Tūkstantmečio ąžuolynas pasipildė 1 010 ąžuolų

Kėdainių rajone jau dešimtmetį sodinamas ir puoselėjamas ąžuolynas „Neregėta Lietuva“. Nors ąžuolynas oficialiai užbaigtas sodinti pernai, šiemet idėjos autorius Marius Jovaiša kartu su Lietuvos kariuomenės Geležinio Vilko brigados kariais nutarė gražios sodinimo tradicijos nenutraukti ir pasodino Pašiliuose dar 1 010 ąžuolų.
Sodino dešimtmetį
Idėja išleisti specialią Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti ąžuolyną kilo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriui M. Jovaišai. Albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą dešimtmetį buvo sodinama po ąžuolą. Pernai oficialiai ąžuolynas buvo užbaigtas, iš viso dabar ten auga per 30 000 ąžuolų. Tačiau idėjos autorius M. Jovaiša šiemet nusprendė pasikviesti būrį svečių ir pasodinti dar per tūkstantį ąžuoliukų.
Turi viziją
Dešimtį pavasarių sodinamo ąžuolyno prieaugis geras. Į formuojamą ąžuolyną norėdami įsiamžinti neretai atvyksta jaunavedžiai. Pelėdnagių seniūnija yra įtraukusi šią vietą į lankytinųjų sąrašą. Ilgainiui tai bus ne tik ąžuolynas, bet ir įdomi aplinka, kurioje bus galima leisti laisvalaikį.
[quote author=”Aut. past.”]„Neregėtos Lietuvos“ ąžuolynas pradėtas sodinti 2009 metais, fotografo ir keliautojo M. Jovaišos sumanymu. Tais metais Lietuva minėjo savo vardo tūkstantmetį, o M. Jovaiša šiai datai paminėti išleido specialų nuotraukų albumą „Neregėta Lietuva 2009“.[/quote]
M. Jovaiša išreiškė džiaugsmą, kad likimas jį suvedė su šiuo nuostabiu kraštu ir jo žmonėmis. Autorius džiaugėsi, kad pasodinti medeliai puikiai prigyja. Jis pažymėjo, kad per dešimtmetį nuveikta tikrai daug darbų. Autorius turi viziją ir projektą, kaip ąžuolynas turi atrodyti. Jam malonu, kad didžiausias ąžuolų parkas bus šiame krašte, saugomas taip šį medį mylinčių žmonių.
Lankoma Lietuvos vieta
„Neregėtos Lietuvos“ ąžuolynas pradėtas sodinti 2009 metais. Tais metais Lietuva minėjo savo vardo tūkstantmetį, o M. Jovaiša šiai datai paminėti išleido specialų nuotraukų albumą „Neregėta Lietuva 2009“. Kartu autorius subrandino idėją dalį už albumą gautų lėšų panaudoti ąžuolyno sodinimui: „Tai knyga, iš kurios išaugs medis. O jei medis, tai, žinoma, ąžuolas…“
Vyčio kryžiaus formos parkas turėtų tapti viena labiausiai lankomų Lietuvos vietų. Parko atminimo lentose bus išvardinti visi ąžuoliukus sodinę žmonės. Kiekvieną pavasarį čia buvo sodinama tiek ąžuoliukų, kiek per metus buvo parduota knygų.
Šis ąžuolynas prisidės prie gimtinės kultūros paveldo puoselėjimo. Kasmet ąžuolus aktyviai sodino ir pavieniai žmonės, ir šeimos, įstaigos, organizacijos, įvairių Lietuvos vietovių moksleivių klasės ir kiti. Šis ąžuolynas užima apie 40 hektarų plotą.