Surviliškiečiai mokosi gyventi sveikiau

 Surviliškiečiai mokosi gyventi sveikiau

Nė vienas nesiginčys – nieko verti tampa milijonai piniginėje, prabangūs ir galingi automobiliai, dideli namai, įspūdingos kelionės, kai užklumpa mirtina liga. Visi žinome, kad gyventi reikia sveikai, tačiau ar taip gyvename? Ar ne per vėlai susirūpiname savo sveikata? Kaip išmokti gyventi sveikiau? Į šiuos ir kitus rūpimus klausimus surviliškiečiams padeda atsakyti dvi nuostabios savo srities specialistės – daugiau nei 15 metų seminarus vedanti, verslo įmones, švietimo organizacijas konsultuojanti lektorė Lidija Laurinčiukienė ir diplomuota gydomosios mitybos specialistė, „Gydančios lėkštės“ įkūrėja Ingrida Kuprevičiūtė.

Rūpinkimės bendruomenės sveikata

„Sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Todėl džiaugiamės galėdami pakviesti surviliškiečius ir miestelio svečius sveikai bei turiningai praleisti laisvalaikį ir gauti naudingų žinių, – sako rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projekto „Sveikatos link…“ vadovė Irma Kriščiūnienė. – Šį kartą pakvietėme švietimo konsultantę, nepriklausomą žurnalistę, smalsią ir žingeidžią  lektorę Lidiją Laurinčiukienę, kuri vedė seminarą „Padėk sau – padėsi kitiems. Fizinis aktyvumas ir sveikos gyvensenos skatinimas. Savipagalbos metodai.“ Pasak lektorės L. Laurinčiukienės, tas, kuris moka padėti sau, gali padėti ir kitiems.“

Seminare – kaip teatre

„Auditoriją lektorė sužavėjo savo artistiškumu – jos vedamas seminaras buvo panašus į vieno aktoriaus spektaklį“, – sako sveikatos  projekto vykdytoja Erlenda Turskienė. Pozityvaus mąstymo strategijas L. Laurinčiukienė apipynė vaizdingais pavyzdžiais iš mūsų kasdienybės ir jos pačios praktikuojamais metodais.

Seminaro metu L. Laurinčiukienė susirinkusiųjų paprašė per 90 sekundžių šalia sėdinčiajam pasakyti, kuo jie yra ypatingi ir įdomūs patys sau. Atrodo, užduotis nesudėtinga, tačiau reikėjo nemenkai pasukti galvas. Vis tik apie save kalbėti yra sunkiausia, juo labiau save girti.

„Ar dažnai galvojate apie tai, kad esate ypatingi ir kažkuo išskirtiniai? Daug metų maniau, kad esu tokia, kaip visi kiti. Kad su tuo, kas tau duota, turi susitaikyti ir tai „tempti“ paskui save. Kai manęs klausia, gal tikiesi „dangaus buhalterijoje“ labai gero balanso, atsakau, kad ne, darau viską natūraliai, paprastai, bet visą gyvenimą mokausi. Kai kiekvieną dieną užlipi ant to paties grėblio 75 kartus, pradedi galvoti, kokie dėsningumai egzistuoja“, – mintis dėstė seminaro vedėja.

Pratimas stresui nuimti

Seminare L. Laurinčiukienė susirinkusiesiems dėstė ne tik teoriją, davė ir praktinių patarimų. Visi su nekantrumu laukdami svarstė, kam gi moteris į rankas pasiėmė dvi poras kojinių ir nustebę stebėjo, kai vieną porą kojinių apsimovė, o į kitą pripylė kruopų.

„Jeigu vakare grįžę po darbo jaučiate kietus it akmenis pečių raumenis, supraskite, pervargote. Vakare, bet ne vėliau kaip 20 valandą, parėjusi namo užsimaunu medvilnines kojines, o į antrą porą supylusi kruopų vaikštau su jomis apie 45 min. po namus. Vyksta akupunktūra su akupresūra. Pašildžius kruopas orkaitėje, šis metodas padeda nuo gerklės skausmo. Vaikštant ant pirštų galų, atpalaiduojami galvos ir kaklo raumenys. Kepenų, tulžies problemoms, kurios dažnai atsiranda nuo nervų, spręsti padeda vaikščiojimas ant kulnų, o žarnyno problemoms padeda siauriausios pėdos dalies masažavimas“, – patarimais dalijosi L. Laurinčiukienė. Pasak seminaro vedėjos, ji šį metodą naudoja jau 15 m., šis metodas padeda vakare atsistatyti.

Lektorės įspūdžiai

„Darbinė savaitė pasibaigė šeštadienį – permainingo oro, bet pripildyta šviesiausių įspūdžių. Apie savipagalbą kalbėjomės, idant būtume sveiki fiziškai ir emociškai, šviesiau būtų kiekvienam ir visiems sykiu. Židinyje malkos pleškėjo (ir vienodai rodė, kad už lango vėjas gūsiais mus bauginti bandė). Gardžia kava ir pyragais kvepėjo. Buvo šilta ir be galo jauku nuo žmonių tikrumo, nuo svetingumo, nuo jų nuoširdaus juoko bangavimo. Jaučiuosi kaip su spyruoklėmis ant padų! Tai – Jūsų visų nuopelnas!“ – savo įspūdžiais dalijosi lektorė L. Laurinčiukienė.

Paprastumas ir profesionalumas viename

Asociacija „Surviliškio bendruomenė“ organizavo ir antrą seminarą pagal Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įgyvendinamą ES fondų finansuojamą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Kėdainių rajone“. Seminarą „Bijome to, ko nežinome. Vėžys ir jo prevencija. Mitybos įtaka vėžio atsiradimui“ vedė diplomuota gydomosios mitybos specialistė, „Gydančios lėkštės“ įkūrėja, radijo laidos vedėja, lektorė Ingrida Kuprevičiūtė.

Į seminarą susirinko žmonės ir iš kitų mūsų rajono bendruomenių – Miegėnų, Kalnaberžės, Kunionių, Kėdainių. Dalis susirinkusiųjų Ingridos seminaruose dalyvauja ne pirmą kartą, kiti atvyko netgi to paties seminaro išklausyti antrą kartą ir įtvirtinti žinias. Žmonės, sužavėti lektorės paprastumu, inovatyviu požiūriu į ligas, jų prevenciją ir gydymą, pažėrė aibę klausimų ir prašė patarimų.

„Atidžiau rūpintis savo sveikata – lyg laikyti pinigus banke. Mano tikslas – padėti žmonėms daryti teisingas investicijas!“ – sako Ingrida.

Esame dėkingi lektorėms Lidijai ir Ingridai už patarimus, puikiai praleistą laiką, gerą humoro jausmą bei užnorinimą gyventi sveikiau“, – sako seminarų dalyvė Nijolė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video