Senamiestyje tuoj nebeliks kur statyti automobilių?
Kad Kėdainių senamiestis nėra pats draugiškiausias automobilių vairuotojams – anokia paslaptis. Didžiojoje gatvėje automobilių eismas draudžiamas, Senojoje gatvėje sustoti ir stovėti negalima, o štai dabar automobilių statyti nebegalima ir dalyje Smilgos gatvės. Viena vertus, ten stovinčio daugiabučio gyventojai nori daugiau ramybės, kita vertus – atvažiavus į miesto centrą, panašu, tuoj nebus vietos, kur statyti automobilį.
Trukdė triukšmas
Smilgos gatvės atkarpoje tarp viešbučio „Grėjaus namas“ ir Smilgos g. 5 numeriu pažymėto daugiabučio akis rėžia geltonas šaligatvio bortelis. Anksčiau čia automobilius statydavo svečiai, atvykę į viešbutį ar restoraną, taip pat ir paties daugiabučio gyventojai, miesto švenčių metu čia sustodavo lankytojai, galų gale – tai buvo patogi stovėjimo vieta tiems, kuriems kažko greitai prisireikia vienoje iš Didžiojoje gatvėje įsikūrusių parduotuvių ar kavinių. Tačiau nuo šiol žmonės turės ilgiau sukti galvą, kurgi palikti savo transporto priemonę.
Smilgos g. 5 namo bendrija kreipėsi į Saugaus eismo komisiją, kuri ir priėmė sprendimą ten uždrausti stovėti automobiliams. Komisijos sekretorė Audronė Kargaudienė sakė, kad gyventojai skundėsi triukšmu, bei tuo, kad per užstatytus automobilius negali patekti į savo kiemą.
„Namo bendrijos pirmininkė Virginija Švilpauskaitė pateikė prašymą bendrijos vardu. Pridėta Kėdainių senamiesčio detaliojo plano dalis, nuotraukos, kuriose matoma, kad įvažiavimas į kiemą yra užstatytas automobiliais. Rašoma, kad gyventojai negali privažiuoti prie savo namo.
Prašoma, kad gyventojams būtų užtikrinamas pravažiavimas, nebūtų parkuojamas transportas tarp šio daugiabučio namo ir viešbučio „Grėjaus namas“.
„Šiuo metu pravažiavimas, kuris nėra pažymėtas jokiais ženklais, yra užstatomas greta veikiančių įstaigų darbuotojų bei viešbučio-restorano svečių. Statomi autobusai, automobiliai, jie stovi per naktį, o autobusų vairuotojai jau nuo ankstaus ryto įjungia variklius, kondicionierius“, – taip žmonių vardu rašė bendrijos pirmininkė“, – komentavo A. Kargaudienė.
Tiesa, įvažiuoti į šio namo automobilių stovėjimo aikštelę galima ir pro kitą namo pusę – ten įvažiavimas yra visiškai normalus, platus, toks, kaip ir prie kitų daugiabučių namų.
Vairuotojai ne tik variklius burzgino…
Paskambinus pačiai namo bendrijos pirmininkei V. Švilpauskienei paaiškėjo, kad autobusų vairuotojai ne tik kondicionierius į jungdavo ir triukšmaudavo, bet ir galimai nelabai padoriai elgdavosi. Juo labiau, kad prie pat gatvės yra žmonių, gyvenančių pirmajame namo aukšte, balkonai.
„Visų pirma, tai ten yra servitutinis pravažiavimas. Jame sustoti negalima.
Gyventojai labai skundėsi, kad ten atvažiuodavo autobusai, tokie dideli, vežantys turistus. Sustodavo, išleisdavo žmones, vairuotojai išlipę po langais ir kilimėlius dulkindavo, ir atvirai sakant, kartais ir kitokių dalykų padaro. Gyventojai turi ir nuotraukas, ir filmuotą medžiagą.
Rytais kondicionierius įjungia. Yra gyventojų ir su vaikais, ir iš naktinių pamainų grįžtančių – na tikrai triukšmas didelis labai būna.
Mūsų gyventojai ten beveik nestatydavo automobilių.
O viešbučio vadovai sakė „va, ką jie čia susigalvojo, kad stovėti nebūtų galima“. Na bet supraskite ir mūsų gyventojus. Be to yra taisyklės, kad gyvenamojoje zonoje apskritai autobusų negali būti, o jie mums juos po langais stato“, – kalbėjo bendrijos pirmininkė.
Nebus kur stovėti
Viešbučio „Grėjaus namas“ vadovas Arvydas Petrulis teigė, kad viešbučio svečiams aikštelė yra viešbučio teritorijoje, tačiau jo manymu, kraštiečiams ir miesto svečiams tuoj nebebus vietos, kur statyti automobilį. Maža to, apie tai, kad viešbučio svečiai galimai trukdo daugiabučio gyventojams, jis teigė nežinojęs, mat su juo niekas apie tai nekalbėjo, ir to kaip problemos neįvardino.
„Su mumis niekas nieko nederino. Niekas iš anksto nepranešė apie kažkokius eismo, stovėjimo pokyčius. Aikštelė prie viešbučio yra vidinė, kuri skirta viešbučio svečiams, tačiau esmė ta, kad aplinkui senamiestyje ženklai stovi, draudžiantys sustoti ir stovėti. Žmonės atvažiavę į centrą, į muges, šventes, ten prie mūsų statydavo mašinas. O dabar kur statyti reikės?
Man tai keistai ta Saugaus eismo komisija dirba… Dabar apskritai žmonėms nėra kur statyti automobilių. Prie mano parduotuvės „1000 smulkmenų“ patys gyventojai statys mašinas, nes jiems jų pačių aikštelėje vietos trūksta. Tai negi aš juos išvarysiu?
Kažkas, kas ko gero net automobilio neturi ir nevairuoja, sugalvojo, kad stovėti negalima, o komisija iš karto ir pritarė tam. Žmonės nesupranta, kad gyvena senamiestyje, na čia tenka ankštokai gyventi“, – kalbėjo A. Petrulis.
Be kita ko, pašnekovas pastebėjo, kad priėmus sprendimą nudažyti bortelį, žvelgta buvo itin siaurai – norit kad nudažytume, nudažysime, o kad bortelio dalys iškritusios ir iškrypusios – niekam net neįdomu.
„Tie borteliai iškritę, nesugebėjo net sutvarkyti minimaliai prieš dažant, o spalvą tokią akinančią parinko.. Pro mūsų kiemelį tikrai daug turistų praeina, tai jiems bus tikrai labai „gražus“ miesto akcentas – akį rėžiantis išbyrėjęs bortelis“, – šaržavo A. Petrulis.