Perspėjimo sirenoms valstybė pinigų šiemet nė nedavė
Nepaisant to, kad jau kurį laiką visai netoliese vyksta karas, Vidaus reikalų ministerija šiemet nematė reikalo skirti lėšų savivaldybėms, kad šios galėtų atnaujinti gyventojų perspėjimo sirenas. Pastarosios yra vienas iš kertinių gyventojų įspėjimo įrenginių, nutikus ekstremaliai situacijai – mat dingus elektrai ar nutraukus tinklo kabelius, apie tai, kad žmonėms gresia pavojus, jie sužinotų būtent šių sirenų pagalba. Savivaldybės sirenas perkasi pačios, už savo pinigus, nors sirenų sistema lyg ir turėtų būti valstybinės svarbos dalykas…
Skirs pinigų centrinei valdymo sistemai
Kėdainių rajono savivaldybė yra numačiusi dar šiemet skirti 29 tūkst. eurų įsigyti centrinei perspėjimo sirenų valdymo sistemai. Viliamasi, kad tai palengvins sirenų priežiūrą, įjungimą, patikrą.
Tiesa, atnaujinti reikia ir pačias sirenas, tačiau tai daroma palaipsniui, mat pinigų tam niekas nė neskiria.
„Sirenų turime tiek, kad uždengtume visą rajono plotą. Tačiau nemažai sirenų yra jau atgyvenusios. Jos yra veikiančios, bet jos nėra šiuolaikinės.
Pastaruosius dvejus metus perkame naujas, šiuolaikines sirenas, jų veikimo principas yra visai kitas.
Paprastai tai būdavo finansuojama iš valstybės biudžeto, bet šiemet valstybė finansavimo tam neskyrė.
Šiemet mes už savo lėšas nusipirkome dvi sirenas, dabar perkame centralizuotą valdymo sistemą, kitais metais, jei vėl iš valstybės biudžeto pinigų nebus skirta, reikės galvoti, kaip skirti pinigų dar kelioms naujoms sirenoms.
Nes dabar esančios veikia kol kas, bet kai ateis laikas, žiūrėk, ir nebeveiks“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas.
Kėdainių rajono savivaldybė yra numačiusi dar šiemet skirti 29 tūkst. eurų įsigyti centrinei perspėjimo sirenų valdymo sistemai. Viliamasi, kad tai palengvins sirenų priežiūrą, įjungimą, patikrą.
Aut. past.
Nėra aišku, kiek gyventojų iš tiesų girdi sirenas
Kėdainiuose šiuo metu yra 34 perspėjimo sirenos. Pagal reglamentavimą sirenos turėtų įspėti 76 proc. gyventojų, tačiau tiesa tokia, kad iš tiesų taip ir nėra iki galo aišku, ar tokį procentą gyventojų iš sirenų sklindantis garsas tikrai pasiekia.
„Iš esmės su mūsų turimomis sirenomis viskas yra gerai. Per paskutinį patikrinimą 4 sirenos nesuveikė, tačiau jos ir seniau neveikdavo. Pasirodo, jos jau buvo ne tik pasenusios, bet kai kuriose paukščiai lizdus susisukę. Taigi fiziškai visas sirenas reikėjo apžiūrėti, nukelti, išvalyti, pakeisti naujomis.
Toji sirena su paukščio lizdu buvo seniausia rajone – pastatyta dar 1967 metais. Dvi seniausios sirenos pas mus jau pakeistos, liko dar dvi pakeisti“, – kalbėjo savivaldybės civilinės saugos specialistas Jonas Švedas.