Sveikstančio mažojo Tautvydo istorija paliečia vis daugiau jautrių širdžių

 Sveikstančio mažojo Tautvydo istorija paliečia vis daugiau jautrių širdžių

Tautvydo šeima džiaugiasi sulaukusi pagalbos iš jautrių žmonių./Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš Kalėdas abejingas neliko Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas

Jorūnė LIUTKIENĖ

Mažojo Tautvydo istorija gerų žmonių dėka tampa žinoma vis didesniam būriui žmonių. Sklindant pagalbos šauksmui − didėja ir remiančiųjų ratas. Prieš Kalėdas dosnumą parodė ir didelę paramą saugesniam ir patogesniam Tautvydo gydymui paskyrė Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas.

Ieškojo nelaimėlių

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo direktorė Ramunė Gustienė prieš šventes suvienijo rūmų narius geriems darbams. Idėja moteriai kilo, kai užgulusi kompiuterį ėmė ieškoti, kam gi ji pati asmeniškai galėtų padėti prieš šias šventes.

Pagalbos prašymų buvo daug ir iš visur. Išsirinkusi vieną sau tinkamą, ji pamanė, kad rūmų nariai taip pat norės pasidalinti gerumu. Tam reikėjo didesnės, o ir patikimos bėdos, kur visi kartu susitelkę galėtų padėti. Todėl moteris parinko ir kitų asmenų prašymų.

Nelaimė sugraudino

Mažojo Tautvyduko iš Pelutavos kaimo istorija plačiai sklinda po Kėdainių kraštą ir ne kartą yra sutirpdžiusi ne tik pavienių asmenų širdis, bet ir įvairias organizacijas paskatinusi prisidėti prie jo gydymo.  

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo direktorė R. Gustienė pati asmeniškai įsitikino, kad istorija yra tikra, kad parama bus panaudota tinkamai ir kad naudą mažasis ligoniukas tikrai pajus. Todėl drąsiai išsiuntė mamos Linos Bartuševičienės prašymą ir pridėjo rūmų kvietimą paramai.

Vos išsiuntus laiškus, R. Gustienė buvo nustebinta greitos reakcijos su gerumo pliūpsniu iš netrukus atsiliepusių narių.

„Dar pagalvojau, kad galbūt keli verslininkai susidės ir mes kartu kažkiek pagelbėsime šeimai, bet atsirado viena įmonė, kuri apsiėmė „išpirkti“ visą jų bėdą“, − apie pagalbą Bartuševičių šeimai pasakoja R. Gustienė. 

Dosnus Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas, kurio vadovas yra gerai žinomas kraštietis verslininkas, ilgametis Kėdainių „Rotary“ klubo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo narys Rimvydas Rasčiauskas – iš karto prisiėmė visą atsakomybę.  

Verslininkas ne kartą yra padėjęs žmonėms, bendruomenės ir jo sprendimams pritaria visas kolektyvas, tačiau garsintis ir reklamuotis kooperatyvo direktorius R. Rasčiauskas visiškai nelinkęs.

„Nieko čia tokio. Padėjome. Jeigu turi ir gali, reikia dalintis, o ir žmonės juk prašo „ne iš raskažio“, bet su reikalu“, − įsitikinęs kooperatyvo direktorius R. Rasčiauskas.  

Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas ne kartą buvo susitelkęs pagalbai. Gimnazistei iš Krakių už solidžią sumą sudėjo dantis. Angirių kaimo septyniolikmetį jaunuolį, gydomą nuo vėžio, pasiskirstę budėjimus net keletą metų vežiojo į Onkologijos skyrių patys kooperatyvo darbuotojai ir rūpinosi jo gydymu.  

Mano nuostata – padėti ir kolektyvas mane palaiko. Svarbiausia, paskirti pinigus tikslingai, o ne prašvilpimui.

R. Rasčiauskas

„Nė karto man nepaprieštaravo. Mano nuostata – padėti ir kolektyvas mane palaiko. Svarbiausia, paskirti pinigus tikslingai, o ne prašvilpimui“, − savo kolektyvu didžiuojasi R. Rasčiauskas.

Tačiau solidus vadovas prasitaria, kad kvėpavimo tema jam asmeniškai skaudi ir gerai suprantama. Pats sunkiai sirgęs COVID-19 dar su pačia pirmąja banga, R. Rasčiauskas pats namuose prireikus naudojosi deguonies aparatu.

Ligoniukas nuo gimimo

Šį rudenį dvejų metukų sulaukusį berniuką bendruomenė vadina mažybine forma − Tautvyduku. Socialinio tinklo viešoje grupėje jo istorija turi 718 sekėjų. Dviejų dukryčių: dvylikametės Luknės ir penkerių Elonos mama trečiąjį savo vaikelį Tautvyduką sutiko šiame pasaulyje per anksti, sulaukusį vos 24 savaičių. Jis tesvėrė 702 gramus.

Beveik tris mėnesius kūdikis buvo ištisai dirbtinai ventiliuojamas. Namo mama ir vaikelis  išvyko po gerų 4 mėnesių su privaloma deguonies terapija, tačiau būklė vasaros link pablogėjo. Vėl ligoninė, vėl gydymas.

Vos išsiuntus laiškus, Ramunė Gustienė buvo nustebinta greitos reakcijos su
gerumo pliūpsniu iš netrukus atsiliepusių narių./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Beveik visi pirmieji vaikučio metai prabėgo ligoninėje. Reikėjo ventiliacijos ir oro srauto. Išsivystė hipoksija. Dėl kūdikio dedamų itin didelių pastangų pačiam kvėpuoti, nusilpo raumenys, dėl to sulėtėjo ir fizinė raida.

Tačiau berniukas, tėvų ir medikų padedamas, iki šiol ,,kapstosi“, o dėl tinkamai parinkto gydymo bei nuolatinės priežiūros jo būklė kasdien gerėja.

„Mes išvengėme prognozuojamo liūdnesnio scenarijaus“, − ramiai sako viską sūnui ir šeimai paaukojusi mama L. Bartuševičienė.

Dabar Tautvydukas prisistumia kėdutę, valgo savarankiškai, dėlioja dėliones. Buvę specifiniai raidos sutrikimai ir motorinės raidos atsilikimas jau įveikti, bet iš savo gniaužtų liga dar visiškai jo nepaleidžia.

Solidus vadovas Rimvydas Rasčiauskas prasitaria, kad kvėpavimo tema jam asmeniškai skaudi ir gerai suprantama. Sunkiai sirgęs COVID-19 dar su pačia pirmąja banga, pats namuose prireikus naudojosi deguonies aparatu./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Deguonies aparato reikia kasdien  

Auginant per anksti gimusį sūnelį pagalbos jam kvėpuojant − deguonies terapijos ir oro srauto neinvaziniam plaučių ventiliavimui − reikdavo net visas 24 valandas per parą. Dabar  deguonies terapijos poreikis atsiranda esant peršalimui, virusui ar kitam susirgimui.

Atsisakyti šio aparato šeima negali, nes dėl ligų poreikis deguoniui bet kada išauga, todėl šeima įmonei „Deguonies sistemos“ kantriai iki šiol mokėjo už brangaus aparato – mobilaus deguonies koncentratoriaus „I Go“ nuomą.

Kiekvieną mėnesį šeimos biudžetui tai atsiedavo po 125 eurus. Iki Kalėdų likusi neišmokėta suma sudarė 800 eurų. Įmokėjus tokią sumą, aparatas jau būtų šeimos nuosavybė.

Ir šias Kalėdas Bartuševičių šeima pasitiks džiugiai: žmonių gerumas nenuvylė./Asmeninio archyvo nuotr.

Būtent šią sumą ir padengė Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas.

,,Tai dar vienas Kalėdų stebuklas mūsų šeimai. Be kitų žmonių paramos mes būtume tik pusiaukelėje. Labai vertiname visokeriopą pagalbą: tiek gerą žodį, supratingumą, atjautą, palaikymą ir, žinoma, finansinę paramą“, − sako 37-erių moteris, ikimokyklinio ugdymo pedagogė Tautvydo mama L. Bartuševičienės. 

Pinigų reikia viskam: geram kaloringam maisteliui, vitaminams, kokybiškoms priemonėms. Iš pradžių svajojusi apie nors vieną geradarį, Lina sako, kad jų sutiko daug. Parama pranoko jos lūkesčius. Šeima galėjo įsigyti berniuko augimui ir raidai reikalingų kokybiškų stimuliacijos priemonių, medicininės įrangos. 

„Mes jaučiamės nepalikti vieni, o vaiko pasiekimai atperka visus patirtus vargus“, − sako L. Bartuševičienė.

Jos pačios organizmas krūviams ir stresui jau prisitaikė. „Įkvepi ir važiuoji“, − sako dvejus metus nedirbanti ir savo sūnų dieną naktį slauganti bei žmonių palaikymo sulaukianti Lina.   

Tautvyduko ligos:

  • Lėtinis II tipo kvėpavimo nepakankamumas
  • Bronchopulmoninė displazija
  • Gastrostoma
  • Įgimtas dešinio viršutinio skiltinio broncho minkštumas
  • Pirminiai raumenų sutrikimai

Jeigu norite padėti šeimai:

Labdaros ir paramos fondas „Tautvydo gerovė“

Swedbank, kodas BIC-HABALT22

A/s. LT787300010164383194

Kodas 305605006

Mamos Linos kontaktai: tel. 8 670 13 132, el. p. lina.vend@gmail.com

Sekti Tautvyduko gijimą galite socialinio tinko „Facebook“ grupėje „Tautvyduko kova“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content