Kėdainiečiams – apdovanojimai iš Prezidentės rankų

Trečiadienio popietę Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė sportininkus ir jų trenerius, Pasaulio specialiosiose olimpinėse žiemos žaidynėse iškovojusius medalius.
Kovo 14-25 dienomis Specialioji olimpiada vyko Austrijoje. Lietuvos delegaciją sudarė 38 nariai. Olimpiadoje Lietuvos sportininkai iškovojo rekordinį skaičių apdovanojimų. Į Lietuvą buvo atvežti 13 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Apdovanojimus laimėjo slidininkai, sniegbridininkai ir grindų ritulio sportininkai.
Prezidentės teigimu, sportininkų sėkmė tik patvirtina, kad žmogus visada gali siekti pergalių savo darbštumu, kantrybe ir užsispyrimu.
Valstybės vadovės teigimu, iš šių atletų yra ko pasimokyti ir visiems kitiems sportininkams, ir visiems Lietuvos žmonėms. Visų pirma – kovingumo, kantrybės, pasiaukojimo.
Prezidentė pasveikino kiekvieną Lietuvos rinktinės narį ir palinkėjo jiems daug stiprybės, sveikatos ir naujų laimėjimų.
Specialiosios olimpinės žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Šiemet jose dalyvavo 2700 sportininkų iš 107 pasaulio valstybių. Atletai varžėsi 9 sporto šakų varžybose. Lietuviai dalyvavo trejose: Olimpiadoje dalyvavo septyni slidininkai, šeši sniegbridininkai ir penkiolika grindų ritulininkų.
Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele (JAV) 2015 metais grįžo laimėję 17 medalių, iš jų – 9 aukso. 2013 m. žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje lietuviai iškovojo 13 medalių, iš jų – 8 aukso.
Septyni sidabriniai kėdainiečiai
Ir nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvavo ketvirtąjį kartą, Lietuvos grindų ritulio rinktinei, sudarytai iš penkiolikos sportininkų ir keturių trenerių štabo, tai buvo debiutas.
Rinktinėje – net septyni kėdainiečiai: rinktinės vyriausiasis treneris Kėdainių specialiosios mokyklos kūno kultūros mokytojas R. Šležys, jo asistentas kolega G. Čečkauskas bei penki įstaigos moksleiviai – Modestas Kaziulis, Lukas Suchodolskis, Ričiardas Raziūnas, Artūras Ruseckas ir Paulius Kalėda.
Pirmąją vietą grindų ritulio rungtyje iškovojo Indija, trečiąją – Honkongas, ketvirtąją – Švedija, penkta liko Japonija.
Plačiau apie šį pasiekimą skaitykite šeštadieniniame „Rinkos aikštės“ numeryje.
[#gallery=694#]