Sekmadienį įvykusiame antrame rinkimų ture konservatoriai patyrė galutinį pralaimėjimą

 Sekmadienį įvykusiame antrame rinkimų ture konservatoriai patyrė galutinį pralaimėjimą

BNS Teodoro Biliūno nuotr.

BNS inf.

Sekmadienį įvyko antrasis rinkimų turas, po kurio paaiškėjo, kad konservatoriai patyrė galutinį pralaimėjimą ir artimiausius ketverius metus valdyti Lietuvos nebeturi šansų. Pirminiais duomenimis, socialdemokratai būsimajame Seime turės 52 mandatus, demokratai – 14, o „valstiečiai“ – 8, tad gali sudaryti valdančiąją daugumą su 74 balsais iš 141.

Socialdemokratai derasi su demokratais ir valstiečiais

Su demokratų lyderiu Sauliumi Skverneliu ir „valstiečių“ pirmininku Ramūnu Karbauskiu rinkimų naktį susitikusi socdemų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė žada toliau tęsti derybas dėl bendro darbo valdančiojoje koalicijoje.

„Tęsime konsultacijas, nes tiek viena, tiek kita partija turime aptarti mūsų prezidiume ir taryboje dėl tolimesnio mūsų darbo valdančiojoje koalicijoje“, – pirmadienį po vidurnakčio sakė V. Blinkevičiūtė, tačiau ar pati užims Ministrės Pirmininkės pareigas, tiesiai ji taip ir neatsakė.

Tuo metu S. Skvernelis socialdemokratus vadino solidžiu ir patikimu partneriu.

„Galbūt ta idėja, kur buvo pasakyta apie gerovės valstybę, ji gali transformuotis ir į gerumo valstybę. Aš manau, kad mums pavyks po tų ketverių metų priešpriešos, kiršinimo, netikrų vertybinių karų kariavimo sėsti prie tų problemų, kurios rūpi visiems Lietuvos žmonėms“, – sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis.

Po susitikimo su S. Skverneliu socialdemokratų lyderė pradėjo pokalbį su į štabą atvykusiu „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir į Seimą išrinktu jo bendražygiu Ignu Vėgėle.

„Nepakvietėme, nes mes dvišalius susitarimus vystom“, – sakė V. Blinkevičiūtė, paklausta, kodėl ji nesusitinka kartu su demokratų ir „valstiečių“ atstovais.

Pirminiais duomenimis, socialdemokratai būsimajame Seime turės 52 mandatus, demokratai – 14, o „valstiečiai“ – 8, tad gali sudaryti valdančiąją daugumą su 74 balsais iš 141.

Aut. past.

„Mes su valstiečių ir žaliųjų partijos atstovais (…) įvertinome rezultatus, pasveikinome vieni kitus su rezultatais, nusprendėme, kad sudarome derybines grupes ir tęsiame kitą savaitę konsultacijas“, – sakė socialdemokratų pirmininkė. 

Jos teigimu, koalicijos formavimas yra socialdemokratų atsakomybė ir su potencialiais partneriais yra kalbamasi atskirai.

„Nieko už durų nepalikom, čia yra mano atsakomybė, su kiekvienu partneriu kalbamės kol kas atskirai“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

R. Karbauskis sako, kad dabar laukia sunkiausia dalis po rinkimų – programų derinimas.

„Dėl to turi dirbti komandos, turi dirbti tie žmonės, kurie turi sutaikyti mūsų programas, mūsų matymą, kaip atrodys Vyriausybė ir Seimas, dėl to niekas negali būti dabar sutarta“, – po susitikimo su socialdemokratais kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

„Iš principo, gali būti sutarta tada, kai bus suderinta“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis teigė, jog kiekviena partija į darbo grupes, kurios derins programas, skirs po keturis žmones, tikimasi, kad jos kitą savaitę jau bus „padariusios savo darbus“.

20 mandatų naujos kadencijos Seime iškovojusi partija „Nemuno aušra“ svarsto pasinaudoti Seimo statuto teise sudaryti mažumą bei remti dalį naujos Vyriausybės sprendimų.

Aut. past.

„Nemuno aušros“ į koaliciją nekvies

„Nemuno aušra“ naujoje kadencijoje bus trečia pagal dydį parlamento partija, tačiau socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sakė nematanti galimybės ją kviesti į koaliciją, nes jos lyderis yra Konstitucinio Teismo pripažintas sulaužęs priesaiką ir pažeidęs Konstituciją dėl antisemitinių pasisakymų.

20 mandatų naujos kadencijos Seime iškovojusi partija „Nemuno aušra“ svarsto pasinaudoti Seimo statuto teise sudaryti mažumą bei remti dalį naujos Vyriausybės sprendimų.

„Gali būti mažumos pozicija. Kaip yra opozicija, yra ir mažuma. Seimo statutas numato tokią galimybę, – kurie protingi, teisingi sprendimai, juos palaikyti, paremti, kurie sprendimai prieštarauja logikai, valstybės finansams ar jos interesams – tiesiog nepalaikyti“, – sekmadienio naktį BNS sakė R. Žemaitaitis.

Pasak R. Žemaitaičio būsimi valdantieji, siekdami suburti stabilią daugumą, turės ieškoti palaikymo iš vienmandatėse apygardose išrinktų, o ne su partija patekusių parlamentarų.

Visišką fiasko šiuose rinkimuose patyrė praėjusią kadenciją valdančioje daugumoje dirbusi Laisvės partija.

Aut. past.

Valdančiajai koalicijai reikės ir vienmandatininkų

„Jei norima formuoti stiprią valdančiąją daugumą, reikia turėti konstitucinę daugumą. Jei norima turėti daugumą, kokią turėjo konservatoriai, ir pastoviai Ingrida Šimonytė vargo, 74 užteks. Iš mišrių, kurie papuolę, vienintelis Viktoras Fiodorovas pasakė, kad jungsis prie valdančiosios daugumos. Toliau yra Lenkų rinkimų akcijos trys atstovai ir Utenos (Utenos apygardoje rinkimus laimėjęs save išsikėlęs Vitalijus Šeršniovas – BNS). Viskas priklauso dar ir nuo jų“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Laisvės partija ir jos lyderiai patyrė visišką fiasko

Visišką fiasko šiuose rinkimuose patyrė praėjusią kadenciją valdančioje daugumoje dirbusi Laisvės partija.

Pirmajame Seimo rinkimų ture Laisvės partija neperžengė 5 proc. barjero, o antrajame, pralaimėjo ir į Seimą nebepateko visi trys šios partijos kandidatai – partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė ir parlamentarai Tomas Vytautas Raskevičius ir Morgana Danielė.

Kas sudarys naują LR Seimą?

Lietuvos socialdemokratų partija – 52 mandatai

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 28 mandatai

Partija „Nemuno aušra“ – 20 mandatų

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 14 mandatų

Liberalų sąjūdis – 12 mandatų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 8 mandatai

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 3 mandatai

Nacionalinis susivienijimas – 1 mandatas

Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 1 mandatas

Save išsikėlę kandidatai – 2 mandatai

Parlamente dirba 141 Seimo narys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video