Per karantiną Kultūros pasu mokyklos naudojosi virtualiai

 Per karantiną Kultūros pasu mokyklos naudojosi virtualiai

Mokiniams, dar gruodžio viduryje mokslus pradėjusiems nuotoliniu būdu, į mokyklas šiais mokslo metais dėl karantino leista grįžti neseniai ir palaipsniui: pirmiausia pradinukams ir abirurientams, nuo gegužės 10-osios – penktokams–vienuoliktokams. 

Tačiau papildoma popamokinė, veikla arba neformalusis ugdymas vis tiek yra apribotas. Tokia pat situacija yra ir su Kultūros paso (KP) siūlomais renginiais – dalyvavimas juose leidžiamas tik nuotoliniu būdu vykstančiose edukacijose.

„Rinkos aikštė“ pasidomėjo, ar pakankamai yra KP skirtų renginių, ar užteko jiems skiriamų lėšų ir ar mokiniai noriai dalyvavo virtualiose edukacijose.

KP programose dalyvavo

„Ryto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, KP koordinatorė Svetlana Denisova patikino, kad net ir mokydamiesi nuotoliniu būdu vaikai dalyvaudavo nuotolinėse edukacijose.

„Yra nemažai renginių, kurie vyksta nuotoliniu būdu. Mokytojai atsakingai juos rinkosi ir renkasi, kad tiktų, patiktų ir būtų naudingi mokiniams“, – užtikrino S. Denisova.

LSMU „Aušros“ progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Lukoševičienė sakė, kad dar iki karantino buvo panaudota dalis lėšų edukacijoms.

„Per trumpas laiko tarpas, kad būtume galėję pasinaudoti visomis KP galimybėmis. Buvome užsiskę edukacijas iki gruodžio mėnesio, bet karantinas pakoregavo mūsų sprendimus, – apgailestavo R. Lukoševičienė. – Pavyko visiems 5–8 kl. mokiniams užsakyti Kauno IX forto edukaciją ,,Ar Tau įdomu…VAIKAI TREMTYJE KAIP GYVENO“.“

LSMU „Aušros“ progimnazijos direktorės pavaduotoja taip pat teigė, kad renginių tikrai pakako:

„Labai didelė pasiūla ir įvairovė. Mokykla išseranka patraukliausius užsiėmimus, aktualius mokiniams.

Tačiau visų skirtų pinigų išleisti nepavyko, nes mokykloje vyko renovacijos darbai, neturėjome laisvų erdvių. Lėšas, skirtas 2021 m., mėginsime išnaudoti, kai pasibaigs karantino apribojimai. Yra didelė edukacijų, veiklų pasiūla nuotoliniu būdu.“

Dalis KP pinigų liko ir „Ryto“ progimnazijos moksleivių sąskaitose.

„Visų pinigų dar neišleidome. Tikimės, kad juos dar išnaudosime gegužę–birželį, rugsėjį–gruodį, kadangi KP pinigai yra skiriami ne mokslo, o kalendoriniams metams“, – paaiškino S. Denisova.

[quote author=“R. Lukoševičienė“]Per trumpas laiko tarpas, kad būtume galėję pasinaudoti visomis KP galimybėmis. Buvome užsiskę edukacijas iki gruodžio mėnesio, bet karantinas pakoregavo mūsų sprendimus.[/quote]

Edukacijos vaikams patinka 

Dažniausiai, anot jos, mokytojai rinkdavosi spektaklius, literatūrines edukacijas:

„Nepaprasta „Vaikų žemės“ pamoka su knyga“, nuotolinės vaizduotės lavinimo dirbtuvės „Išminkyk savo mintis (nuotolines dirbtuves vedė vaikiškų knygų rašytojas, iliustruotojas, edukatorius Paulius Juodišius); nuotolinė edukacija „Krentanti žvaigždė“. Astronomija kaip mokslas ir žmogaus vieta Visatoje.

Mokiniams labai patiko visi renginiai, labai noriai juose dalyvavo.“

Anot R. Lukoševičienės, mokytojai, pasitarę su mokiniais, renkasi patraukliausias, mokiniams aktualias edukacines programas.

„Mokiniai noriai vyksta į muziejus, dalyvauja edukacinėse programose progimnazijoje. Vaikai patiria daug teigiamų emocijų, ugdomos mokinių kultūrinės, meninės kompetencijos“, – pažymėjo pedagogė.

Paklausta, ar turėtų kokių nors pasiūlymų ministerijai organizuojant KP programas „Aušros“ progimnazijos direktorės pavaduotoja sakė:

„Norėtume, kad būtų sudaryta galimybė panaudoti per visus mokslo, bet ne kalendorinius metus KP skirtas lėšas.“

[quote author=“S. Denisova“]Yra nemažai renginių, kurie vyksta nuotoliniu būdu. Mokytojai atsakingai juos rinkosi ir renkasi, kad tiktų, patiktų ir būtų naudingi mokiniams.[/quote]

Besinaudojančių KP sumažėjo 50 proc.

Tuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) komunikacijos skyrius patvirtino, jog nuo 2021 m. vasario mėn. startavo naujos akredituotos Kultūros paso nuotolinės paslaugos, kurias mokyklos užsisako.

„Dar nuotolinių KP programų pasiūla nėra labai didelė (66), bet Kultūros ministerija šiuo metu vykdo naujų nuotolinių programų vertinimą, ir KP paslaugų paketas pasipildys“, – žadėjo ŠMSM atstovai.

Anot jų, natūralu, kad karantino laikotarpiu stebimas mažesnis KP paslaugų užsakymas dėl ribotos nuotolinių paslaugų pasiūlos. Taip pat sudėtinga išskirti regionus ar miestus, kuriuose mokyklos, mokytojai KP naudojosi aktyviausiai, nes nuotolinių paslaugų užsakymai bemaž tolygiai padengia visą Lietuvą.

„Per karantino laikotarpį KP paslaugų užsakyta 50 proc. mažiau, lyginant su 2019 m., kai gyvenome dar normaliu ritmu, ne pandeminiu laikotarpiu, – skaičiuoja ministerija. – Palyginimui galime pasižiūrėti į statistiką:

2019 m. sausio 1 d.–balandžio 10 d. KP paslaugų užsakyta už 485,7 tūkst. Eur

2020 m.  sausio 1 d. –balandžio 10 d. KP paslaugų už 234,5 tūkst. Eur

2021 m. sausio 1 d. –balandžio 10 d. – 227,4 tūkst. Eur.“

„Rinkos aikštė“ primena, kad Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Kultūros pasui įgyvendinti kiekvienais kalendoriniais metais vienam mokiniui skiriama 15 eurų, kurie panaudojami kultūros paso paslaugoms finansuoti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content