Skip to content

„Saulutė“ tampa pagalbos šeimai centru

 „Saulutė“ tampa pagalbos šeimai centru

Siekiant įvykdyti vaikų globos sistemos pertvarkas, „Saulutės“ globos namai persiorganizuoja ir nuo liepos tampa pagalbos šeimai centru. Gera žinia ta, kad naujai įvardintoje įstaigoje iki šiol siūlomas vaikų globos namų funkcijas papildys ir naujos, iki šiol dar šioje įstaigoje neteiktos paslaugos.

Teiks naujas paslaugas

„Iš viso savo įstaigoje vykdysime aštuonias funkcijas. Vienos jų jau buvo vykdomos ir iki šiol – tai socialinė vaikų globa, laikinojo apgyvendinimo namai motinoms ir vaikams (vykdoma socialinė priežiūra, teikiamos socialinės paslaugos), socialinės ir ugdymo paslaugos vaikų dienos centre, globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo veikla.

Kitos – darbas su socialinės rizikos šeimomis Kėdainių mieste, su socialinės rizikos šeimomis dirbančių socialinių darbuotojų metodinis kuravimas Kėdainių rajono kaimiškose seniūnijose – perduotos vykdant vaikų globos sistemos pertvarkos planą, patvirtintą 2016 m. vasario 12 d. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu.  

Be to, naujai bus pradėta vykdyti ir budinčių globėjų veikla bei kompleksinių paslaugų šeimai teikimo koordinavimas“, – su naujomis funkcijomis perorganizuotoje įstaigoje supažindina „Saulutės“ globos namų (dabar jau pagalbos šeimai centro) direktorė Sandra Sagatienė.S. Sagatienė įsitikinusi, kad perorganizavus įstaigą suteiktų paslaugų įvairovė duos didesnės naudos./ G. Minelgaitės nuotr.

Bus diegiamos su laiku

Kai kurios minėtosios funkcijos pradėtos vykdyti jau nuo liepos mėnesio pradžios, kitos, kaip patikino įstaigos direktorė, bus diegiamos su laiku.

„Darbą su Kėdainių miesto socialinės rizikos šeimomis, Tarybos sprendimu, pavesta pradėti jau nuo liepos 1 dienos, taip pat nuo liepos 1 dienos pradėsime teikti metodinę pagalbą ir Kėdainių rajono kaimiškose seniūnijose dirbantiems socialiniams darbuotojams“, – informuoja S. Sagatienė.

Įstaigą papildė nauji darbuotojai

Po globos namuose įvykdytos pertvarkos ne tik teikiamos naujos paslaugos – įstaigą papildė ir nauji darbuotojai.

„Atsiradus naujoms funkcijos, reikalingas papildomų darbuotojų skaičius, todėl iš Kėdainių bendruomenės socialinio centro pas mus yra perkeliami 4,5 socialinių darbuotojų darbui su socialinės rizikos šeimomis etatai, ir 1 savivaldybės lėšomis finansuojamas etatas, o įstaigą papildys 7 darbuotojai , – akcentuoja S. Sagatienė ir pabrėžia, kad visada yra tikimasi sumažinti priklausomybę nuo institucinės globos ir siekiama kuo daugiau vaikų išlaikyti šeimose ir bendruomenėse.

„Mano, kaip vadovės, nuomone, tiek globojamų vaikų, tiek jų patekimo į mūsų įstaigą  turėtų mažėti – tai mūsų pagrindinis tikslas, todėl privalu stiprinti darbą su socialinės rizikos šeimomis.

Kilus būtinybei paimti vaiką iš šeimos, geriausias variantas jį apgyvendinti kitoje – globėjų – šeimoje. Pas mus nuo šių metų vasario mėnesio dirba du globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) specialistai, kurie organizuoja savitarpio pagalbos grupes esamiems globėjams, ieško globėjų, vykdo įvadinius ir tęstinius globėjų ir įtėvių mokymus pagal Globėjų ir įtėvių mokymo programą (GIMK) – tai visiškai nauja paslauga Kėdainių rajone.

Tačiau globėjų, globos šeimoje aktyvinimas – tai ne vien mūsų įstaigos darbas, todėl bendradarbiaujam ir su Vaiko teisių skyriumi, ir su Socialinės paramos skyriumi, ir su įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomenėmis“, – tikina įstaigos direktorė S. Sagatienė.

Daugiau paslaugų – didesnė nauda

Perorganizavus įstaigą sutelktų paslaugų įvairovė po vienu stogu duos didesnės naudos.

„Buvęs mūsų globos namų pavadinimas daug kam neleido suprasti, kad šiose patalpose ne tik vaikų globos namai, teikiantys socialines paslaugas likusiems be tėvų globos vaikams, o iš tikrųjų daug sričių apimanti įstaiga.

Persiorganizavimas į pagalbos šeimai centrą bus lyg ir tikslesnė nuoroda, leisianti suprasti, kad mūsų įstaigoje vykdoma įvairi veikla, dirba įvairūs specialistai ir galima gauti bei pasinaudoti įvairiapusiška pagalba ir paslaugomis.

Nors visa tai po vienu stogu, nereikia galvoti, kad mamos, mūsų įstaigoje gyvenančios su vaikais, neteks jų globos, tikrai ne. Tiesiog su jomis dirba kiti specialistai ir joms bus suteiktos būtent jų situacijai išspręsti reikalingos paslaugos, tik svarbu suprasti, kad pagalbą reikia priimti.

Kaip pavyzdys yra pas mus esantis vaikų dienos centras, kuriame mama, gyvenanti su savo vaikais laikino apgyvendinimo namuose motinoms ir vaikams, gali mokyklinio amžiaus vaikus čia palikti ir būti rami, nes jos vaiku bus pasirūpinta ir jis bus prižiūrėtas“, – informuoja S. Sagatienė ir viliasi, kad koja kojon keliaujant su naujuoju perorganizavimo planu, greitu metu turėtų atsirasti bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose vaikai gyvens bendruomenėse butuose ar namuose.

Įstaigoje – 55 globojami vaikai

Šiuo metu įstaigoje gyvena 55 globojami (rūpinami) vaikai, likę be tėvų globos, paslaugas gauna 20 laikino apgyvendinimo namuose motinoms ir vaikams gyvenančių klientų, vaikų dienos centre paslaugas gauna virš 20 vaikų.

Nuotr. Algimanto Barzdžiaus/ S. Sagatienė: „Mano, kaip vadovės, nuomone, tiek globojamų vaikų, tiek jų patekimo į mūsų įstaigą atvejų  turėtų mažėti – tai mūsų pagrindinis tikslas, todėl privalu stiprinti darbą su socialinės rizikos šeimomis.“

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video