Po viaduku degino laidus: išgirdę gelbėtojus nešė kudašių

Penktadienio vakarą Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba skubėjo į neįprastą iškvietimą – buvo gautas piliečio skundas, kad asmenys po viaduku degina laidus. Tiesa, gelbėtojams atvykus degintojų ir pėdos buvo ataušusios, mat išgirdę sirenas šie kiek išgalėdami nešė kudašių.
Piliečio pranešimas
Penktadienio vakarą į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs kėdainietis pranešė, kad Kėdainiuose, Juodkiškio gatvėje, asmenys po viaduku degina laidus. Žmogus sakė, kad jo namų link eina juodi dūmai, sunku kvėpuoti.
Į įvykio vietą išskubėjo miesto ugniagesiai. Įvykio vietoje jie buvo vos po kelių minučių nuo iškvietimo, tačiau padegėjų pėdos jau buvo ataušusios.
Ugniagesiai įvykio vietoje rado užgesinto laužo likučius, degimo nebuvo.
Gelbėtojai sako, kad laidų degintojai paspruko išgirdę specialiųjų tarnybų sirenas.
[quote author=”Aut. past.”]Benamiai ugniagesiams gelbėtojams ne kartą aiškino, kad kūrendami laužus jie nesišildo, o nori daugiau užsidirbti. Apleistose statybvietėse ar buvusiose gamyklose rasti laidai – puikus uždarbis. Juos benamiai neša į metalo laužo supirktuves.[/quote]
Žinomi atvejai
Pasirodo, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams žinomi panašūs atvejai.
Vyrams ne kartą teko skubėti gesinti mieste degančių tokių laužų. Dažniausiai tokia veikla užsiima benamiai asmenys.
Jie patys ugniagesiams gelbėtojams ne kartą aiškino, kad kūrendami laužus nesišildo, o tiesiog nori daugiau užsidirbti. Apleistose statybvietėse ar buvusiose gamyklose rastus laidus benamiai neša į metalo laužo supirktuves.
Tiesa, norint daugiau uždirbti reikia priduoti „gryną“ metalą, o ne laidus, kurie yra izoliuoti. Jei laidai būna nudeginti, supirkėjai moka kone dvigubą kainą. Todėl benamiai taip ir daro: jie izoliacinę medžiagą nudegina, o priduoda tik likusį metalą.
Deginti draudžiama
Bėda ta, kad mieste deginti laužus yra draudžiama, o deginti pavojingas medžiagas, šiuo atveju
laidus, yra dar blogiau. Už tai gresia netgi administracinė atsakomybė.
Atsakomybė už aplinkos teršimą – nebe simbolinė ir gali gerokai paploninti piniginę. Už šį pažeidimą gali būti surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir gresia bauda iki 57 eurų.
Pažeidėjui taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Nustatytas minimalus įkainis už bet kokią oro taršą (pavyzdžiui, deginamas plastikas) siekia 100 eurų.