Senojoje Rinkoje – instaliacija Pasaulio Tautų Teisuoliams

 Senojoje Rinkoje – instaliacija Pasaulio Tautų Teisuoliams

Šios instaliacijos autorius yra gerai žinomas ir nusipelnęs kraštietis menininkas Feliksas Paulauskas, kuris pažymėjo, kad šiuo statiniu norėjo atskleisti didžiulį siaubą, kurį turėjo išgyventi žudomi žmonės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto Senosios Rinkos aikštėje pastatytas dar vienas įspūdingas statinys – instaliacija skirta pagerbti kėdainiečius, Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjusius žydus. Šiems žmonėms yra suteiktas Pasaulio Tautų Teisuolio vardas. Metalinėje konstrukcijoje atsirado net 22 mūsų kraštiečių pavardės.

Menininko darbas

Šios instaliacijos autorius yra gerai žinomas ir nusipelnęs kraštietis menininkas Feliksas Paulauskas. Jis pažymėjo, kad šiuo statiniu norėjo atskleisti didžiulį siaubą, kurį turėjo išgyventi žudomi žmonės.

„Ši aikštė daug anksčiau buvo vadinama žydų rinka. Dabar žydiškumo čia liko labai mažai. Liko dvi sinagogos, keli pastatai, o visa kita juk buvo sunaikinta, sudeginta.

Šia instaliacija norėjau pasakyti, kad lietuvis, gelbėjęs žydą, buvo tokiuose pačiuose nelaisvės namuose, irgi degė, irgi buvo naikinamas.

Todėl ir turim nedaug žydų gelbėtojų, nes buvo visuotinė baimė, bendruomenių susiskaldymas.

Šioje instaliacijoje yra Dovydo skydas, vaizduojama palapinė, kurioje žydai prisimindavo keturis dešimtmečius klaidžiojimo dykumoje.

Ši instaliacija vaizduoja klyksmą, skausmą, kai žydai buvo šaudomi ir verčiami į duobę.

Aš nenorėjau čia grožio, aš norėjau pasakyti tiesą, kad mūsų kartos to nepamirštų ir neignoruotų holokausto“, – kalbėjo F. Paulauskas.

Už Holokausto aukų gelbėjimą Pasaulio Tautų Teisuolio vardas buvo suteiktas 22 kraštiečiams.

Aut. past.

Krašto muziejus

Už Holokausto aukų gelbėjimą Pasaulio Tautų Teisuolio vardas buvo suteiktas 22 kraštiečiams. Jų pavardės atsirado metalinėje konstrukcijoje, simbolizuojančioje namus, kuriuose per Antrąjį pasaulinį karą, rizikuojant savo gyvybe, buvo slepiami žydai.

Instaliacija pastatyta Kėdainių krašto muziejaus, kartu su partneriais iš Latvijos, Italijos ir Rumunijos dalyvaujančio tarptautiniame Europos Sąjungos programos „Europa piliečiams“ projekte „Memo History“, iniciatyva.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content