Skip to content

Skaičiuos miškų plėšrūnus

 Skaičiuos miškų plėšrūnus

Vasario 7 ir 10 dienomis visoje Lietuvoje, neišskiriant Kėdainių rajono, vykdoma vilkų ir lūšių apskaita. Šiomis dienomis, jei tik bus sniego, miškuose ir palaukėse bus ieškoma šių gyvūnų paliktų pėdsakų.

Apskaitą Kėdainių miškų urėdijos veiklos teritorijoje vykdo girininkijų darbuotojai. Jiems pagelbėti kviečiami ir medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei visi, besidomintys gyvąja gamta.

Kodėl reikalinga apskaita?

Pagal patvirtintą Vilko apsaugos planą, Lietuvoje yra reguliuojama šių gyvūnų populiacija, nes kaip žinia, tie plėšrūnai padaro nemažai žalos ūkininkams ir pavieniams gyventojams pjaudami jų gyvulius. Tačiau beatodairiškai medžioti vilkų neleidžiama, nes taip būtų pakenkta visai miško ekosistemai. Ne veltui vilkai vadinami miško sanitarais, jų grobiu dažniausiai tampa seni, sužeisti ar paliegę laukiniai žvėrys.

„Pagal paliktus pėdsakus vykdoma plėšrūnų apskaita. Vadovaujantis jos duomenimis, būna nustatoma leidžiamų sumedžioti vilkų kvota. Pernai nepavyko vykdyti apskaitos, nes nebuvo sniego, tad kvota buvo nustatyta atsižvelgus į 2015-ųjų metų duomenis.

Ar pavyks apskaitą vykdyti šiemet, pamatysime. Miške dar yra sniego, tačiau, jis jau sukritęs. Jei naujai nepasnigs, pėdsakų nebus galima aiškiai matyti. Na, bet jeigu pasnigtų, vilkų ir lūšių apskaita būtų vykdoma du kartus – vasario 7 ir 10 dieną“, – teigė Kėdainių miškų urėdijos atstovas, dar kartą kviesdamas rajono žmones į pagalbą.

Norint dalyvauti plėšrūnų apskaitoje, ypatingų gebėjimų nereikia. Susirinkusiesiems bus paaiškinta ką ir kaip reikės daryti. Jei nepavyks aptikti plėšrūnų pėdsakų, tai bent jau gamtoje pabūsite.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video