Tai, ką darome kartu ir po vieną – mus vienija  

 Tai, ką darome kartu ir po vieną – mus vienija  

Paulius Aukštikalnis./Asmeninio archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt

Lyderystės teikiant pagalbą Ukrainai Kėdainių rajone savanoriškai ėmęsis vicemeras Paulius Aukštikalnis šiomis dienomis ir koordinuoja darbus, ir vietoje priima pabėgėlius, ir būna su žmonėmis bei atsako į jų nesibaigiančius klausimus – kaip galime padėti.

P. Aukštikalnis sako esąs tiesiog apstulbintas kraštiečių ir visų lietuvių geranoriškumu bei gebėjimu susitelkti ir susivienyti. Turėję pandemijos pamokas jau galime sakyti, kad daug ko išmokome ir stipriai pasistiebėme pilietiškos visuomenės link.

P. Aukštikalnis savo socialinio tinklo paskyroje prabilo į visus rajono žmones tokiais žodžiais:  

,,Kasdienybėje jus matau sutrikusius, bijančius, drąsius, juokaujančius, aukojančius, dirbančius, sustingusius, besimeldžiančius, ignoruojamus, net atstumtus. Jūs tokie. Tokie ir turite teisę būti.

Galbūt skirtingi buvote ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį, sekmadienį, pirmadienį ir gal dar kitokie esate šiandien.

Kai skambinu, girdžiu įvairius balsus, kai susitinku ir pamatau akis, neretą reikia ir apsikabinti. Ir tai tikra, nes mes – žmonės. Mes bijome, pykstame, neigiame, bet tai, ką mes darome dabar – ir kartu, ir po vieną, labai svarbu ir tik tai mus vienija.  

Turėję pandemijos pamokas jau galime sakyti, kad daug ko išmokome ir stipriai pasistiebėme pilietiškos visuomenės link.

Ukraina kaunasi ne tik už save, bet ir už mus. Mes stovime už Ukrainą ir mes tame darbe esame vieningi: nebėra žemėlapio, nebėra rasių, nebėra amžiaus, nebėra kalbos.

Taip, vėliavą, po kuria dirbame, tenka pasirinkti. Ir pasirinkti tenka greitai, bet, kaip mane mokė mano tėvai, tokioje situacijoje pasirenki tik širdimi.

Todėl labai prašau – nesusidraskykime ir nesusipriešinkime. Nepasmerkime.

Kovoje vienas priešas, o mūsų daug.  

Leiskime kai kam pabūti savo nerime, o kitiems veikti. Tegul būna ta pati vėliava, o širdys atsileis.

Patikėkite, kad taip ir bus, nes gerumo tiek daug.

AČIŪ už šios ir kiekvienos dienos darbus visiems.

Esu nustebintas, apstulbęs ir tikintis Jumis.

Слава Україні!“

Rekomenduojami video