Skip to content

Miškininkai ir ugniagesiai organizavo specialius reidus

 Miškininkai ir ugniagesiai organizavo specialius reidus

Kol kraštiečiai savaitgalį ilsėjosi ir šventė, miškininkams ir ugniagesiams buvo pats darbymetis. Jie  organizavo bendrą prevencinę akciją, kuri buvo skirta žolės deginimo, karantino ir kitų priešgaisrinių bei aplinkosauginių reikalavimų pažeidimams užkardyti. 

Važiuojant už Josvainių miestelio Vainikų link, buvo pastebėtas gaisras – degė medis ir krūmynai. Tikėtina, kad gaisras galėjo kilti nuo neužgesintos laužavietės. D. Kuprijanovo nuotr.Dėmesys kaimo vietovėms

„Mes kartu su Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regiono Kėdainių miškų urėdijos medienos ruošos specialistu Zigmu Guoga vykdėme prevencinę akciją „Nedegink žolės“. Apsilankėme Gudžiūnų geležinkelio stotyje, Terespolio, Vikaičių, Miegėnų, Paberžės kaimuose, Gudžiūnų seniūnijoje ir kitose teritorijose Kėdainių rajone.  

Nuvykome į Ąžuoloto girininkiją, Sosių kaimą Dotnuvos seniūnijoje, Čiukiškių kaimą Josvainių seniūnijoje. 

Atkreipėme dėmesį į durpingas vietoves, kuriose gaisrų pavojus yra daug pavojingesnis tiek žalos atžvilgiu, jei kartais kiltų gaisras, tiek gesinant tokias vietas. 

Atkreipėme dėmesį į žmonių susibūrimo vietas, poilsio erdves, miško aikšteles. 

Vykome prie vandens telkinių. 

Reido metu pažeidimų neužfiksuota“, – pasakojo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė. 

Gaisras – nuo laužavietės

„Kitą dieną kartu su Kėdainių miškų urėdijos miškų apželdinimo specialistu Giedriumi Guoga lankėmės Dotnuvos miestelyje, Noreikių kaime, Akademijos miestelyje, Bartkūniškio, Dovydiškių, Angirių kaimuose, Josvainių seniūnijoje ir kituose kaimuose. 

Važiuodami pastebėjome, kad Dotnuvos girininkijai priklausančiame miške piliečiai į automobilį krauna medieną, tačiau patikrinus paaiškėjo, kad jokių pažeidimų nėra, nes jie medienos ruošos darbus vykdė savo miške, leidimas tokiems darbams nereikalingas. 

Važiuodami už Josvainių miestelio Vainikų link, pastebėjome gaisrą – degė medis ir krūmynai. Apie tai buvo informuotas Bendrasis pagalbos centras ir iškviesti Josvainių ugniagesiai. Tikėtina, kad gaisras galėjo kilti nuo neužgesintos laužavietės“, – dėstė E. Dumčienė. 

[quote author=”Aut. past.”]Miškininkai ir ugniagesiai taip pat tikrino, kaip Kėdainių rajono gyventojai laikosi karantino. Reido metu didesnių pažeidimų nebuvo užfiksuota.[/quote]

Karantino reikalavimai

Miškininkai ir ugniagesiai taip pat tikrino, kaip Kėdainių rajono gyventojai laikosi karantino reikalavimų. Reido metu didesnių pažeidimų nebuvo užfiksuota. 

„Pastebėjome, kad kaimo teritorijose piliečiai laikosi karantino. Tik keliems žmonėms buvo duoti įspėjimai dėl apsaugos kaukių dėvėjimo nesilaikant reikalavimų“, – paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė.   

Perspėja gyventojus

Pareigūnai perspėja – žolės degintojams gali grėsti nemenkos baudos, o jas gali skirti tiek

priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai, tiek aplinkosaugininkai. 

Baudos iš tiesų yra nemenkos. Tad prieš degindamas žolę žmogus turėtų pagalvoti – ar jam verta daryti tokį pažeidimą. 

Administracinių nusižengimų kodekse, pagal 286 straipsnį dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. 

Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video