Plūdininkams sėkėsi puikiai, spininguotojams – liūdnesnė diena (galerija)

 Plūdininkams sėkėsi puikiai, spininguotojams – liūdnesnė diena (galerija)

Savaitgalį Aristavoje, prie Bublių tvenkinio plūdinės meškerės ir spiningavimo gerbėjai mėgavosi tradicija tapusiomis varžybomis „Vasarinė“, dar kitaip – „Vasaros taurė 2017“. Jėgas varžybose išbandė 24 žvejai – 12 spininguotojų ir 12 plūdinės meškerės entuziastų daugiausia iš Kėdainių rajono, bet būta is svečių iš Jonavos bei Trakų.

[quote author=“E. Dautartas“]Žuvis, galima pasakyti, yra kaip moteris – jos iki galo negali suprasti, mat jos nuotaika ir įnoriai keičiasi kas minutę.[/quote]

Meškeriotojų klubo „prievandens.lt“ organizuotose varžybose, plūdininkų grupėje geriausiai sekėsi „užkietėjusiam“ meškeriotojui iš Kėdainių – Izidoriui Unikui (6660 g žuvies). Antrąją vietą iškovojo šalimame sektoriuje meškeriojęs Andrius Vandzinskas (4300 g), trečiąją – jonaviškis Igoris Gatijatulinas (3150 g).

Spiningo varžybose triumfavo trakiškis Darius Dulkė (530 g žuvies), antras – kėdainietis Aivaras Viribickas (100 g), trečias – kraštietis Albinas Astrauskas (60 g).

Kuo skiriasi spiningavimas ir plūdinė?

„Spiningavimas – tai žvejybos rūšis, kuomet tu gali vaikščioti aplink visą vandens telkinį, įbristi su bridkelnėmis ir gaudai plėšrią žuvį – lydekas, ešerius, starkius, turi vieną meškerę ir naudoji dibrinius masalus – guminukus, blizges. Plūdinė žūklė – visai kas kita. Burtų keliu išsitrauki savo sektorių ir gaudai taikią žuvį. Tau gali užkibti ir plėšri, bet tai – retesnis atvejis“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo vienas iš varžybų organizatorių, aristaviškis Eligijus Dautartas.

Rezultatui įtaką darančios oro sąlygos

Plūdinės meškerės varžybos truko keturias valandas, spiningavimo – penkias. „Spiningavimo varžybose susirinko labai rimti vyrukai. Mes turime jau senokai susiformavusį bičiulių žvejų ratą, kasmet čia renkasi tie patys veidai, tačiau kiekvienose varžybose prisijungia ir vis nauji žvejybos entuziastai. Spiniguotojams šios varžybos deja nebuvo labai sėkmingos. Čempionas kitus palei pagautą svorį aplenkė penkis kartus. Iš dvylikos dalyvių tik keturiems pavyko pagauti įskaitinę žuvį. Pagal mėgėjų taisykles, įskaitinis ešeriukas turi būti bent 15 cm ilgio, lydeka, starkis – ne mažiau 45 cm, – pasakojo E. Dautartas. – Plėšriai žuviai tikrai pasitaikė ne koks oras. Žuvis buvo neaktyvi. Spiningui netinkamas saulėtas oras – tokią dieną daugelis žuvų išlieka neaktyvios. Ešeriam saulė gal ir gerai, bet lydekos saulėtą dieną dažniausiai neaktyvios. Gali palei pat masalą lydeka praplaukti, bet ant jo taip ir neužkibs. Varžybų dieną vėjo kryptis pasikeitė tris kartus. Žuvies aktyvumui įtakos turi labai labai daug veiksnių. Žuvys labai nemėgsta orų permainų.“

[quote author=“E. Dautartas“]Susikovei su žuvimi, turėjai gerą kovą, laimėjai ir paleisk ją.[/quote]

Žuvų, kaip ir moterų – nesuprasi

Sėkmei įtakos taip pat turi  masalas ir jaukai. „Tame pačiame vandens telkinys varžybos vyksta metai iš metų. Tačiau kas tau tiko pernai, nebūtinai tik šiemet. Viskas gali pasikeisti per savaitę. Svarbu tinkamai pasirinkti masalo spalvą, apsispręsti, saldaus jauko reikia ar ne, kokius priedus dėti. Tu kiekvieną kartą eksperimentuoji, nes kiekvieną kartą geriausiai tinka vis kitoks masalas bei jaukai. Tame yra labai daug niuansų, – kalbėjo E. Dautartas. – Kas tinka vieną savaitę, kitą gali pasikeisti kardinaliai ir tau nebetikti. Jeigu varžybos savaitgalį, tu turi laiko, atvažiuoji ketvirtadienį, penktadienį, treniruojies, eksperimentuoji. Tačiau treniruotėse ir varžybose – didžiulis skirtumas. Treniruotėje tu gaudai žuvį vienas, daugiau mažiau ji tikrai atplauks pas tave, nes neturi konkurencijos. Atrodo, tuomsyk tiko jaukas. O sėdi per varžybas ir visiškas štilius. Milžinišką įtaką varžybų rezultatui turi ir tai, kas yra tavo sektoriaus kaimynas. Žuvis, galima pasakyti, yra kaip moteris – jos iki galo negali suprasti, mat jos nuotaika ir įnoriai keičiasi kas minutę.“

Plūdinė žūklė praranda populiarumą

Vienas iš Aristavoje vykusių žvejų varžybų „Vasaros taurė 2017“ organizatorių E. Dautartas pastebėjo, jog pastaruoju metu plūdinės žūklės entuziastų mažėja. „Tai – gana nepigus malonumas, tad viskas remiasi į finansus. Kuo meškerė brangesnė, tuo ji kokybiškesnė, lengvesnė ir įtakoja meškerės užmetimo ir laimikio ištraukimo greitį. Kuo greičiau dirbsi, tuo daugiau žuvies pagausi. Kol tavo varžovas iš vandens traukia vieną, tu jau gali ištraukti dvi žuvis, – pasakojo E. Dautartas. – Viskas remiasi į greitį – užtat tai ir vadinama sportine žūkle.“

Pagavai žuvį – paleisk

„Mes propaguojame tokį žvejybos būdą, kuomet visa pagauta žuvis yra paleidžiama atgal į vandens telkinį. Sako, pagavai – paleisk, – paklaustas, kodėl jau kuris laikas ir profesionalai, ir mėgėjai žvejų varžybose sugautą laimikį paleidžia atgal į vandenį. – Aš galiu pasakyti apie save – atgal į vandenį paleidžiu 98 proc. visų žūklių laimikio. O žvejoju tikrai daug. Man gaila žudyti žuvį. Smagiausia – pats procesas. Susikovei su žuvimi, turėjai gerą kovą, laimėjai ir paleisk ją. Ypatingai – jeigu pagauni didelę, pagalvoji, kiek metų ji turėjo augti, tad kokią teisę aš turiu ją žudyti. Pagavai žuvį ir paleisk – nežudyk savo svajonės.“

[#gallery=937#]

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video