkėti uniformą ir būti kiek nuošaliau“, – kalbėjo Kelių policijos valdybos pareigūnas.