Renovuoja Kėdainių PRC ir bendrabutį
Eglė KUKTIENĖ
Kėdainių profesinio rengimo centre (PRC) – atsinaujinimo nuotaikos. Vykdydama du atskirus projektus, krašto ugdymo įstaiga renovuoja turimas patalpas. Abu projektai jau įpusėję, juos baigti ketinama kitų metų pavasarį. Investuoti planuojama apie pusantro milijono eurų.
Apšiltins
Kaip sakė Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas, dabar numatyti darbai tiek mokomajame korpuse, tiek bendrabutyje, susiję su pastatų išorės tvarkymo darbais ir iš esmės pastatų apšiltinimu.
„Pagal vieną projektą modernizuojame Kėdainių mokomąjį korpusą, o pagal kitą projektą – renovuojamas bendrabutis.
Bendrabutis buvo tvarkomas prieš maždaug šešerius metus, tačiau tada buvo tvarkomi kambariai, pastato vidus.
Nei mokomojo korpuso, nei bendrabučio išorė praktiškai niekada ir nebuvo tvarkyta, išskyrus pakeistus langus ir kiek anksčiau apšiltintus stogus“, – kalbėjo D. Kačinskas.
Užsakė auditą
Kėdainių PRC, siekdamas modernizuoti bendrabučio ir mokomąjį pastatus, anksčiau užsakė energetinį pastato auditą.
Audito metu nustatyta, kad nerenovuotų pastatų išorinių atitvarų šilumos perdavimo charakteristikos neatitinka pastatų energinio naudingumo projektavimo ir sertifikavimo statybos techninio reglamento reikalavimų, o vizualinė apžiūra išryškino prastą pastatų būklę, todėl nuspręsta, kad jų atitvaras ir inžinerines sistemas būtina renovuoti.
Bendrabučio renovacija atsieis apie 850 tūkst. eurų. Didžioji dalis sumos – 600 tūkst. eurų – skirta iš ES struktūrinių fondų, likusi pinigų suma yra paties centro paimta paskola.
Mokomojo pastato renovacija bus pigesnė ir kainuos apie 600 tūkst. eurų, iš kurių 417 tūkst. eurų dengia Europos Sąjunga.
Beveik pilnas
Kėdainių PRC direktorius sako, kad centro bendrabutis praktiškai visuomet yra pilnas. Jame gali gyventi apie pusšimtį žmonių, o laisvų kambarių dažniausiai, jei ir būna, tai vos vienas ar du.
„Dabar, vasarėjant, bendrabutis kiek atsilaisvina. Tačiau visuomet čia gyvena daugiau kaip 40 žmonių. Dar du kambariai yra paskirti ukrainiečiams, juose karo pabėgėliai ir gyvena. Praktiškai visada visas bendrabutis užimtas, būna vienas, du kambariai laisvi“, – sakė direktorius.