Per metus Kėdainiuose – per 500 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus

 Per metus Kėdainiuose – per 500 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus

Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. Kėdainių rajone vaiko teisių apsaugos specialistai gavo 514 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, į kuriuos vaiko teisių apsaugos specialistai reagavo teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

Ragina nenumoti ranka

„Daugiausia pranešimų gaunama apie galimus nesmurtinius vaiko teisių pažeidimus, t. y. kai mažas vaikas paliekamas vienas ar su asmenimis, negalinčiais tinkamai juo pasirūpinti; kai abu tėvai yra neblaivūs; kai tėvai smurtauja vienas prieš kitą vaikų akivaizdoje ir pan. Labai svarbu būti pilietiškiems ir nenumoti ranka, jeigu pastebėjote vaiką, kuris yra alkanas, neatitinkančio jo amžiaus (per mažo) ūgio ir svorio, aprengtas nešvariais, sudriskusiais rūbais, neturi elementarių įgūdžių (pavyzdžiui, nemoka plautis rankų).

Dėl ilgalaikio pagrindinių vaiko poreikių – fizinių, emocinių ir socialinių – netenkinimo sutrinka normali vaiko raida“, – sako Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Kėdainių rajone Vilma Juškevičienė.

Paimti 76 vaikai

Patarėja pasidžiaugė, kad šiemet beveik visi vaikai (5 iš 6 vaikų), kuriems, nustačius aukščiausią grėsmę vaiko saugumui, teko ieškoti saugios aplinkos, laikinai buvo apgyvendinti pas jiems artimus giminaičius (močiutę, tetą, krikšto mamą), su kuriais sieja artimas emocinis ryšys, o ne institucijoje ar globos centre. Panaši laikinojo apgyvendinimo tendencija vyravo ir 2018 m. metais.

Nuo 2018 m. liepos 1 dienos iki šių metų birželio 30 dienos Kėdainių rajono savivaldybėje iš nesaugios aplinkos iš viso paimti 76 vaikai.

„Vaiko teisių apsaugos specialistai, siekdami apsaugoti vaikus nuo gresiančio pavojaus jų sveikatai ir gyvybei, bendradarbiauja su kitomis vaiko gerovę užtikrinančiomis įstaigomis: policijos komisariatu, savivaldybės administracija, Kėdainių pagalbos šeimai centru, vaikų dienos centrais, švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigomis.

Šios įstaigos yra svarbiausi mūsų partneriai, nes, tarkime, policijos pareigūnai dažnai pirmieji gauna informaciją apie galimą nusikaltimą ar nusižengimą, o savivaldybės įstaigos, dirbančios vaiko gerovės srityje, teikia reikiamą pagalbą šeimoms, kuriose buvo smurtaujama prieš vaiką, vaikas patyrė nepriežiūrą ar nebuvo užtikrinami teisėti vaiko interesai“, – sako V. Juškevičienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content