Prasidėjo nemokamos treniruotės baseine

Prasidėjo pirmosios rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos nemokamos vandens aerobikos treniruotės baseine. Užsirašyti į užsiėmimus įstaiga pakvietė dar spalio pabaigoje. Milžiniškas kraštiečių aktyvumas organizatorius stipriai nustebino, tad vietoj dviejų grupių treniruotis galės dvigubai daugiau – keturios.
Apgulė telefoną
Užsiėmimų trenerė Visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistė Simona Skorupskienė atskleidžia, kad susidomėjimas nemokamomis vandens aerobikos treniruotėmis buvo nepaprastai didelis.
„Iš pradžių buvome nusprendę treniruotes organizuoti vieną dieną – antradieniais, po valandą dviem grupėms po 20 žmonių. Taigi iš viso 40 žmonių, bet sulaukiau 50 skambučių ir po 40 norinčiųjų vis traukdavau į rezervą, nes žmonės labai prašydavo, o juk visada yra galimybė, kad kažkas apsigalvos ir nuspręs nebelankyti.
Rezerve susikaupus 100 žmonių, pagalvojau, jog tikrai negalėsime jiems pasiūlyti užsiėmimų. Taigi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė nusprendė organizuoti papildomas treniruotes ir mes galėjome pakviesti nebe 40, o 80 žmonių. Tie, kurie liko laukti eilės, dabar turi realesnių vilčių dar patekti į užsiėmimus“, – džiaugiasi specialistė.
Iššūkis ir trenerei
S. Skorupskienė pasakoja, kad treniruotėmis susidomėjo labai plataus amžiaus spektro kraštiečiai. Tiesa, dauguma – moterys.
„Ypač daug sulaukiau vyresnio amžiaus žmonių skambučių. Jie po 15–20 min. mane įtikinėdavo, kad dėl sveikatos būklės jiems būtų labai naudinga lankyti vandens treniruotes. Taigi turime ir senjorų, ir studenčių bei jų mamų.
Mano vedamos treniruotės visada sutraukia labai skirtingo amžiaus žmones. Gana sudėtinga užduotis vienu metu juos treniruoti, nes skirtingo amžiaus žmonių skiriasi fizinio aktyvumo krūvis, intensyvumas, pakartojimų skaičius. Taigi bus iššūkis derinti treniruotes ir jaunoms, ir pagyvenusio amžiaus moterims, kad užsiėmimas būtų kokybiškas“, – sako pozityvumo bei energijos nestokojanti trenerė.
Tinka visiems
S. Skorupskienė atkreipė dėmesį, kad vandens aerobika – ypatinga mankštos rūšis. Mat ji tinka įvairiausio amžiaus, fizinio pasirengimo bei sveikatos būklės žmonėms.
Lankyti treniruotes baseine be baimės pasirinko ir plaukti nemokančios kraštietės. „Baseino gylis toks, kad dugnas siekiamas pėdomis. Be to, turime reikiamo inventoriaus. Taigi ir plaukimo įgūdžių neturintys žmonės gali jaustis saugūs“, – patikina S. Skorupskienė.
Mankština proporcingai
Vandens aerobikos treniruotės pasižymi išskirtine nauda. Mat jų metu raumenų porose jėga būna subalansuota.
„Kai atliekami pratimai su svarmenimis ar svoriais, dėl simuliavimo žmogus gali išbaigtai neatlikti pratimo, taip pat gali skirtis pakartojimų skaičius raumenų poroms. O treniruodamasis vandenyje niekur nepasidėsi – vandenyje jėga tokia pati, todėl vanduo subalansuoja jėgą raumenų porose“, – pabrėžia pašnekovė.
Tausoja skeletą
Dar vienas privalumas – mankšta vandenyje tausoja skeleto sistemą.
„Treniruočių pasiūla šiais laikais labai gausi. Jos būna gana sunkios, o mankštindamiesi vandenyje tausojame savo skeleto sistemą. Mat vandenyje esame lengvesni, vanduo mus prilaiko ir visa apkrova stuburui bei sąnariams atliekant pratimus tenka gerokai mažesnė. Tad šios rūšies treniruotės labai tinka tiems, kuriuos vargina stuburo skausmai“, – akcentuoja Visuomenės sveikatos biuro specialistė.
[quote author=“Aut. past.“]Treniruotės vandenyje labai tinka tiems, kuriuos vargina stuburo skausmai. Mat vandenyje esame lengvesni, todėl apkrova stuburui bei sąnariams atliekant pratimus tenka gerokai mažesnė.[/quote]
Vandens aerobikos treniruotės, pasak S. Skorupskienės, galėtų būti pirmasis žingsnelis bandantiems atsikratyti didelio antsvorio.
„Žmonėms sunku visada nešioti didelį antsvorį. Tad vandens aerobikos treniruotės puiki pagalbinė priemonė labai stambiems, tačiau norintiems numesti svorio žmonėms, tokiems, kurie išvis nesportavo arba bijojo pradėti, nes jiems tiesiog sunku atlikti kardio pratimus“, – sako pašnekovė.
Masažas
Užsiimantieji vandens aerobika netruks pajusti ir dar vieną privalumą – povandeninį masažą.
„Tam tikri pratimai, kuriuos darysime, sukelia vandens sroves, bangas ir taip vanduo masažuoja kūną, ypač visą juosmeninę dalį. Mano nuomone, toks povandeninis masažas judant – puiki priemonė pagerinti žarnyno peristaltiką.
Daug vyrų ir moterų kenčia dėl pilvo pūtimo, vidurių užkietėjimo, negalėjimo tuštintis. Tai didelė problema, kurios tikrųjų mastų nė nežinome. Taigi treniruojantis baseine visas virškinimas, maisto kelias žarnynu pagerėja ir tampa lengviau tuštintis. Svarbus privalumas“, – pabrėžia sveikatos priežiūros specialistė ir priduria, kad didžiausias fizinio aktyvumo pranašumas vis tik yra gera savijauta.
Mat jei gerai jaučiamės, tada gerėja ir bendra sveikatos būklė.
Pajuto naudą
Į Kėdainių sporto centro Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso plaukimo baseine vykstančias treniruotes atėjusi kraštietė Nijolė Kačenkienė nemokamas Visuomenės sveikatos biuro treniruotes lanko ne pirmą kartą.
„Pas Simoną jau lankiau pilateso užsiėmimus. Jiems pasibaigus skubėjau užsiregistruoti į vandens aerobikos treniruotes, nors, prisipažinsiu, nemoku plaukti, bet vis tiek labai norėjau mankštintis“, – pasidalija moteris.
Ponia Nijolė tikina pajutusi pilateso treniruočių naudą. „Užsiėmimai buvo labai naudingi sveikatai ir patiko. Gaila, kad pasibaigė, bet sportuosime baseine, – nusišypso pašnekovė. – Po šių treniruočių tikiuosi dar geriau jaustis.“
Kėdainietė pasakoja daug dėmesio fiziniam aktyvumui skirianti ir savarankiškai. Moteris kas rytą stadione praktikuoja šiaurietišką ėjimą. Taip pat ji yra Trečiojo amžiaus universiteto Sveikatingumo fakulteto paskaitų klausytoja ir niekad nepraleidžia ten vykdomų fizinio aktyvumo užsiėmimų.
„Įsitikinau ir savo pavyzdžiu galiu patvirtinti, kad judėjimas išties naudingas sveikatai. Būti fiziškai aktyvesniems patariu bet kurio amžiaus žmonėms. Senjorai taip pat turėtų ne sėdėti, o judėti“, – įkvepiančiai kalba kraštietė.
Už dyką – didelis privalumas
Ponia Nijolė atkreipė dėmesį, kad nemokamos treniruotės – didelė dovana, ypač senjorams.
„Jei turėtume mokėti patys, tikrai negalėtume lankyti tiek daug ir įvairių treniruočių. Reikėtų pasirinkti vieną arba kitą, o dabar einame visur, kur įmanoma“, – apie save ir bičiules kalba Nijolė.
Susitinka jau pažįstamus
Visuomenės sveikatos biuras, be minėtųjų pilateso ir naujųjų vandens aerobikos treniruočių, kraštiečius jau kvietė į taip pat nemokamas šiaurietiško ėjimo bei kineziterapeutės vedamas mankštas.
Pasibaigus vienos rūšies užsiėmimams dalis sportiškų kraštiečių ateina į kitus.
„Pirmoje vandens aerobikos treniruotėje sutikau dvi moteris, kurios lankė mano vestus pilateso užsiėmimus. Labai smagu pamatyti jau pažįstamų veidų. Susidraugaujame, susitikusios apsikabiname, užsimezga artimi santykiai.
Tai, jog žmonės grįžta, parodo, kad jiems patinka tai, ką siūlome“, – šypsosi S. Skorupskienė.
Nemokamos treniruotės baseine vyks keturis mėnesius.
Reikia priminti
Nors didžiulis susidomėjimas vandens aerobikos treniruotėmis S. Skorupskienę džiugiai nustebino, tačiau specialistė apgailestauja, jog kėdainiečiams vis tik tenka priminti apie judėjimo svarbą.
„Bendra padėtis kitokia. Kraštiečius vis dar tenka skatinti būti fiziškai aktyvesnius, tenka išjudinti“, – sako S. Skorupskienė.
Užtikrina gyvenimo kokybę
Pašnekovės nuomone, žmonėms visais laikais reikėjo kokybiško laisvalaikio.
„Nesvarbu, tai būtų fizinė veikla ar socialinė. Bet kokia veikla, kurią žmogus pasirenka savo noru ir ja užsiima, suteikia pasitenkinimo, gerovės jausmą. O jei tai fizinė veikla – džiugina ir gerėjančios fiziologinės savybės.
Naujausios įžvalgos rodo, kad fiziškai aktyvių žmonių konkurencijos jausmas tampa sveikas. Taigi pakankamai judėdami tobuliname fizinę, dvasinę sveikatą, plečiasi mūsų socialinė aplinka ir mes gyvename kokybišką gyvenimą.
Mano, kaip visuomenės sveikatos specialistės, darbas bei tikslas būtent toks ir yra – kad žmonės gyventų kokybišką gyvenimą, jaustųsi laimingi, nes tik būdami tokie jie galės atlikti laimės suteikiančius darbus“, – pozityviai pokalbį užbaigė S. Skorupskienė.