Rajone daugėja vaikų apsinuodijimų atvejų

 Rajone daugėja vaikų apsinuodijimų atvejų

Apsinuodijimas – nuodingųjų medžiagų patekimas arba nuodingųjų dujų įkvėpimas. Į organizmą jos patenka per burną, gleivines, odą ar įkvėpus. Apsinuodijus gali būti jaučiamas vangumas, silpnumas, galvos skausmas, pykinimas. Tokioje būsenoje yra sutrikdomos žmogaus įvairios organų ir sistemos funkcijos, to pasekoje gali ištikti mirtis. Apsinuodyti galima cheminėmis medžiagomis, skysčiais, vaistais, alkoholiu, dujomis ir kt.

Padaugėjo vaikų apsinuodijimų atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus specialistai 2016 metais ištyrė 17 žmonių apsinuodijimo atvejų.

[quote author=“Aut. past.“]Vaistus, chemikalus, nuodus ir kitas medžiagas reikia laikyti saugioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.[/quote]

Palyginus su 2015 metais padaugėjo vaikų apsinuodijimų atvejų – 2016 m. apsinuodijo 11 nepilnamečių, o 2015 m. – 6.

Praėjusiais metais vaikai apsinuodijo chloro garais, įvairia buitine chemija (skalbimo milteliais, plovikliais, minkštikliais ir kt.), medikamentais ir alkoholiu. Buitine chemija ir medikamentais apsinuodijo 8 vaikai, visi iki 5 metų amžiaus. Taip įvyko todėl, kad suaugusieji medikamentus, buitinę chemiją paliko vaikams prieinamoje vietoje. 2016 metais 2 vaikai apsinuodijo alkoholiu, t.y. 2 vaikais mažiau nei 2015 metais.

Tarp apsinuodijusių – ir 6 suaugusieji 

Praėjusiais metais apsinuodijo 6 suaugusieji: medikamentais (3 atvejai), trąšomis, narkotinėmis medžiagomis, buitine chemija. Apsinuodijimų priežastys buvo: cheminių medžiagų, buitinės chemijos laikymas netinkamoje, neženklintoje taroje (pvz., gaiviųjų gėrimų plastikinėje taroje, be etiketės), neatsargus medikamentų vartojimas.

Primename, kad reikia elgtis atsakingai – vaistus, chemikalus, nuodus ir kitas medžiagas reikia laikyti saugioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. Įsigydami medikamentų, apie jų vartojimą ir šalutinį poveikį pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, vartokite tiksliai kaip buvo nurodyta. Peržiūrėkite savo vaistinėlę, pasenę vaistai gali tapti apsinuodijimo priežastimi. Jei chemikalai ar kuras laikomi ne originalioje taroje, reikia ją paženklinti, aiškiai užrašyti kas joje yra.

[quote author=“Aut. past.“]Praėjusiais metais vaikai apsinuodijo chloro garais, įvairia buitine chemija (skalbimo milteliais, plovikliais, minkštikliais ir kt.), medikamentais ir alkoholiu.[/quote]

Dirbant su chemikalais būtina saugotis jų patekimo į akis, kvėpavimo takus, ant odos, būtina dėvėti asmenines apsaugos priemones taip, kaip nurodyta produktų etiketėse.

Kaip elgtis apsinuodijus?

Siekiant išvengti apsinuodijimo būtina nutraukti nuodo patekimą į organizmą. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, būtina paguldyti jį ant šono, jeigu jis vemia, tuomet svarbu pasirūpinti, kad neužspringtų.

Vėmimo negalima sukelti tuomet, jei įtariama, kad žmogus apsinuodijo benzinu, žibalu, kitokiu kuru, išgėrė strichnino, jį ištiko širdies priepuolis, prasidėjo traukuliai, jei apsinuodijo kūdikis, jaunesnis nei 6 mėn., jei moteriai yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai. Vėmimo negalima sukelti ir tuomet, jei įtariama, kad žmogus apsinuodijo rūgštimi arba šarmu.

Labai svarbu, kad būtų kuo skubiau suteikta kvalifikuota pagalba, nedelskite!

Lietuvoje veikia apsinuodijimų informacijos biuras, kuris visą parą teikia neatidėliotiną informaciją apsinuodijus telefonu (8 5) 236 2052 arba 8 687 53378.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video