Skip to content

Paskelbti „Kultūros versmės“ apdovanojimų nominantai

 Paskelbti „Kultūros versmės“ apdovanojimų nominantai
Balandžio 18 d. 17.30 val. Kėdainių kultūros centre bus apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ laureatai.

Vyks Naujų idėjų kamerinio orkestro (meno vadovas Gediminas Gelgotas) koncertas, skirtas Kultūros dienai paminėti.

Kviečiame susipažinti su pretendentais, o iškart po Velykų ateiti jų pasveikinti ir pasimėgauti puikiu koncertu.

METŲ PASIEKIMAS

Algirdas Juknevičius, Kėdainių krašto muziejaus archeologas – už parengtą knygą „Senieji Kėdainiai. Istorija ir įdomybės“. Knyga išleista 2016 m. Vilniuje, leidykloje „InterSe“.

Josvainių kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Sonata“ (vadovas Vytautas Greičius) – už dainavimo tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą krašto kultūriniame gyvenime bei respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai 2016“, kuriame pelnė I ir II laipsnio diplomus. Ansambliui 2016 m. suteikta I kategorija.

Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukas“ (vad. Daiva Makutienė) – už aktyvų dalyvavimą respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, už aukštus įvertinimus bei apdovanojimus juose.

Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave Musica“ (meno vadovas ir dirigentas Algirdas Viesulas) – už dalyvavimą ir laimėjimus konkursuose: sidabro diplomas V tarptautiniame chorų konkurse „Auksinė Šalčios juosta“ (Eišiškės, Šalčininkų rajonas); III laipsnio diplomas XX Stasio Šimkaus tarptautiniame chorų konkurse (Klaipėda).

Truskavos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Vermenėlė“ (vadovė Nijolė Vidžiūtė) – už dalyvavimą respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė 2016“, kuriame iškovojo 1-ąją vietą.

METŲ ĮVYKIS

Česlovo Milošo festivalis-2016 (organizatorius Kėdainių krašto muziejus) – už surengtą antrąjį Česlovo Milošo festivalį, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos. Tai vienintelis tokio pobūdžio tarptautinis tarpdisciplininis renginys, skirtas Nobelio premijos laureato, Kėdainių krašto garbės piliečio kūrybai ir idėjoms propaguoti. Festivalio metu vyko džiazo, šiuolaikinės, žydų klezmerių, lietuvių liaudies muzikos koncertai, diskusijos, knygų pristatymai. Projekto idėjos autorius ir vadovas – Rimantas Žirgulis.

„Josvainiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ (koordinatorė Josvainių bendruomenės centro pirmininkė Danguolė Raudeliūnienė) – už įvairių viena gija sujungtų apie Josvainių miestelio istoriją bei kultūrinį paveldą renginių – švenčių, minėjimų, koncertų, spektaklių, parodų, knygų pristatymų ir kitų renginių – organizavimą. Mažoji Lietuvos kultūros sostinė visus metus reprezentavo Josvainių seniūniją, įprasminant patriotiškumo idėją, kultūros, bendruomeniškumo ir blaivybės puoselėjimą.

Kėdainių kultūros centro 70-metis (Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė) – už surengtus reikšmingus kultūrinius renginius, apžvelgiančius turtingą Kėdainių krašto kultūros istoriją ir pristatančius visuomenei svarbius laimėjimus kultūros srityje.

XIII respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę…“ (šventės rengėjas Kėdainių kultūros centras) – už surengtą XIII respublikinę politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventę „Leiskit į Tėvynę…“, kurioje dalyvavo daugiau kai 30 chorų iš visos Lietuvos.

Regioninis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ant Smilgelės krantelio“ (organizatorius Krakių kultūros centras) – už ketvirtą kartą organizuotą regioninį vaikų ir jaunimo folkloro festivalį „Ant Smilgelės krantelio“, kuriame dalyvavo folkloro ansambliai iš Kauno, Kaišiadorių, Sedos (Mažeikių r.), Jonavos bei Kėdainių rajono. Iš viso šventėje dalyvavo per 130 jaunųjų folkloro atlikėjų.

Švedų kultūros dienos „Kėdainiai myli Švediją“ (organizatorius Kėdainių lietuvių ir švedų draugija) – už 2016 metų rudenį surengtą renginių ciklą – Švedų kultūros dienas „Kėdainiai myli Švediją“.

Tarptautinė miniatiūrų paroda „Kas yra pluoštai“ (organizatorius Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija) – už tarptautinės miniatiūrų parodos „Kas yra pluoštai“ organizavimą Kėdainiuose. Parodoje buvo eksponuota 119 skirtingų žanrų ir stiliaus meno kūrinių, kurių autoriai: 10 lietuvių ir 66 šalių iš 3 skirtingų žemynų (Azijos, Europos ir Amerikos) meno kūrėjai. Parodos atidaryme dalyvavo 11 menininkų iš Japonijos, Belgijos ir Lietuvos. Savo meno kūrinius Janinos Monkutės-Marks muziejui padovanojo net 29 parodos dalyviai. Paroda sulaukė didelio dėmesio ne tik tarp kėdainiečių, joje apsilankė ir didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos) gyventojai, svečiai.

Truskavos miestelio šventė „Veikime kartu“ ,skirta Bendruomenių metams (organizatorius Truskavos kultūros centras) – už surengtą Truskavos miestelio šventę „Veikime kartu“, kurios metu kiekviena seniūnijos bendruomeninė organizacija išradingai demonstravo savo vietos bendruomenės pomėgius įrengtuose kiemeliuose. Šventėje dalyvavo ir svečių: Trakiškio (Panevėžio r.) bendruomenės centras, Raguvos kultūros centro kaimo kapela ir Šiaulių universiteto grupė „Kitava“.

METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS

Regina Adomaitienė, Kėdainių krašto muziejaus vyr. muziejininkė, edukatorė, gidė, – už edukacinės programos suaugusiems „Gyvenimas dvare“ parengimą ir pristatymą 2016 m., kitų muziejaus edukacinių programų sudarymą ir vykdymą, puikų ir profesionalų Kėdainių kraštą pristatymą.

Danguolė Raudeliūnienė, Josvainių bendruomenės centro pirmininkė, – už nuoširdų ir neatlygintiną darbą vykdant projekto „Josvainiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ veiklas, už bendruomeniškumo skatinimą, tautiškumo ir blaivybės puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą kultūrinėje veikloje. Už begalinę meilę ir pagarbą savajam kraštui, jo istorijai ir kraštiečiams.

Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė, – už puikiai suburtą kūrybingą kolektyvą, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už asmeninį pavyzdį ir dalyvavimą skyriaus kolektyvuose „Bobų radijas“ ir liaudiškos muzikos kapeloje „Lielupis“.

Daiva Urbonienė, Kėdainių kultūros centro režisierė, – už 2016 m. organizuotus ir režisuotus 30 renginių, kurie vyko Kėdainių kultūros centre, Kėdainių arenoje, miesto rotušėje, miesto parke, senamiestyje ir kitose erdvėse.

Jonas Stankevičius, Krakių kultūros centro meno vadovas, – už darbą su jaunimo meno kolektyvais. 2016 m. subūrė Krakių kultūros centro pučiamųjų instrumentų ansamblį, vadovauja jaunimo muzikos grupei „Metras 90“, kuri buvo pripažinta ne viename respublikiniame konkurse.

Nijolė Vidžiūtė, Truskavos kultūros centro choreografė – už merginų liaudiškų šokių kolektyvo „Vermenėlė“ paruošimą Lietuvos moksleivių dainų šventei „Tu mums viena“ ir respublikiniam vaikų ir jaunimo konkursui „Aguonėlė 2016“, kuriame merginos laimėjo 1-ąją vietą.

METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS

Antanas Babenskas, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos armonikierių ansamblio „Dobilėlis penkialapis“ vadovas, – už meilę liaudies muzikai. Atlikdamas liaudies dainas ir pats kurdamas jas, grodamas daugeliu muzikos instrumentų, ūkininkaudamas, randa laiko dirbti kultūrinį darbą, surinkti muzikantus armonikierius, repetuoti, koncertuoti.

Regina Lukminienė, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė, etnografė, – už etninės kultūros puoselėjimą ir propagavimą, įvairių projektų, edukacinių programų ir užsiėmimų, ekspedicijų vykdymą, rajono kultūros darbuotojų, pedagogų, moksleivių ir folkloro kolektyvų konsultavimą. Ji sėkmingai vadovauja tradicinių amatų centrui: subūrė amatininkus, konsultavo ir rūpinosi jų sertifikavimu. Surengė ne vieną tradicinių amatų ir Kėdainių krašto etninės kultūros tradicijų pristatymą rajono visuomenei ir svečiams iš užsienio.

Daiva Staškuvienė, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus vadovė, – už originalios bei unikalios vietos tradicijos „Varnaėdynės“ nepailstamą puoselėjimą, taip garsinant ne tik savo gimtąją Kalnaberžę, bet ir Kėdainių kraštą.

Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė, – už tradicinį velykinį laistymą Užupės kaime; tradicinę regioninę folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventę „Po vasaros dangum“ ant Bakainių piliakalnio.

UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS 

Zenonas Bernadišius, Kėdainių kultūros centro sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ vadovas, – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, kūrybinę ir pedagoginę veiklą. Daugiau kaip prieš 50 metų dirbti į Kėdainius atvykęs Zenonas turbūt nesuskaičiuotų, kiek kėdainiečių ir iš čia išvažiavusių jaunų žmonių su didžiausiu dėkingumu jį vadina savo mokytoju.

Vytautas Greičius, Josvainių kultūros centro meno vadovas, – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, kūrybinę veiklą, dainavimo tradicijų puoselėjimą ir nuoširdų darbą su mėgėjų meno kolektyvais „Josva“, „Sonata“. Vytauto Greičiaus vadovaujami kolektyvai skambiomis dainomis džiugina ne tik Josvainių seniūnijos gyventojus ir svečius, jie yra daugelio rajoninių bei respublikinių renginių dalyviai bei laureatai.

Albina Mackevičienė, tautodailininkė – už karpinių meno propagavimą, aktyvų ir ilgametį dalyvavimą Kėdainių krašto dailės draugijos bei poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma“ veikloje, už surengtas autorines parodas Kėdainių rajone ir kituose Lietuvos miestuose, užsienyje.

Antanas Mikalauskas, kompozitorius, Kėdainių kultūros centro kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas – už itin aktyvią koncertinę veiklą visoje Lietuvoje ir Kėdainių krašto garsinimą, tradicinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ inicijavimą ir organizavimą.

Vytautas Ulevičius, tautodailininkas – už ilgametę kūrybinę veiklą, už savo kūrybos darbų muziejų įkūrimą Krakėse ir Kėdainiuose. Vytautas Ulevičius yra apie 300 monumentalių ir daugiau kaip 1000 kamerinių darbų autorius. Garsiojo drožėjo skulptūros puošia ne tik Krakių, Kėdainių ar kitų Lietuvos miestų ir miestelių aikštes, sakralines ir kitas vietas.Jo darbai garsina Lietuvą Italijoje, Prancūzijoje, Čekoslovakijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Graikijoje.Šiuo metu Vytautas Ulevičius kuria Kryžiaus kelio skulptūras Kryžių kalnui.

Kviečiame rajono bendruomenę dalyvauti Kultūros dienos renginyje.

Švietimo ir kultūros skyriaus inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video