Skip to content

Stipriai pakilo miškų gaisringumo lygis

 Stipriai pakilo miškų gaisringumo lygis

Užsitęsęs karštis ir lietaus stoka Kėdainių rajone kelia miškų gaisringumo lygį – mūsų rajone jis jau siekia trečiąją klasę. Rajonuose aplink Kėdainius gaisringumas pasiekė dar aukštesnę – ketvirtąją klasę, tad miške įsiplieksti gaisrams dabar itin paprasta, o kai kurie mūsų miškų masyvai yra itin pavojingi, todėl miškininkai ir ugniagesiai perspėja gyventojus miškuose būti itin atsargiais.

Trūksta lietaus

Valstybinės miškų urėdijos Kėdainių regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Kazys Vutencas pažymėjo, kad pastarąsias savaites miškų gaisringumo indeksas buvo ir yra gana aukštas. Gaisringumo lygis nesumažėja net ir po nedidelio lietaus.

„Kėdainių rajono miškus šiuo metu šiek tiek gelbėja atėjęs lietus bei vėstančios naktys. Iš tikrųjų miškai jau yra padžiūvę. Reikia daugiau lietaus, stipraus ir intensyvaus. Aišku, kol kas situacija nėra bloga, nėra labai pavojinga, kad ribotume gyventojų lankymąsi miškuose. Noriu paaiškinti, kad mūsų urėdijos miškai nėra patys degiausi – čia ne pajūrio ar Dzūkijos miškai, kur vyrauja pušynai, kurie yra labai sausi.

Mūsų urėdijoje yra tik keli pavojingesni masyvai, tarkim, visų mėgstamuose Babėnuose. Tačiau nelaimė gali užklupti visai netikėtai, štai prieš keletą dienų Kėdainių rajone ugniagesiams teko gesinti medį ir degančią šakų krūvą Josvainiuose. Gerai, kad gaisras neišplito“, – paaiškino K. Vutencas.

Būtina elgtis atsargiai

Specialistas pabrėžia, kad šiuo metu lankantis miškuose būtina elgtis atsakingai ir atsargiai. Nes, kaip rodo statistika, dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę neužgesintą laužą.

„Miške dabar labai greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Todėl esant sausam ir karštam orui, juos kūrenti miške draudžiama. Beje, vykdami į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmes į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdykite visus miškininkų nurodymus“, – ragino vyriausiasis miškininkas.

Jei pastebėsite miške įsiplieskiantį gaisrą, nepraeikite abejingai pro šalį, tuoj pat skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir mėginkite jo plitimui užkirsti kelią. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote galima užgesinti, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant iškvieskite ugniagesius. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę, iš kur pučia vėjas. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video