Sirutiškyje iškepta kiaušinienė iš dviejų dešimčių stručio kiaušinių
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Į Kėdainių rajono Surviliškio seniūnijos Sirutiško kaimo bendruomenės sodą praėjusį šeštadienį skubėjo ir vietos gyventojai, ir svečiai. Čia vyko tradicine jau tampanti kaimo Rudens šventė. Ši šventė buvo ypatinga, mat joje buvo kepama kiaušinienė iš daugiau kaip dviejų dešimčių stručių kiaušinių.
Lėkštės mokestis
Rudens šventė Sirutiškyje jau tampa tradicine. Jos metu apžvelgiami nuveikti darbai, kalbama apie ateities planus.
Tradicija tampa ir tai, kad čia būna pramogų ir vaikams, ir tėvams, ir seneliams. Sirutiškiečiai visuomet buvo labai vaišingi žmonės, tačiau šiemet buvo įvesta naujovė, kuri, tikimasi, irgi taps kaimo tradicija.
„Mes kuriame tradiciją renginių metu naudoti kuo mažiau vienkartinių indų, tad tie, kurie atsineša savo indą ir įrankį, vaišėmis mėgaujasi nemokamai, o iš kitų, labai gaila, bet tenka imti vadinamąjį lėkštės mokestį“, – informavo viena renginio organizatorių Sirutiškio seniūnaitė Kristina Kulbienė.
Vietiniai stručiai
Ši šventė buvo ypatinga, mat joje buvo kepama kiaušinienė iš daugiau kaip dviejų dešimčių stručių kiaušinių. Stručius emu augina šio kaimo gyventojai Ginta ir Viktoras Sulimai.
„Kiaušinienę kepti ant laužo nėra labai sunku. Žinoma, keptuvė labai didelė, viską reikia gerai apskaičiuoti, visus ingredientus sužiūrėti, bet turiu puikių padėjėjų. Tad šiandien tikrai iškepsime ne vieną ir ne dvi keptuves, visiems tikrai užteks“, – šypsojosi kiaušinienę kepęs Sirutiškio bendruomenės pirmininkas Andrius Vilčiauskas.
Kaimas – keičiasi
Sirutiškiečiai pasakojo, kad kaimas keičiasi, čia atsikrausto naujų žmonių, vyksta šventės, atsiranda daugiau veiklos jaunimui, vaikams.
„Ir bendruomenės sodas, ir vaikų žaidimų aikštelė, ir renginiai, ir tradicijos… Daug visko yra Sirutiškyje. Kaimas gražėja. Svarbu, kad žmonės dalyvautų veiklose, būtų aktyvesni ir viskas bus gerai“, – optimistiškai nuteikė vietos gyventoja Violeta Dociuvienė.
Veiklos netrūko
Sirutiškyje šeštadienį veiklos netrūko niekam. Susirinkusieji klausėsi Truskavos kultūros centro vokalinio ansamblio „Verdenė“, Gėluvos kultūros centro vokalinio moterų ansamblio „Gėluvos gaida“ bei Gudžiūnų mišraus vokalinio ansamblio „Forte“ atliekamų dainų.
Vaikams liūdėti neleido didžiulis batutas bei saldūs skanumynai.
Renginį organizavo Sirutiškio bendruomenės centras ir Sirutiškio kultūros darbuotojai Henrikas Docius ir Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė.