Sveikame kūne – sveika siela

 Sveikame kūne – sveika siela

Šaltasis metų laikas atneša ne tik niūrios gamtos vaizdus ir vis labiau temstančias dienas. Neretai migla atkeliauja ir į žmogaus gyvenimą. Kaip to išvengti? Ko gero, viena geriausių išeičių – sportas. Sporto nauda žmogaus kūnui ir psichologinei sveikatai žinoma nuo pat Antikos laikų ir, reikia pripažinti, ši tiesa nepasikeitė iki šių dienų.

Padeda atkurti vidinę harmoniją

Tyrimai yra atskleidę, jog sportuojantys žmonės būna labiau patenkinti savimi. Taip yra todėl, kad sportuojant mažėja streso hormonų ir išsiskiria laimės hormonas endorfinas, gerinantis nuotaiką ir žmogaus nuomonę apie save. Po intensyvios treniruotės žmogų apima pakilus jausmas ir, nepaisant to, kad fiziškai žmogus gali būti pavargęs, jaučiamas energijos antplūdis.

Studijos taip pat parodė, kad sportas padeda geriau jaustis kai kuriomis vėžio rūšimis sergantiems pacientams, gerina imuninę sistemą.

Sportuodamas žmogus susitelkia į tuo metu daromą fizinę veiklą, o tai leidžia pamiršti dienos vargus, įtampą, numalšina stresą. Galų gale net jei po treniruotės įtemptos mintys sugrįžta, jos būna gerokai santūresnės, tad didesnė tikimybė priimti teisingus sprendimus.

Rytų dvikovos rūšys – ramybė sielai

Nors sporto rūšių yra pačių įvairiausių, vieni labiausiai padedančių žmogaus vidiniam pasauliui yra rytų dvikovos rūšys. Ne paslaptis, kad pastarųjų esmė – susitvardymas, kantrybė ir itin tvirtas psichologinis pasiruošimas.

Viena iš sparčiai populiarėjančių rytų dvikovos rūšių – Wing Tsun KungFu. Tai daugiau nei 250 metų tobulinta kovos sistema. Pasak legendos, ją sukūrė moteris budistų vienuolė Ng Mui, todėl šioje sistemoje nėra grubios fizinės jėgos, viskas paremta švelnia, minkšta jėga.

Kalbintas fotografas bei šį kovos meną propaguojantis kaunietis Gintautas Butėnas pasakojo, jog Wing Tsun – nėra eilinis sportas.

„Aš mokausi Leung Ting Wing Tsun KungFu kovos meno. Tai gryniausia Wing Tsun KungFu Linija, turinti aiškų ir neiškraipytą meistrų genealoginį medį bei susistemintas, tiksliai pateikiamas kovos technikas. Mokausi Baltijos Wing Tsun KungFu (BWTA) asociacijoje. Mūsų mokytojas – vienintelis Baltijos šalyse penkto lygio Wing Tsun KungFu meistras, BWTA vadovas Si-Fu Linas Gudonavičius“, – pasakoja G. Butėnas.

Nuolat siekiama tobulumo

Rytų dvikovose ypač svarbią vietą užimantis vidinis kovotojo pasaulis Wing Tsun kovose įgyja labai svarbų vaidmenį. „Reikia daug dirbti ir siekti tobulumo bei išbaigtų judesių. Kartu su patirtimi ir sąžiningu darbu ateina ir akivaizdi nauda, kurią suteikia nuolatinės treniruotės. Tobulinami refleksai, koordinacija, kvėpavimas, žmogus tampa ištvermingesnis, energingesnis. Lavinamas viso kūno lankstumas ir pusiausvyros koordinavimas“, – pasakoja pašnekovas.

Wing Tsun kovos meno treniruotės stipriai lavina ir smegenų veiklą, kadangi skirtingai nei kitose kovinėse technikose, čia vienu metu atliekami skirtingi veiksmai abiem rankomis, arba net rankomis ir viena koja. Tai kovos menas, kuriame reikia ne tik smūgiuoti, bet aiškiai suprasti kaip tai atlikti taisyklingai, laiku ir efektyviai. Taip pat Wing Tsun treniruotės lavina koncentraciją, mažina psichologinę įtampą, stipriai didina pasitikėjimą savimi ir kelia savivertę. 

Treniruotėse – tik geri žmonės

Galima drąsiai teigti, kad bet koks sportas sukelia teigiamas emocijas. Vis dėlto viena yra kilnoti svarmenis sporto salėje, dirbti individualiai, o visai kas kita dirbti žmonių grupėje, bendruomenėje. G. Butėno teigimu, Wing Tsun treniruotes lanko daug įvairiausių profesijų ir pomėgių žmonių, tačiau juos visus vienija vienas bendras bruožas – tai geri žmonės.

„Treniruotėse niekada nepajusi įtampos ar psichologinio spaudimo iš ko nors, nuo pat pirmos dienos visi priimami labai draugiškai, kvalifikuoti instruktoriai stengiasi naujokams skirti daugiau dėmesio, padėti suprasti ir įsisavinti šio įdomaus ir netradicinio kovos meno vingrybes“, – tikina G. Butėnas.

Treniruotės puikiai panaikina dienos įtampą ar susikaupusį stresą, kadangi ne tik išsikraunama fiziškai, bet ir bendraujama su draugiškais, linksmais ir geranoriškais žmonėmis. „Žinojimas, kad sugebi apsiginti ir apginti kitus labai padeda kritinėse gyvenimo situacijose – tampi ramesnis, labiau susitvardęs ir užtikrintas savimi. Neveltui BWTA šūkis yra: kovos menas – geriems žmonėms“, – pasakoja pašnekovas.

Kaip vyksta treniruotės?

Pašnekovas pasakojo, jog treniruotės susideda iš kelių etapų. Pirmiausia kovotojai atiduoda pagarbą meistrams ir treniruotę vedančiam mokytojui ar instruktoriui. Vėliau atliekama viena kovos meno formų – Siu Nim Tau – kovinių veiksmų seka suderinta su kvėpavimu. Tai svarbi įžanginė Wing Tsun KungFu dalis. Treniruotė trunka pusantros–dvi valandas, o jos metu lavinama ne tik fizinė ištvermė, smūgio jėga, greitis, koordinacija, reakcija, bet ir labai aktyviai dirba smegenys.

„Wing Tsun KungFu yra gana sudėtinga dvikovos rūšis ir treniruočių metu reikia išmokti daug skirtingų judesių, kuriuos tenka atlikti vienu metu abiem rankomis, o tai visiškai neįprasta paprastam gyvenime. Todėl treniruotės metu aktyvuojami ne tik viso kūno raumenys, bet ir smegenys. Po treniruotės visuomet jaučiamas didžiulis energijos antplūdis ir išnyksta visas buvęs stresas ar įtampa. Jaučiama pozityvi energija“, – pasakoja G. Butėnas.

Wing Tsun KungFu treniruotes gali lankyti vaikai nuo 8 metų amžiaus. Suaugusiems amžiaus apribojimų nėra ir mokytis šio kovos rūšies gali absoliučiai visi norintys, tiek vyrai, tiek ir moterys.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content