Prieš siųsdami siuntą paštomatu, pažiūrėkite į oro temperatūrą

 Prieš siųsdami siuntą paštomatu, pažiūrėkite į oro temperatūrą

Viena iš sričių, kuriai žiema kelia iššūkių, yra siuntų pristatymas./Kristinos Kasparavičės nuotr.

Nors žiema mus lepino pliusine temperatūra, pastarosios dienos kiek pasižnaibo šaltuku, tad verta pagalvoti ne tik apie šiltus drabužius, bet ir apie tai, kaip oro sąlygos gali paveikti mūsų kasdienybę. Viena iš sričių, kuriai žiema kelia iššūkių, yra siuntų pristatymas. Staigūs temperatūros pokyčiai, drėgmė ir sniegas gali negrįžtamai sugadinti kai kuriuos siunčiamus daiktus, tad prieš naudojantis paštomatų paslaugomis, verta įsijungti blaivų protą ir pagalvoti, ar šaltis nesugadins siuntos, kad nereikėtų nei nusivilti, nei ko nors kaltinti ar dar blogiau – kam nors reikšti nepagrįstų pretenzijų.

Šaltis pavojingas kosmetikai, elektronikai, stiklui, porcelianui

Pasak „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovo Tomo Vaišvilos, netinkamai supakuotos siuntos gali būti paveiktos šalčio ar drėgmės, o tai gali sukelti nuostolių tiek siuntėjui, tiek gavėjui. Tinkamas pakavimas ir greitas atsiėmimas yra svarbiausi aspektai, norint išvengti galimos žalos.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ne visi daiktai lengvai ištveria šaltį.

Pavyzdžiui, kosmetikos priemonės gali pakeisti konsistenciją, o jų veikliosios medžiagos – prarasti efektyvumą.

Elektronikos prietaisai, tokie kaip mobilieji telefonai ar nešiojamieji kompiuteriai, yra ypač jautrūs temperatūros svyravimams. Staigus perėjimas iš šalčio į šilumą gali sukelti kondensato susidarymą, kuris gali sugadinti įrenginio vidines dalis.

Stiklo ir porceliano gaminiai taip pat priklauso rizikos grupei – staigus temperatūrų skirtumas gali sukelti įtrūkimus ar net sudaužyti gaminius. Tad renkantis, ką siųsti žiemą, verta pagalvoti apie galimas pasekmes.

Jei jau gavote ar parsisiuntėte siuntą į paštomatą, svarbu nepamiršti, kad ten paliktos siuntos yra veikiamos šalčio. Jei siuntoje yra jautrių daiktų, rekomenduojama rinktis pristatymą į namus arba atsiimti siuntą iš
paštomato kuo greičiau.

Aut. past.

Kaip tinkamai supakuoti siuntą?

Jei visgi nusprendžiate siųsti šalčiui jautrius daiktus, būtina tinkamai juos apsaugoti. „Rekomenduojama naudoti termoizoliacines pakuotes, burbulinę plėvelę, foliją ar kitus apsauginius sluoksnius, kurie sumažina temperatūros poveikį. Taip pat svarbu pasirūpinti drėgmės sugeriamaisiais paketėliais, kurie padeda išvengti kondensato susidarymo“, – pataria T. Vaišvila.

Papildomas dėmesys turėtų būti skiriamas tam, kad siuntoje nebūtų laisvų ertmių – užpildykite jas oro pagalvėlėmis, putplasčiu ar kitomis apsaugos priemonėmis. Tai ne tik apsaugos daiktus nuo šalčio, bet ir sumažins mechaninių pažeidimų riziką transportavimo metu.

Siuntą svarbu kuo greičiau atsiimti

Jei jau gavote ar parsisiuntėte siuntą į paštomatą, svarbu nepamiršti, kad ten paliktos siuntos yra veikiamos šalčio. Jei siuntoje yra jautrių daiktų, rekomenduojama rinktis pristatymą į namus arba atsiimti siuntą iš paštomato kuo greičiau.

Jei nėra galimybės užsisakyti pristatymo į namus, bent jau pasirūpinkite, kad siunta ilgai nebūtų palikta paštomate – tai padės apsaugoti jos turinį.

Siunčiant ar gaunant siuntas svarbiausia yra „įsijungti“ mąstymą ir susivokti, ar šaltis nepakenks į paštomatą atkeliavusiam daiktui. Tai padės išvengti nuostolių ir nemalonių emocijų ar net situacijų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content