Startavo mobili e. sveikatos programėlė

BNS Juliaus Kalinkso nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pirmadienį pristatyta nemokama e. sveikatos mobilioji programėlė, skirta patogiau ir greičiau užsiregistruoti pas gydytoją, peržiūrėti siuntimus, receptus, sveikatos istoriją.
„Mobilioji programėlė iš tiesų pirmiausia pasitarnaus pacientams“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.
Pagrindinio sistemos tvarkytojo Registrų centro, bendradarbiavusio su SAM bei pacientų bendruomene, sukurtoje programėlėje, pacientai turės galimybę tiek užsiregistruoti, tiek atšaukti vizitus pas specialistus.
„Pacientas galės jam patogiu metu visai netrukdydamas registratorių, nesikreipdamas į gydymo įstaigą, patogiausiai atsipalaidavęs užsiregistruot pas gydytoją, pasirinkdamas ir gydytoją, pas kurį norės apsilankyti, savivaldybę pirmiausia, kurioje norėtų gauti paslaugas“, – kalbėjo ministrė.
„Programėlėje taip pat yra sukonstruota galimybė labai lengvai atšaukti vizitą tuo metu, kai pacientas, dėl nenumatytų aplinkybių, tarkim, negalės atvykti pas gydytoją“, – teigė ji.
Programėlėje pacientai taip pat galės rasti visą savo sveikatos istoriją, elektroninius receptus, informaciją apie vakcinacijas, kalendorių, kuriame sužymėti apsilankymai gydymo įstaigose.
E. sveikatos programėlę pacientai jau gali rasti mobiliųjų aplikacijų parduotuvėse „Google Play“ arba „App Store“.
Patogesnis sveikatos paslaugų valdymas tėvams
Anot ministrės, programėlėje planuoti vizitus galės ir nepilnamečiams vaikams atstovaujantys tėvai.
„Šioje programėlėje tėvai galės rasti vaikų sveikatos pažymas, atsiųsti jas ir nusiųsti ten, kur reikia arba išsitraukti tą pažymą tada, kada jam yra reikalinga“, – aiškino M. Jakubauskienė.
Ministrės teigimu, programėlė taip pat prisideda prie administracinės naštos medikams mažinimo.
„Ši e. sveikatos mobili programėlė mums pirmiausia leis matyti skaidrias eiles“, – sakė M. Jakubauskienė.
„Nuo balandžio 15 dienos esame įpareigoję visas sveikatos priežiūros įstaigas pateikti vizitų laikus pas gydytojus keturis mėnesius į priekį. Taigi, pacientai galės naudodamiesi šia mobili sveikatos aplikacija užsiregistruot pas gydytoją ir pasirinkti patį tinkamiausią jiems laiką, jiems tinkamiausią jos savivaldybei, matydami tą laikotarpį, vizito laiką keturis mėnesius į priekį“, – paaiškino ji.
BNS skelbė, kad nuo balandžio 15 dienos gydymo įstaigos turės iki einamojo mėnesio 25 dienos skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių konsultacijų grafikus.
Ne mažiau kaip 80 proc. skelbiamų vizitų laikų turės būti atveriami pacientams ir skelbiami e. sveikatos registracijos sistemoje, o likusius vizitus gydymo įstaigos galės rezervuoti skubiems ir kontroliniams vizitams.
Programėlei sukurti skirta 180 tūkst. eurų
Registrų centro generalinio direktoriaus Adrijaus Juso teigimu, kuriant programėlę nebuvo siekiama pateikti daug naujovių, o pritaikyti esamas e. sveikatos funkcijas patogesniam naudojimui.
„Kiekvienas esam įpratę naudotis, (…) pavežėjimo programėlėmis, maisto užsakymo, viskas yra labai paprasta, lengvai suprantama. Toks tikslas ir buvo kuriant e. sveikatos mobilioje programėlę, kad tai nėra kažkas naujo funkcionalumo prasme, (….) tačiau tai yra gerokai greičiau, patogiau, lengviau naviguojama“, – sakė A. Jusas.
Pasak Registrų centro direktoriaus, programėlės sukūrimas kainavo apie 180 tūkst. eurų, jos palaikymui kasmet prireiks iki 40 tūkst. eurų.
„Didžioji dalis lėšų buvo ne vien gal pačios programėlės kūrimui, kiek e. sveikatos senosios adaptavimui, kad ji galėtų visus duomenis tvarkingai atiduoti ir keistis su programėle“, – kalbėjo A. Jusas.
E. sveikatos mobiliąją programėlę Registrų centro užsakymų kūrė bendrovė „Lexita“.
A. Juso pateiktais duomenimis, parsisiųsti programėlę buvo galima dar prieš jos pristatymą – per kelias pastarąsias dienas bei jos testavimo metu aplikaciją atsisiuntė ir užsiregistravo apie 2 tūkst. žmonių.