Prieš rugsėjį – policijos dėmesys paspirtukininkams

 Prieš rugsėjį – policijos dėmesys paspirtukininkams

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Generalinis policijos komisaras yra įpareigojęs apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnus organizuoti eismo saugumo priemonę „Dviračiai“. Jos metu kontroliuojama, kaip mikrojudumo priemonių vairuotojai laikosi KET reikalavimų. Šiais metais tokios akcijos jau vyko du kartus: liepos viduryje bei rugpjūčio pradžioje. Dar du reidai numatyti rugpjūčio 22–24 dienomis ir rugsėjo pradžioje – 6–8 dienomis.

Pasak Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovo Vytauto Grašio, šių reidų metu policija pirmiausia stengiasi edukuoti eismo dalyvius ir taip užkirsti kelią galimiems skaudiems įvykiams ateityje.

„Skirdami vienokią ar kitokią nuobaudą, mes visų pirma tikimės, kad tai bus paveiki priemonė, kuri paskatins permąstyti savo, kaip eismo dalyvio, elgesį – tai galioja tiek pėstiesiems, einantiems per gatvę, degant raudonam šviesoforo signalui, tiek automobilių vairuotojams, nepasirenkantiems saugaus greičio, tiek neatsakingai besielgiantiems paspirtukų vairuotojams. Žinoma, kai eismo dalyvis yra neblaivus, jokių nuolaidų, įspėjimų ar edukacijos būti nebegali. Tokiais atvejais yra numatyta griežta atsakomybė be jokių išimčių“, – pabrėžia V. Grašys.

V. Grašys akcentuoja, kad apsaugos priemonių dėvėjimas pirmiausia yra tėvų pavyzdys ir atsakomybė.

Policijos duomenimis, iš visų per pirmąjį pusmetį į eismo įvykius patekusių elektrinių paspirtukų vairuotojų trečdalis nedėvėjo šalmo, penktadalis buvo apsvaigę nuo alkoholio. 

Pirmąjį šių metų pusmetį užfiksuota per 300 eismo įvykių, kurių metu el. paspirtukų vairuotojai nedėvėjo jokių apsaugos priemonių, ypač šalmo.

Pirkdami vaikui elektrinį paspirtuką, tėvai dažnai nepagalvoja apie potencialius pavojus ir galimas pasekmes. Tiek tėvai, tiek vaikai turėtų įsisąmoninti, kad el. paspirtukas – ne žaislas, o transporto priemonė.

V. Grašys

V. Grašys akcentuoja, kad apsaugos priemonių dėvėjimas pirmiausia yra tėvų pavyzdys ir atsakomybė.

„Pirkdami vaikui elektrinį paspirtuką, tėvai dažnai nepagalvoja apie potencialius pavojus ir galimas pasekmes. Tiek tėvai, tiek vaikai turėtų įsisąmoninti, kad el. paspirtukas – ne žaislas, o transporto priemonė. Tad pirmiausia reikėtų pasirūpinti, kad vaikas žinotų bent pagrindines Kelių eismo taisykles (KET), tuomet nupirkti jam šalmą ir tik tada – paspirtuką“, – pabrėžia V. Grašys.

Policijos atstovą stebina ir tėvų neatsakingumas, kai jie patys, dažnai nedėvėdami jokių apsaugos priemonių, el. paspirtuku dar vežasi ir vaiką be šalmo.

„Visų pirma, draudžiama vienu paspirtuku važiuoti dviem ar trims žmonėms. O tikėtis, kad tokį pavyzdį matęs vaikas paaugęs pats elgsis atsakingai, mažų mažiausiai yra naivu. Tėvams pirmiausia derėtų savo pavyzdžiu rodyti, kaip teisingai elgtis kelyje“, – akcentuoja Viešosios tvarkos biuro vadovas.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video