„Rinkos aikštės“ projektams – solidi valstybės parama

 „Rinkos aikštės“ projektams – solidi valstybės parama

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF) paskirstė valstybės paramą viešosios informacijos rengėjų teiktiems kultūros ir meno, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems bei visuomenės informavimo saugumo stiprinimo projektams 2019 metams. „Rinkos aikštei“ skirtas dalinis valstybės finansavimas net trims projektams įgyvendinti.

Bus pristatomi kuriantys gražesnę kasdienybę

Šiais metais laikraštis „Rinkos aikštė“ savo skaitytojus džiugins valstybės paramą laimėjusiu projektu „Gražesnės kasdienybės kūrėjai“, kuriam SRTRF skyrė 9 tūkst. eurų.

Šio projekto rubrikose „Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas“, „Savam krašte net saulė ryškesnė“ bei „Kuriantys gražesnį pasaulį“ bus pristatomi tie žmonės ir tos iniciatyvos, kurios kuria gražesnį pasaulį. O gražesnį pasaulį žmonės kuria kasdien savo šviesiomis mintimis ir kasdieniais darbais. Ugdydami savyje sąmoningumą, gilesnį savęs ir pasaulio pažinimą, kuris formuojasi į kasdienybę įsileidus kultūrą, meną, kitokį požiūrį, formuojantį platesnį pasaulio suvokimą, toleranciją.

Gražesnį pasaulį kasdien kuria tie, kurie pažindami ir vertindami vieni kitų unikalumą bei patirtį, patys semiasi įkvėpimo ir siekia tobulėti per pažinimą, mokymąsi, išgyvenimus.

Tokį pasaulį kuria tie, kurie remdamiesi dvasinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis siekia aukštų tikslų, įkvepia ir kitus žmones plėsti sąmoningumo ribas.

Gražesnį pasaulį kasdien kuria paprasti žmonės. Mylintys. Mąstantys. Siekiantys. Besimokantys. Veikiantys. Kuriantys. Suvokiantys, kad pasauliui esame įdomūs tiek, kiek esame kitokie. Todėl nebijantys būti KITOKIE.
Pažinti tokius žmones, tolygu pasisemti įkvėpimo kurti pačiam, todėl „Rinkos aikštės“ projekte „Kuriantys gražesnį pasaulį“ bus pakalbinti ir pristatyti tie žmonės, kurie prisideda prie kultūros ir meno procesų sklaidos bei puoselėjimo, tautinio tapatumo, dvasinių, etinių ir moralinių vertybių ugdymo, paveldo bei savojo krašto autentikos išsaugojimo bei populiarinimo.

Pažintis su rajono kaimais

Kitam laikraščio projektui – „Diena kaime“, SRTRF skyrė 7 tūkst. 500 eurų.

Šiuo projektu bus siekiama supažindinti visuomenę su Kėdainių rajono klestinčiomis, o kai kuriuose kraštuose jau ir bebaigiančiomis išnykti ar net jau ir išnykusiomis gyvenvietėmis, atskleidžiant jų vietovardžių kilmę, istoriją ir autentiškus etnokultūrinius papročius bei tradicijas, jų paveldą, skatinant lietuvių tautinio tapatumo, lietuvybės tvirtinimą ir sklaidą.

Kaip ir kuo gyvena šiandienos lietuviškas kaimas? Kokias vertybes ir tradicijas puoselėja? Ar gali šiandien kaimo žmogus gyventi oriai, saugodamas savo krašto autentiškąjį ir pilietiškąjį tapatumą, iš kartos į kartą perduodamas savo dvasines vertybes? Manome, kad svarbu atsakyti į visus šiuos klausimus, todėl ir gilinsimės į juos įgyvendindami projektą „Diena kaime“.

Medijos – neatsiejama šiandienos dalis

Trečias projektas „Koja kojon su šiandiena“, skirtas medijų raštingumo ugdymui ir švietimui, bus įgyvendinamas naujienų portale www.rinkosaikste.lt, tačiau laikraštyje bus vykdoma jo papildoma sklaida. Jam skirti 3 tūkst. 500 eurų.

Šiuo projektu bus siekiama ugdyti krašto žmonių medijų suvokimą jų ir informacinį raštingumą, skatinti visuomenės savimonę ir gebėjimą savarankiškai ir kritiškai vertinti gaunamą informaciją, skatinti kritinį mąstymą plėtojant šio mąstymo kultūrą į medijų turinį.

Taip pat bus siekiama atskleisti nuomonių įvairovės svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, sukuriant informacinę erdvę žmonių diskusijoms jiems rūpimais klausimais, atskleisti jaunų žmonių pilietiškumą, savivoką, sąmoningumo svarbą.

Pokalbiuose, interviu, diskusijose su atsakingais asmenimis atskleisime interneto ir socialinės erdvės teikiamą naudą, akcentuodami saugumo ir kalbos kultūros būtinybę bei jos ugdymo svarbą. Skatinsime vaikų ir jaunimo kritinį mąstymą apie socialinius tinklus bei juose teikiamą informaciją, šviesdami senjorus skatinsime įsilieti juos į virtualias erdves, kurios gali palengvinti jų gyvenimus čia ir dabar susirandant reikalingą informaciją, gali sumažinti vienišumo jausmą atradus galimybę bendrauti virtualiai.

Ypatingą dėmesį skirsime suvokimo ugdymui, kad virtualioje erdvėje būtina saugoti asmens duomenis.

Šiuos projektus „Rinkos aikštė“ įgyvendins visus metus. Iš viso „Rinkos aikštės“ projektams SRTRF skyrė 20 tūkst. eurų.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video