Tilto per upelį rekonstrukcija ir seni kėdainiečių įpročiai

 Tilto per upelį rekonstrukcija ir seni kėdainiečių įpročiai

Prasidėjus tilto per Smilgos upelį rekonstrukcijai kai kurie kėdainiečiai piktinasi, jog norint pasiekti kitą krantą tenka eiti per statybvietę arba šokinėti per akmenis. Nors numatyta ir ženklais parodyta apylanka, pasinaudoti ja ryžtasi ne visi. Tiltą rekonstruojantys statybininkai siūlę sumontuoti laikiną praėjimą iš pastolių, tačiau savivaldybės atstovai pareiškė tam nenumatę lėšų. Laikinasis praėjimas – improvizuotas pastolinis tiltelis, preliminariais skaičiavimais, kainuotų apie 12–15 tūkst. eurų, o tarnautų jis tik iki gruodžio mėnesio.

[quote author=“J. Varkalienė“]Žmonės ten eiti neturėtų, tačiau stengiamasi žiūrėti geranoriškai. Manau, jog miestas turėtų šį klausimą išspręsti, galbūt pastatyti laikiną pylimą.[/quote]

Aplinkkelis patinka ne visiems

Seniai lauktas ir neseniai prasidėjęs tilto per Smilgos upelį daliai Kėdainių miesto gyventojų jau ėmė kelti nepatogumus. Ieškodami kelio, kaip pasiekti kitą Smilgos krantą vieni kėdainiečiai renkasi aplinkkelį, kiti – keliauja per statybvietę, treti – ryžtasi eiti per nusekusį upelį.

„Informuojame, kad pėsčiųjų tiltas per Smilgos upelį – uždarytas, nes sparčiai vyksta darbai. Gyventojų patogumui kursuos 7-uoju numeriu pažymėtas autobusas darbo dienomis ir šeštadieniais. Kėdainiečiai pėsčiomis turėtų numatyti maršrutą, kaip saugiai aplenkti darbų vietą. Nepatariame kirsti kelio per statybvietę“, – skelbiama Kėdainių rajono savivaldybės interneto tinklalapyje.

Regis, šis prašymas laukti autobuso arba eiti tolimesniu keliu liko ne visų išgirstas. „Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė susirūpinusio kėdainiečio skambučio. Jis tikino nuėjęs pažiūrėti, kaip vyksta darbai ir išsigandęs, jog žmonės rizikuoja savo sveikata.

tilto rekonstrukcijos darbai prie Smilgos upelio truks iki šių metų gruodžio pradžios, tad kėdainiečiams šiuo laikotarpiu teks keisti per dešimtmečius susiformavusius įpročius.Šokinėjo per šlapius akmenis?

„Lietus lijo, o žmonės eina per šlapius akmenis – tai labai pavojinga. Per šlapius akmenis, užtvanka, leidžiasi žemyn ir eina per plokštę. Tai tokia situacija“, – kalbėjo Arūnu prisistatęs skaitytojas.

Anot pašnekovo, jis klausęs darbininkų, kodėl šie žmonėms neįrengia papildomo, laikino praėjimo bei išgirdęs atsakymą, kad šie darbai nebuvo numatyti projekte.

„Rangovų atstovas pasakė, jog siūlė padaryti laiptukus, pažvyruoti taką, bet atsisakė savivaldybė, motyvuodama lėšų stoka“, – sakė skaitytojas.

„Rinkos aikštės“ žurnalistams apsilankius statybvietėje per akmenis brendančių žmonių neteko pamatyti. Plokštė, kurią, kaip vėliau paaiškėjo, buvo uždėję patys statybininkai, jau nuimta. Tačiau kėdainiečiai trumpindami kelią žingsniavo statybininkų supiltu takeliu, upelį kirsdami per statybinei technikai įrengtą laikiną nuvažiavimą.

Gal tai ir yra tas laikinas praėjimas, kurį įrengti siūlė darbus atliekančios bendrovės „Kauno tiltai“ atstovai?

Lėšų laikinam praėjimui nėra numatyta

Susisiekus su darbus vykdančios bendrovės atstove Jolanta Varkaliene, ji patikino – laikinojo praėjimo įrengimas projekte iš tiesų nebuvo numatytas. O tai reiškia, jog savo lėšomis jo įrengti rangovas neketina.

„Šiuo metu eina per laikiną pylimą, kuris – statybvietės teritorijoje. Žmonės ten eiti neturėtų, tačiau stengiamasi žiūrėti geranoriškai. Manau, jog miestas turėtų šį klausimą išspręsti, galbūt pastatyti laikiną pylimą“, – sakė darbus atliekančios bendrovės atstovė gatvių tiesimo aikštelės vadovė J. Varkalienė.

[quote author=“Aut. past.“]Preliminariais skaičiavimais, iki gruodžio pradžios tarnausianti laikinoji konstrukcija kainuotų nuo 12 iki 15 tūkstančių eurų.[/quote]

Tilto per Smilgos upelį rekonstrukcijos darbai truks iki gruodžio mėnesio. J. Varkalienės teigimu, netrukus laikinieji takeliai bus išardyti ir šio praėjimo, kuriuo naudojasi žmonės, nebeliks.

„Tada nori to, ar nenori, žmonės turės eiti aplinkui. Nebent bus įrengtas laikinas praėjimas“, – sakė J. Varkalienė.

Bendrovės „Kauno tiltai“ atstovė minėjo, kad sulaukusi rajono savivaldybės paklausimo apie galimus sprendimo būdus įmonė siūlė iš pastolių, šalia rekonstruojamo tilto sumontuoti laikiną praėjimą per Smilgos upelį. Preliminariais skaičiavimais, iki gruodžio pradžios tarnausianti laikinoji konstrukcija kainuotų nuo 12 iki 15 tūkstančių eurų.

„Miestas atsakė tokios sumos nesantis nusimatęs biudžete, o pinigų neturintis iš kur paimti“, – reziumavo J. Varkalienė.

Užuot ėję aplinkui, kai kurie žmonės žingsniuoja per statybininkų supiltą laikiną pravažiavimą.Pripažino sulaukiantis nusiskundimų

Kėdainių miesto seniūnijos vadovas Valentinas Tamulis minėjo sulaukiantis gyventojų nusiskundimų, jog eiti per Smilgos upelį šalia tvarkomo tilto nėra saugu, tačiau sakė niekuo negalintis padėti. Paklausus, kodėl, jo nuomone, žmonės neina aplinkkeliu, kaip nurodyta ženkluose, Kėdainių seniūnas minėjo, jog gyventojai vadovaujasi senais įpročiais, trumpina kelią kirsdami upelį.

„Seniūnija šiame projekte visiškai nedalyvauja, todėl niekuo padėti negalime. Viską kuruoja savivaldybės Statybos ir turto skyrius“, – sakė V. Tamulis.

Jis stebėjosi išgirdęs, kad darbus atliekančio rangovo bendrovės „Kauno tiltai“ pasiūlytas laikinas praėjimas kainuotų nuo 12 iki 15 tūkst. eurų ir sakė manantis, jog visa tai būtų galima atlikti kur kas pigiau. Juolab kad upelis nėra nei platus, nei gilus.

Nepatogumai – laikini

Kėdainių rajono savivaldybės statybų ir turto skyriaus vyr. specialistė Ina Vainauskienė pripažino – lėšų įrengti laikinajam praėjimui per Smilgos upelį, kol vyksta tilto rekonstrukcijos darbai, iš tiesų nėra numatyta.

Pasak valdininkės, tai lemia ir gana didelė kaina, kurią nurodė darbus atliekantis rangovas, ir tai, jog tilto statybos darbai vyks neilgai, jie turėtų būti baigti iki gruodžio mėnesio.

[quote author=“V. Tamulis“]Seniūnija šiame projekte visiškai nedalyvauja, todėl niekuo padėti negalime. Viską kuruoja savivaldybės Statybos ir turto skyrius.[/quote]

Pasak valdininkės, rūpinantis gyventojų saugumu, kurie bandydavo upelį įveikti eidami per akmenis ir į juos atremta betono plokšte, buvo paprašyta darbininkų ją nuimti. Juolab kad leidimo įrengti improvizuotą ir ganėtinai nesaugų perėjimą per upelį išduota nebuvo.

„Nepatogumai, su kuriais susiduria gyventojai, yra laikini. O šio tilto būklė buvo tokia, kad jį iš tiesų reikėjo rekonstruoti“, – sakė savivaldybės Statybų ir turto skyriaus atstovė I. Vainauskienė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video