Skip to content

Strateginis planas: įtariama, kad kažkas buvo sprendžiama už uždarų durų

 Strateginis planas: įtariama, kad kažkas buvo sprendžiama už uždarų durų

Jau aiškėja, kaip Kėdainių rajonas gyvens artimiausius trejus metus. Rajono taryba patvirtino strateginį planą, kuriam numatė 25 procentais didesnį finansavimą nei ankstesniais metais.  Vietoje anksčiau strateginiame plane buvusių 11-os programų liko tik 5-ios: švietimas, sveikatos apsauga, kultūra, sportas, viešoji infrastruktūra. Kiek šis planas pateisins gyventojų lūkesčius, pamatysime jau netrukus, mat jau dabar jam kritikos negali kai kurie rajono tarybos nariai, teigiantys, kad strategija parengta paminant net ir demokratijos principus bei aklai besidangstant biurokratinėmis procedūromis. Lyg to būtų maža, panašu, kad kai kurie šiame plane numatyti sprendimai dar ir galimai yra trumparegiški.

Valdantieji ketina ištesėti pažadus ir sako, kad planas geras

Krašto valdančiąją koaliciją sudaro socialdemokratai, liberalai ir valstiečiai. Kol opozicija naujam strateginiam planui negaili kritikos, visos valdančiąją koaliciją sudarančios frakcijos žarstosi pagyromis.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Jonas Talmantas teigė, kad socdemai pasitiki savivaldybės administracijos specialistais, rengusiais strateginį planą.

Jonas Talmantas.

„Mes tikrai daug diskutavome, į ką reikia atsižvelgti rengiant strateginį planą. Pirmiausia rūpėjo ištesėti gyventojams duotus pažadus. Tai pagerinta infrastruktūra, sveikatos apsauga, švietimas, paslaugų prieinamumas. Abejonių dėl parengto Strateginio plano neturime, parengtas planas yra geras, nieko jame nekeisčiau“, – sakė jis.

Liberalų frakcijos seniūnas Virmantas Pikelis antrino, kad liberalai tvirtai remia strateginį planą, prie kurio esminių gairių stipriai prisidėjo visa koalicija.

Virmantas Pikelis.

„Diskusijų netrūko, tačiau abejonių frakcija neturėjo. Vertindami planuojamas veiklas dėliojome prioritetus atsižvelgdami į gyventojų poreikius bei įsipareigojimus turimus rinkimų programoje ir koalicijos sutartyje. Dėl to mes teigiamai vertiname naująjį strateginį planą. Atsiranda naujų priemonių, didėja finansavimas esamoms programoms. Vien 2025 m. visų plano programų finansavimas didėja apie 20 mln. eurų, lyginant su 2024 m.

Tai, kad dabartiniame strateginiame plane yra 5 programos, nereiškia, kad kažkurių programų buvo atsisakyta, kad plane sumažėjo tikslų ar planuojamų darbų. Tiesiog, atsižvelgiant į rekomendacijas, programos buvo apjungtos“, – sako politikas.

V. Pikelis teigė, kad frakcija nekantriai laukia suplanuotų darbų įgyvendinimo.

„Su visa krašto bendruomene nekantriai laukiame modernaus kultūros centro atidarymo. Mus džiugina geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų plėtros projektas, investicija į nutolusią saulės elektrinę, Tūkstantmečio mokyklų programos priemonės, visos dienos mokyklos „Aušros“ progimnazijoje ir „Obelėlėje“, PSPC ir ligoninės programų finansavimas, daugiau nei 11 km naujų ir atnaujintų dviračių takų, sporto aikštynų atnaujinimas bei daugelis kitų priemonių. Taip pat visuomet laikomės praktikos, kad darbo užmokestis savivaldybės įstaigose turi būti suplanuotas atsakingai 12 mėnesių į priekį ir šį principą sėkmingai įtvirtinome, užtikrindami stabilumą ir pasitikėjimą.

Norėtume įgyvendinti dar daugiau puikių iniciatyvų, tačiau laikomės principo, kad norai turi atitikti finansines galimybes“, – reziumavo liberalas.

Tokios pačios nuomonės laikėsi ir Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnė Adelė Štelmokienė. Vis dėlto jų frakcija vienintelė iš valdančiosios daugumos atkreipė dėmesį, kad esant tokiai geopolitinei situacijai, į tai Kėdainiuose kreipiama per mažai dėmesio.

Adelė Štelmokienė.

„Kolega profesorius Dalius Serafinas teikė protokolinį nutarimą, peržiūrėti strateginio plano tikslus, atsižvelgiant į pakitusią geopolitinę, socialinę ir ekonominę situaciją. Manome, kad  reikėtų daugiau dėmesio skirti iškylančiai karo grėsmių strategijai numatyti.

Strateginis planas, dirbant koalicijoje, niekad nebus tvirtinamas tik vienos frakcijos balsais, todėl diskutuojame, ginčijamės kartu, kol priimame daugumai tinkantį sprendimą, nors kartais ir nelabai patinkantį“, – sako A. Štelmokienė.

„Nemanau, kad prie šio mero, prie šios valdančios daugumos, kas nors galėtų keistis. Kai žmonės savyje laiko pyktį ir yra susireikšminę – pokyčių sunku tikėtis“.

P. Aukštikalnis

Demokratai: valdantieji „žaidžia“ demokratiją

Demokratų frakcija  „Vardan Lietuvos“, suvėlavusi pateikti siūlymus strateginiam planui vieną dieną, liko už borto – mat valdantiesiems nelabai rūpėjo, kad dešimties argumentuotų ir išsamių siūlymų parengimas užtrunka laiko, o tarybos posėdis savaite laiko buvo paankstintas be jokių paaiškinimų. Demokratų siūlymai kolegijoje net nebuvo svarstyti, tačiau demokratams užkliuvo kiti dalykai, atsiradę strateginiame plane.

Paulius Aukštikalnis.

„Strateginis planas nei geras, nei blogas. Yra numatytos būtiniausios priemonės, bet klausimą reiktų kelti kitaip – ar galėjo šis planas būti geresnis? Ar galėjo mūsų gyventojai gauti daugiau ir kokybiškesnių paslaugų? Manau, kad taip.

Kilo rimtų dvejonių dėl tokių projektų kaip padelio įrengimas už 70 tūkst. eurų. Mes jau turime panašių projektų, tokių kaip parkūro aikštelę. Matome, kad vien aikščių statymas naudos bendruomenei neteikia, o projektų apmokyti bendruomenės narius ir taip realiai įtraukti į šias sportines veiklas mes vėl pasigedome.

Dvejonių kilo pamačius sutrauktas visas sporto programas į vieną eilutę. Nebesuprasi, kas ir kiek gaus iš savivaldybės biudžeto, o bus daromi konkursai kuriems sporto klubai teiks programas pagal mero nustatytus specialiuosius vertinimo kriterijus. Labai trūksta skaidrumo – viskas sutelkta į vienas rankas.

„Ne tuščių aikščių statybos yra vertybė, o saugumas ir motyvacija darbuotojų. Vertybė – skaidrumas skirstant lėšas ir aiškūs programų tikslai bei laukiami aiškūs rezultatai. Svarbu matyti, kuria kryptimi mes visi einame, turėti aiškią demokratiškai sudarytą strategiją bei kuriamą gyventojams saugią ir ekonomiškai stabilią aplinką“.

P. Aukštikalnis

Kilo diskusijų ir dėl netęsiamų  jau pradėtų projektų: kodėl bus daroma pertrauka Krakių  tvenkinių hidrotechnikos statinių remontams, kodėl Šviesioji gimnazija nebaigta pagal planą 2024 metais? Ar trūko pinigų? Tai kodėl tada beveik 2 milijonai viršplaninių nepanaudotų lėšų perkelta į šiuos metus?

Dėl daug ko diskutavome, daug ko pasigedome. Bet nemanau, kad prie šio mero, prie šios valdančios daugumos, kas nors galėtų keistis. Kai žmonės savyje laiko pyktį ir yra susireikšminę – pokyčių sunku tikėtis“, – kerta frakcijos seniūnas Paulius Aukštikalnis.

Jis atkreipia dėmesį, kad strateginis veiklos planas ir biudžetas – patys svarbiausi savivaldybės dokumentai, kurie apsprendžia, kam skirsime lėšas šiais metais ir koks planas bus dar trejiems metams. Bet šiemet pagrindinis šių dokumentų minusas – jie parengti stokojant demokratijos.

„Paviešinus Kėdainių rajono savivaldybės strateginį veiklos planą pasiūlymams teikti buvo skirta vos savaitė. Plano projektas tarybos nariams pateiktas be detalių programų paaiškinimų, tik su minimaliais komentarais. Aišku, kad įsigilinti žmogui tikrai neįmanoma per tokį trumpą laiką.

Ankstesniais metais pateikiant planus būdavo aiškiai apibrėžiami programų tikslai ir siekiama rezultatų, tačiau šį kartą valdantieji nusprendė apsiriboti gana lakoniškais trumpais paaiškinimais. O tai tik suteikia daugiau painumo ir sudėtingumo“, – sako politikas.

Savivaldybės įmonių finansavimas keistas. Be normalių paaiškinimų. Akivaizdu, kad kažkas yra sprendžiama už uždarų durų ir kad joms planą meras ir kiti vadovai turi tokį, koks galbūt nėra pats geriausias Kėdainiams.

Aut. past.

Visi dešimt pasiūlymų, kuriuos demokratai teikė, yra, pašnekovo manymu, gerai išanalizuoti, pasverti ir labai reikalingi. Gaila, tačiau nei vienas jų strateginiame plane neatsidūrė, o, panašu, tikrai galėjo.

„Buvo gauti vos keli pasiūlymai, kuriuos buvo galima visus drąsiai įtraukti į Strateginį planą. Biudžetas rekordiškai didelis, iš viso daugiau nei 119 milijonų ir plius dar neišnaudotos paskolų galimybės.

Aišku, jei trūktų lėšų, tai pirmiausia mes tartumėmės demokratiškai su pasiūlymų teikėjais. Prioritetą, manau, teiktume svarbiausioms programoms, garantuojančioms mūsų bendruomenės saugumą. Ne tuščių aikščių statybos yra vertybė, o saugumas ir motyvacija darbuotojų. Vertybė – skaidrumas skirstant lėšas ir aiškūs programų tikslai bei laukiami aiškūs rezultatai. Svarbu matyti, kuria kryptimi mes visi einame, turėti aiškią demokratiškai sudarytą strategiją bei kuriamą gyventojams saugią ir ekonomiškai stabilią aplinką“, – reziumavo P. Aukštikalnis.

Konservatoriai žeria kritiką trumparegiškam valdžios požiūriui

Tai, kad čia pat vyksta karas, kurio baigtis ir tolimesnės taikos sąlygos Europoje vis dar lieka itin miglotos, niekaip negalima ignoruoti. Apie tai kalbėjo ir valstiečiai, ir konservatoriai. Ir kolegijoje, ir tarybos posėdžio metu ir jau po jo, frakcijos lyderis Kęstas Šlama sako, kad savivaldybė elgiasi naiviai, ignoruodama saugumo klausimus.

Kęstas Šlama.

„Visada planuojant ateitį norisi matyti optimistinę viziją, tačiau šiandien, rengiant strateginį veiklos planą, negalime ignoruoti geopolitinio konteksto ir neįvertinti savivaldybės vaidmens užtikrinant pagalbą gyventojams galimų krizių ir ekstremalių situacijų atvejais, kurių tikimybė dėl sparčiai besikeičiančios geopolitinės padėties nuolat auga. Maža to – atsisakoma net to, kas minimaliai buvo pradėta pernai – iš strateginio veiklos plano tyliai dingo pernai įrašyta eilutė dėl ligoninės ir PSPC rūsių pritaikymo dirbti ekstremaliomis sąlygomis. Taip pat pasigendame sisteminio požiūrio į svarbiausių rajono sričių finansavimą: plano projekte nepavyko rasti tęstinio finansavimo Tūkstantmečio mokyklų projekto veikloms ir tinklaveikai, suplanuotas nepakankamas finansavimas Kėdainių ligoninės specialistų pritraukimo ir išlaikymo programai, nors žinoma, kad daugiau nei 60 proc. joje dirbančių gydytojų ir nemaža dalis slaugytojų yra ne Kėdainių rajono gyventojai“, – sako K. Šlama.

Jis taip pat antrino demokratams, atkreipdamas dėmesį, kad atviro dialogo, rengiant svarbiausius savivaldybės veiklos dokumentus, pritrūko.

„Problema yra tai, kad dalis taryboje dirbančių frakcijų faktiškai neprileistos prie planavimo proceso ir laiku negauna visos su šiuo procesu susijusios informacijos arba ji pateikiama selektyviai.

Tą jaučiame diskusijų komitetuose metu ir matydami, kokios apimties dokumentai yra pateikiami tiek visuomenei, tiek savivaldybės kolegijai nepriklausantiems tarybos nariams.

„Problema yra tai, kad dalis taryboje dirbančių frakcijų faktiškai neprileistos prie planavimo proceso ir laiku negauna visos su šiuo procesu susijusios informacijos arba ji pateikiama selektyviai.

K. Šlama

Todėl esmine problema laikome ne strateginio veiklos plano formą, o tai, kad vykdant plano viešinimo procedūrą ir prašant tarybos narių teikti siūlymus dėl paties plano, nepateikiamas visos apimties dokumento projektas su numatytu priemonių planu ir programų aprašymu, paaiškinimais, stebėsenos rodikliais ir siektinomis jų reikšmėmis. Neturėdami minėtos informacijos tarybos nariai ir visuomenė negali objektyviai įvertinti to, kas jau yra strateginio veiklos plano projekte, apribojamos galimybės atsakingai teikti siūlymus, nurodyti galimus finansavimo šaltinius.

Galima sakyti, kad, pateikiant nepilną informaciją, netiesiogiai varžoma tiek tarybos narių, tiek piliečių teisė teikti pasiūlymus strateginiam veiklos planui ir konkrečioms jį įgyvendinančioms priemonėms“, – sako konservatorius.i

Iš strateginio veiklos plano tyliai dingo pernai įrašyta eilutė dėl ligoninės ir PSPC rūsių pritaikymo dirbti ekstremaliomis sąlygomis.

Aut. past.

Jis teigė, kad tokiu metu rinktųsi susilaikyti nuo naujų grandiozinių projektų jau vien dėl to, kad yra begalė tvarkytinų sričių (esamos infrastruktūros tvarkymas ir renovacija, kvartalinės renovacijos poreikis ir t.t.).

„Gerokai didesnį dėmesį skirtume priemonėms, kurios leistų per maksimaliai trumpą laiką pasiruošti ekstremalioms situacijoms būtiną infrastruktūrą, gyventojų informavimo priemonėms, pagalbai priedangas įsirenginėjantiems daugiabučių gyventojams, visuomeninėms ir gydymo įstaigoms, kompleksiniams civilinės saugos sprendimams. Šiandien, kai nacionalinė valdžia ieško pinigų šalies gynybai stiprinti, tikėtis pakankamo finansavimo iš vyriausybės fizinei priedangų ir slėptuvių infrastruktūrai nerealu, o kliautis vien europiniais projektais, į kurių pinigus (jie nėra dideli ir reikšmingai nespręs problemos) pretenduoja bemaž visos savivaldybės, mažiausiai neatsakinga“, – sako K. Šlama.

Pasibaisėjo valdančiųjų požiūriu į gyventojų siūlymus

Teoriškai prie strateginio plano gali prisidėti ir gyventojai, bet realiai vienam jų pabandžius tą padaryti, siūlymas buvo „išbrokuotas“. Į tai atkreipė dėmesį opozicinės frakcijos „Kėdainiai – visų“ seniūnė Indrė Fiodorova.

Indrė Fiodorova.

„Iš dalies verta ir pasidžiaugti planu, nes dalis mūsų frakcijos teiktų siūlymų buvo įtraukta į planą – kad bus įkurtos legalios gyvūnų augintinių kapinės, skirta pinigų ligoninės vamzdyno remontui, didinama vienkartinė išmoka gimus vaikui. Tačiau prie šio klausimo grįšime, nes išmoka lieka minimali, lyginant su kitais rajonais. 

Netenkina savivaldybės demonstruojamas požiūris į kolegų teikiamus pasiūlymus, kai jie net nesvarstomi arba atmetami. Šokiravo požiūris į kėdainiečio teiktą siūlymą, suabejojant, ar tai apskritai Kėdainių krašto gyventojas teikė siūlymą. Kyla klausimas, ko mes siekiame viešindami strateginį planą“, – kalbėjo I. Fiodorova, tačiau kartu išreiškė padėką savivaldybės administracijos darbuotojams, kurie išsamiai ir kantriai atsakinėjo į tarybos nariams kylančius klausimus.

Vis dėlto ir jų frakcijai klausimų sukėlė padelio įrengimo planai, nors svarstant turizmo strategiją rajono vadovai ir Sporto centro vadovas tai pateikė kaip alternatyvą baseinui su SPA erdve – pasirodo, padelio kraštiečiams, valdančiųjų manymu, reikia labiau.

„Akivaizdžiai kai kurie prioritetai prasilenkia ne tik su mūsų nuomone, bet ir su elementaria logika.

Savivaldybės įmonių finansavimas keistas. Be normalių paaiškinimų. Akivaizdu, kad kažkas yra sprendžiama už uždarų durų ir kad joms planą meras ir kiti vadovai turi tokį, koks galbūt nėra pats geriausias Kėdainiams.

Savivaldybės įmonių finansavimas keistas. Be normalių paaiškinimų. Akivaizdu, kad kažkas yra sprendžiama už uždarų durų ir kad joms planą meras ir kiti vadovai turi tokį, koks galbūt nėra pats geriausias Kėdainiams.

I. Fiodorova

Kėdbusas“ – įmonė ir toliau išlieka labai jautrus klausimas kėdainiečiams, o finansavimo eilutės strateginiame buvo pateiktos be paaiškinimų. Savivaldybė nesprendžia ir „Kėdainių butų“ sudėtingos situacijos, darbuotojų padėties joje, ateities, o svarbiausia, kad per tuos metus, kuriuos rajonui vadovauja meras Valentinas Tamulis, paslaugos kokybė negerėja, o ir paslaugų kiekis, dėl kurių galėtų įmonė uždirbti daugiau, mokėti didesnius atlyginimus ir teikti kokybiškesnes paslaugas, nedidėja“, – sakė I. Fiodorova.

Ji griežtai reziumavo, kad strateginis planas, deja, neatspindi jokios miesto strategijos, o išlieka priemonių kratiniu. 

„Apie tai jokių diskusijų, kol ši valdžia yra, nebus. 

Vertinu blogai ir tai, kad kai pradėjome prašyti papildomų dokumentų, norėdami įvertinti savivaldybės teikiamą strateginį planą, buvo susigriebta ir šiek tiek plačiau atskleista, kas po kiekviena eilute slepiasi. Tik tada! Buvo tikimasi, kad niekas čia nieko nesupranta ir niekam nieko nereikia aiškinti.

Būtų geras sprendimas, jei savivaldybė aiškiai, be paslėptų detalių, ir opozicijai ir, svarbiausia, gyventojams, pateiktų visą pilną informaciją iš karto. Ne kaip galvosūkį, o kaip aiškią ir paprastai visiems suprantamą informaciją“, – sakė politikė pridurdama, kad frakcija visus metus teiks savo pasiūlymus tarybai priimti, o svarbiausia, kad jie bus reikalingi patiems kėdainiečiams.

Kur keliaus pinigai?

Aktyvios visuomenės ugdymo programai, aprėpiančiai švietimo, socialinės apsaugos ir sveikatos sritis, numatyta skirti 62,6 mln. eurų šiemet, 62,2 mln. eurų kitąmet ir 70,5 mln. eurų 2027 metais.

900 tūkst. eurų šiemet numatyta Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijai ir įveiklinimui, 100 tūkst. eurų kitąmet numatyta baseino komplekso statybos priešprojektinių pasiūlymų ar investicinio projekto parengimui, 600 tūkst. eurų per šiuos ir kitus metus Šėtos gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimui.

Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų motyvacijos programos įgyvendinimas bei švietimo įstaigų darbuotojų važiavimo iš ir į darbo išlaidų kompensavimas atsieis kasmet apie 230 tūkst. eurų, gabių mokinių skatinimui skiriama po 30 tūkst. eurų kasmet.

Socialinės gerovės užtikrinimo programai kasmet bus skirta po kiek daugiau kaip 50 mln. eurų.

VšĮ Kėdainių ligoninės karšto ir šalto vandens vamzdynų ir šilumos punkto modernizavimo 2025 m. programai skirta 112 tūkst. eurų, pritraukti naujus bei išlaikyti esamus sveikatos priežiūros specialistus bus bandoma skiriant šiemet 188 tūkst. eurų, kitąmet – 300 tūkst. eurų.

Daugiau kaip 30 mln. eurų skirta bus paramos bei paslaugų asmenims ir šeimoms teikimui, socialinės integracijos skatinimui. Šildymo kompensacijoms kasmet numatyta po 120 tūkst. eurų, gyventojų socialinio bei viešojo saugumo užtikrinimui skiriama apie 2 mln. eurų kasmet.

Darnios aplinkos ir infrastruktūros plėtros programai kasmet planuojama skirti apie 20 mln. eurų.

Atliekų tvarkymo sistemos tobulinimas atsieis apie 3 mln. eurų kasmet, savivaldybės viešųjų teritorijų priežiūra, didinant miesto patrauklumą, atsieis apie 4–5 mln. eurų kasmet, susisiekimo infrastruktūros gerinimui (naujų dviračių takų įrengimui, gatvių ir kelių remontui) numatyta apie 6,7 mln. eurų šiemet, o vėliau – apie 10 milijonų eurų kasmet.

Ekonominės plėtros programai skiriama apie 8,5 mln. eurų kasmet, išskyrus 2027-uosius, kai finansavimas šiai programai ženkliai sumažės ir numatyta investuoti tik apie 6,8 mln. eurų.

Apie 5 mln. eurų skiriama stiprinti savivaldybės institucijų ir verslo įmonių bendradarbiavimą, sudaryti palankias sąlygas sumanios pramonės ir logistikos srities verslų atsiradimui, plėtrai bei investicijų pritraukimui.

Apie 2–2,5 mln. eurų bus skiriama žemės ūkiui, 300 tūkst. eurų dar šiemet bus skirta Akademijos parko tvarkybai, 200 tūkst. eurų – Rezistentų paminklinio akmens ir teritorijos, apimančios masinę kapavietę, sutvarkymui.

Savivaldybės funkcijų atlikimo kokybės programai bus skiriama 11,5–12,5 mln. eurų kasmet.

5 Komentarai

  • Svarbu savi gales atlikti darbus ir susirinkti atkatus

  • Pauliau Aukštikalnį mėgstantis skaidrumą, noriu priminti, kad žmona Giedrė buvusio darželio adresu Skongolio g. 23A [ Sveikas mitybos partneris ] nuomavosi / už ačiu / nebuvo nuomos sutarčių. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos kontrolės komitetas, gavus skundą, pradėjo tyrimą.Tuo metu Kėdainių miesto seniūnijai vadovavo dabartinis rajono meras Valentinas Tamulis, kuriam pavaldus buvęs šis darželis. Kaip keista, apkaltinta buvo Kėdainių seniūnijos buhalterė, bet vėliau paauktinta pareigom, perkelta į savivaldybę. Tai ir visas skaidrumas save nemato, mato tik kitus.

  • Visus Siberijon ir baigtos šnekos.Ir Eglutę kartu,kad turėtų ką rašyt apie jų žiemojimą.

  • Duokit daugiau majonezo sunui draugams laimet projektus, eis ne i dvara, o i kaima

  • Visi gudrūs kai opozicijoje.O kai patys prikrenta prie ,aha,žinot prie ko,tai kažin ar per nago juodymą daugiau ką nuveiktų.Hohenbergis kalbose ar svarstymuose jei praleistų ką be savo trigrašio,tai taryba matomai susirūpintų bene susirgo Paulius.O Indrę dabar kaip pretendento į merinus žmonos statusas tiesiog įpareigoja kuo tankiau pagarsint savo pavardę primenant rinkėjams kieno gi feisas ten žiba mūsų visų Kėdainių afišose…Tiesa, o bekraupstant ir besibaisint jai ,gink Dieve, nereikia bet kur rankomis grabaliotis, nes , kaip tikina prietaras toks,ant kūno vėliau atsiranda pigmentinės dėmės.Labai pergyvent po to tektų… Apie Štelmokienę pačią,gal net ne į temą ir ne kaip tarybos narę,o kaipo žmogų norėčiau kai ką pasakyt iš senų senų laikų. Kaip tai buvo,kad važiavau regis per Pėdžius ir prie kokios tai sodybos sustojau vandens atsigert paprašyti. Ponia ne tik pagirdė vandenuku,bet dar ir agurkėliais iš bidono ištrauktais pavaišino.Pabendravo šiltai ir pasidalino gamybos bei produkto saugojimo receptu.Taip ir užstrigo pavardė jos.Tad kaip nepasidalint gerais įspūdžiais tą pavardę minint užgirdus…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video