Sužlugdyti projektai biudžeto patvirtinti nesutrukdė

Rajono tarybos komitetų posėdžiuose daugiausiai aistrų sukėlęs šių metų rajono biudžeto projektas, kuriam Ekonomikos ir biudžeto komitetas net nepritarė, pačiame rajono tarybos posėdyje kaip reikiant išsikvėpė. Nors rajono valdžia taip ir nesugebėjo atsakyti, ar sugebės pabaigti jau pradėtus projektus, tarybos nariai patvirtino siūlomą biudžetą. Tiesa, šis svarbiausias sprendimas, lemsiantis kaip Kėdainių rajono žmonės gyvens visus ateinančius metus, priimtas tik valdančiųjų balsais – biudžeto projektui pritarė tik 17 tarybos narių iš 27.
Neramina nebaigti projektai
Tarybos narys Juozas Gaidamavičius iškėlė visus neraminantį investicinių projektų klausimą. „Keturiuose Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdžiuose kėlėme klausimą dėl investicinių projektų, tačiau iš esmės atsakymo taip ir negavome, tad dabar gal iš mero pavyks atsakymą gauti? Dar prieš naujus metus klausėme, kaip bus su objektų tęstinumu – Kultūros centro, Šviesiosios gimnazijos, buvusio „Saulutės“ prekybos centro, Kėdainių stadiono projektais. Tokiems projektams reikia administracijos strategiškų sprendimų, taigi norime paklausti, kokie tolimesni veiksmai?“ – teiravosi J. Gaidamavičius.
[quote author=““]Pasak S. Grinkevičiaus, nevykstantys stadiono rekonstrukcijos darbai – ne Kėdainių valdžios problema.[/quote]
Iš mero, kaip tikėjosi J. Gaidamavičius, atsakymo gauti nepavyko, o situaciją komentavusi rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė negalėjo konkrečiai atsakyti į tarybos nario klausimą. Ji tik patikino, kad ministerijų skiriamas finansavimas minėtiems investiciniams projektams numatytas gerokai per mažas, tad, pasak jos, savivaldybė ieško alternatyvių finansavimo šaltinių tam, kad objektai būtų baigti laiku.
Kokie tie alternatyvūs finansavimo šaltiniai, taip pat neįvardinta.
Kaltės neprisiima
Rajono meras Saulius Grikevičius kalbėdamas apie rajono investicinių projektų būklę bandė nusikratyti nesėkmių šleifo aptakiai kaltę versdamas kitiems – ministerijoms, ankstesniajai valdžiai, rangovams.
„Šviesiosios gimnazijos projektas kol kas stovi vietoje, nes iš ministerijos nesame gavę jokio atsakymo, ar bus jam skirtas finansavimas, ar ne. Kreipėmės, prašėm, bet kol kas tylu. Dar luktelsim ir bandysim vykti kalbėtis su ministre, o jeigu tai nepadės, rašysime raštus Premjerui ir Prezidentei. Tačiau šis projektas nėra mūsų pradėtas, jį pradėjo ankstesnė valdžia, taigi jai ir reikėjo numatyti projekto tęstinumą“, – teigė rajono meras.
Problema – ne savivaldybės
Kalbėdamas apie Kėdainių stadiono projektą, kuriam skirtų pinigų pernai net nesugebėta įsisavinti ir dėl to teko juos grąžinti į valstybės biudžetą, meras taip pat neįžvelgė savivaldybės neveiklumo ar kokios kaltės.
Jis patikino, kad nevykstantys stadiono rekonstrukcijos darbai – ne Kėdainių valdžios problema. Pasak S. Grinkevičiaus, darbai sustojo todėl, kad rangovai, nenorėdami pripažinti savo klaidų, ėmė ieškoti priekabių ir atsisakė vykdyti darbus.
„Dabar, kiek žinau, pasikeitė rangovų įmonės vadovas ir jis kiek lanksčiau žvelgia į visą situaciją. Geriau taikiai su jais susitarti“, – siūlė rajono meras.
[quote author=““]Kada bus pradėta Kultūros centro renovacija, Kėdainių valdininkai nežino.[/quote]
Tiesa, klausimas, kodėl iki šiol taikaus susitarimo nebuvo ieškota, ir kas turėtų susitarti su rangovais post factum, kai ministerija jau atėmė šiam objektui skirtus pinigus ir jie grąžinti į valstybės biudžetą bei perskirstyti kitoms savivaldybėms, taip ir lieka neatsakytas…
Kultūros centras lieka nerenovuotas
Tarybos posėdyje neatsakyta ir į Nijolės Naujokienės klausimą, kuri domėjosi, kada planuojama atnaujinti Kultūros centro renovaciją.
Baigdamas kilusią diskusiją, S. Grinkevičius pareiškė, kad 2017 metais turi būti baigta „Saulutės“ renovacija, o kalbant apie tai, kada bus gautas finansavimas Kultūros centro renovacijai, tik pečiais gūžčiojo: „Žinot, kaip su tais VIP‘iniais pinigais – pasikeitė ministras, pasikeitė valdžia ir viskas, pinigai neskiriami, prioritetai pasikeitę“.