Kėdainių mokytojai streikuoti nevažiuos

 Kėdainių mokytojai streikuoti nevažiuos

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Šiandieną prasideda antrasis mokytojų streiko etapas. Jis bus dvejopas – mokytojai streikuos ir mokyklose, ir vakare, 16 val., rinksis prie Seimo. Mokytojai planuoja surinkti algalapius ir mitinge parodyti Seimo nariams, koks yra realus mokytojų atlyginimas, mat prasidėjus kalboms apie streiką valdininkai porino iš kepurės ištrauktus skaičius, esą mokytojai uždirba vidutiniškai 1,4 tūkst. eurų į rankas.

Mokytojai jaučia atsakomybę prieš mokinius

Kėdainiečiai pedagogai į Vilnių streikuoti nevyks, o ir mokykloje streikuoti planuoja vos 2-3 mokytojai iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos. Gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė svarsto, kad etapas – svarbus mokiniams, tad mokytojai jaučia atsakomybę prieš vaikus, todėl masiškai nestreikuoja. Vis dėlto, atstovėti savo interesus taip pat svarbu, tad mokytojai kaip įmanydami sukasi iš padėties, kad ir mokinių nenuskriaustų, ir savęs nepamirštų.

„Ko gero, mokytojai galvoja apie vaikus. Streiką palaiko, na, į gatves neišeina, bet dabar jau antrasis etapas, reikia galvoti apie vaikus – štai trečiokams dabar tarpiniai vertinimai ir pan. Manau, mokytojai atsakomybės jausmą turi ir ten, ir čia, tad bando dalintis“, – sakė direktorė.

Už visus Kėdainius kovoja 2 mokyklos

Tuo tarpu Juozo Paukštelio progimnazijos profesinė organizacija, vadovaujama Vaidos Krasauskienės, nesijungė nei prie streiko Vilniuje, nei prie streiko mokykloje. V. Krasauskienės teigimu, pirmojo streiko etapo metu jų mokykloje streikavo nemažai pedagogų, tačiau trūko vienybės su kitais krašto mokytojais.

„Pirmajame mitinge buvome, pilietiškumą parodėme. Bet Kėdainiuose mes esame tik dvi mokyklos, kurioms, rodos, tai rūpi, o kitiems tarsi gerai. Juk buvo galima ir stoti į profsąjungą, ir į mitingą ateiti, bet niekas nesijungė – tai labai gaila. 

Kaimo mokyklos sako, kad joms blogai, sunku, bet kai reikia streikuoti, kažkaip išsireikalauti pokyčių, iš jų yra tyla ir atrodo, kad per visą Kėdainių rajoną dvi mokyklos turi prisiimti atsakomybę ir kažką padaryti“, – sakė V. Krasauskienė.

Ji pridūrė, kad Švietimo ministro žodžiai mokytojų tikrai neįkvepia, jo kalba labai griežta ir nelanksti, tad ir vilčių mokytojai netenka su kiekviena diena.

Tiesa, kolektyvas sako, kad jei ir po sausio nebus žadėtų „kompromisinių“ pokyčių, tada streikas būtų argumentuotas, prasmingas. O dabar mokytojai sako aukojantys savo laiką, savo pinigus – o vardan ko, nelabai aišku, mat ministerija rodosi praktiškai nepajudinama. 

8 Komentarai

  • Jūs streikuokit,o mes tyliai palauksim rezultatų.Juk jei ką išmušit,bus ir mums išmušta?

  • Tikrai taip! Jus uz mus pastreikuokit ismuskit algas didesnes, mes namie ant peciau geriau siltai pakriuksesim!

  • Pasędęsim šiltai, kitų darbu pasinaudosim ir verksim kaip mus skriaudžia. Neišdegs.

  • Streiko organizatoriai turetu rasti kitokia protesto forma, kad nebūtų skriaudziami mokiniaii.

    • Visiškai sutinku. Negalima derėtis su šantažuotojais. Ne dėl jų reikalavimų, o dėl jų požiūrio į darbą.

  • Vergų sindromas, kažkas kitas kentės ar laiką gaiš ir šals, o mes būsim pukuoti ir slydūs, valdžiai pataikausim….

  • Kedainiečiai bijo streikuoti, kas gali paneigti , kad bus pasiūlyta palikti darbo vietą

    • Astrauskaitės teismai,kaltinimai valstybės padamentų griovimu,darbo netekimas ir jos šalinimas iš kelintos jau mokyklos-ne pavyzdys slabadūšiams?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content