Skip to content

Situacija tik blogėja: sergamumas Kėdainiuose ir toliau sparčiai auga

 Situacija tik blogėja: sergamumas Kėdainiuose ir toliau sparčiai auga

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kėdainių rajone didėja, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyrius. 6-ąją 2020 metų savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 123 atvejus 10 tūkst. gyventojų per savaitę (5-ąją savaitę rodiklis buvo 107 atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę). Užregistruoti 22 gripo atvejai (ankstesnę savaitę – 15) ir 539 susirgimai ŪVKTI (5-ąją savaitę buvo 475). Gripas diagnozuotas 6 vaikams ir 16 suaugusiųjų.

Primename, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Skelbti gripo epidemijos pradžios Kėdainių rajone nesiūloma, nes gripo atvejai sudaro tik 4,08 proc. nuo bendro susirgimų skaičiaus.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Inkubacinis laikotarpis trunka 2–5 dienas. Liga prasideda ūmiai, ligonį pradeda krėsti šaltis. Aukšta 39–40ºC temperatūra laikosi 3–4 dienas. „Laužo“ visą kūną, skauda sąnarius, raumenis, galvą, akis. Akys parausta, išryškėja jų kraujagyslės. Atsiranda sausas, varginantis kosulys, užkimsta balsas, užgula nosį. Sloguoti, atkosėti pradedama nuo 3–4 dienos. Netenkama apetito, kartais vemiama, viduriuojama. Pulsas dažnai būna sulėtėjęs, kraujospūdis sumažėjęs.

Norint išvengti užsikrėtimo gripu ir kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, visiems patariama laikytis gripo sezonui skirtų rekomendacijų:

• Dažnai plauti rankas;

• Gerai vėdinti patalpas;

• Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;

• Vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;

• Neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;

• Kosint ir čiaudint prisidengti burną;

• Sloguojant naudoti vienkartines nosines, kurias panaudojus iškart išmesti;

• Susirgus, gerti daug skysčių, likti namuose;

Savijautai negerėjant, kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video