Per gyvenimą – žygio ritmu ir šeimos vienybėje

 Per gyvenimą – žygio ritmu ir šeimos vienybėje

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Laimė – dirbti darbą, kuris patinka, kur tavęs kas rytą laukia gerai nusiteikę ir geranoriški kolegos. Tada, rodos, net ir sunkiausios dienos užduotys tampa lengviau įveikiamos. UAB „Sibena“, kuri valdo prekybos tinklą „Mini Market“, regiono vadove dirbanti Angelė Galvelienė (47) ilgų metų ir jubiliejų įmonėje neskaičiuoja, tačiau džiaugiasi radusi tai, ko ieškojo. Paberžėje gimusi ir Tėvo Stanislovo akyse augusi, o vėliau pas jį dirbusi ir į Paskutinę gyvenimo kelionę Tėvelį palydėjusi moteris pasakoja neeilinę savo gyvenimo patirtį, kuri, kaip ji pati sako, lydi ją per gyvenimą.

UAB „Sibena“ svarbus kiekvienas

„UAB „Sibena“ dirbu nepilnus metus – dešimt mėnesių. Ieškodama naujos darbo vietos, rinkausi įmonę, kuri suteiktų vietos tobulėti, pati sau kėliau aukštus darbo ir darbo kultūros reikalavimus. Ši įmonė pasirodė, kaip tik tai, ko ieškojau“, – prisiminė A. Galvelienė ir tęsė toliau: „Darbovietėje jaučiuosi gerai. Draugiškas ir šiltas kolektyvas maloniai priėmė bei padarė viską, kad pradžia naujame darbe būtų kuo malonesnė ir lengvesnė“.

Tačiau regiono vadovei ne tik pradžia buvo sklandi ir gera žadanti – praėjus beveik metams, bendravimas ir atmosfera vis dar džiugina, o darbai duoda gerų rezultatų.

„Su bendradarbiais per tokį trumpą laiką pavyko užmegzti tikrai puikius santykius. Vis tik jie neatsiranda iš niekur – svarbiausia yra atvirumas ir atsidavimas bendram tikslui. Čia svarbus yra kiekvienas, nepriklausomai nuo užimamų pareigų, – kalbėjo A. Galvelienė. – O kai atmosfera gera, tada ir geriausią rezultatą drauge pasiekti tampa kur kas lengviau.“

Angelei Galvelienei laisvalaikį labiausiai patinka leisti aktyviai: „Mėgstu žygius bei keliones ne tik po Lietuvą, bet ir po kaimynines šalis. Pasaulio pažinimas vien pro namų langą ar televizoriaus ekraną yra per mažai, vien Kėdainių rajone daugybė vietų, kuriose galima pasigrožėti puikiais vaizdais bei vėl atkurti tą vidinį balansą, kurį prarandame darbų
apsuptyje“./Asmeninio archyvo nuotr.

Dirbo visose pareigose

Septynias parduotuves kuruojanti regiono vadovė neslepia, jog jai labai svarbu ne tik jos pačios santykiai su kolegomis, aplinka, kurioje ji dirba, bet ir tai, kaip jaučiasi kolektyvas parduotuvėse, kokiomis sąlygomis jis dirba.

„Nors mūsų įmonė siūlo darbą nedidelėse parduotuvėse, tačiau jose visuomet vyrauja jauki atmosfera, kurią sukuria malonios ir paslaugios pardavėjos. Per ilgą laiką kai kurie pirkėjai netgi tampa jų draugais – juk mažų miestelių ar kaimų gyventojams taip trūksta bendravimo, kartais užtenka tik gero žodžio, kad šie geriau pasijustų, nuotaika pasitaisytų. Todėl svarbu, kad ir pačios darbuotojos čia gerai jaustųsi.

Manau, dabar, kai visi taip skubame, kai skaičiuojame kiekvieną minutę, daugeliui labai svarbu, kad darbas būtų kuo arčiau namų, kad kuo mažiau laiko sugaištų kelyje. O platus „Mini Market“ parduotuvių tinklas leidžia pasirinkti darbo vietą arčiausiai namų“, – darbovietės privalumus vardijo A. Galvelienė.

Kaip pasakojo dabar jau UAB „Sibena“ regiono vadovė, jai pačiai iki šios pozicijos teko išbandyti ir kitas pareigas.

„Dirbdama prekyboje buvau tiek pardavėja, tiek vadybininke – teko dirbti praktiškai visose srityse ir pozicijose, tai suteikė neįkainojamos patirties. Todėl dabar puikiai suprantu kiekvieną darbuotoją ir jo dirbamą darbą – jei reikia, galiu patarti ar padėti. Dabar rūpinuosi parduotuvių asortimentu, tvarka, kolektyvo tarpusavio santykiais, aptarnavimo kokybe“, – savo atsakomybes „Vikonda grupės“ įmonėje vardijo moteris.

Septynias parduotuves kuruojanti regiono vadovė neslepia, jog jai labai svarbu ne tik jos pačios santykiai su kolegomis, aplinka, kurioje ji dirba, bet ir tai, kaip jaučiasi kolektyvas parduotuvėse, kokiomis sąlygomis jis dirba.

Aut. past.

Buvo Tėvo Stanislovo administratorė

Prekybos srityje jau 15 metų skaičiuojanti moteris teigė anksčiau dirbusi administravimo ir paslaugų srityse. Taip pat ji prisipažįsta turėjusi neeilinę gyvenimo patirtį, kai anksčiau jai teko dirbti pas daugelio gerbiamą ir mylimą Tėvą Stanislovą.

Angelė pasakojo, kad 2002 metais Tėvui Stanislovui grįžus iš Dotnuvos vienuolyno į Paberžę, kur buvo paskirtas bažnyčios administratoriumi, Tėvelio prašymu, ji tapo jo administratore – šeimininke.

„Tose pareigose dirbau iki pat jo mirties. Tėvelis mane pažinojo nuo pat vaikystės. Jam klebonijoje reikėjo žmogaus, kuris padėtų visais klausimais: pradedant maisto ruoša ir baigiant naujų gyventojų įkurdinimu“, – savo buvusias atsakingas pareigas apibūdino A. Galvelienė.

Ji didžiuojasi galėjusi būti, kaip pati sako, vilties, tikėjimo ir laisvės simbolių dalimi.

„Paberžės kaimas – tai vos kelias sodybas turinti, pačiame rajono krašte įsikūrusi vietovė, kuri istoriškai yra svarbi ne tik Kėdainių kraštui, bet ir visai Lietuvai – tiek 1863 metų sukilimas, tiek jau mūsų laikais į Paberžę paskirtas Tėvelis – tapo vilties, tikėjimo ir laisvės simboliais visoje šalyje“, – ypatingą Paberžės vaidmenį Lietuvos istorijoje vardijo A. Galvelienė ir tęsė: „Tėvo Stanislovo meilė ir žmonių neskirstymas į prastesnius ar geresnius, visus, kurie jį pažinojo, sakytum, paliesdavo ir paskatindavo tolesnį meilės ir tikėjimo skleidimą.

Širdyje noriu tikėti, kad toks didis žmogus ateityje ir vėl įsikurs Paberžėje, o mums nereikės laukti beveik 100 metų. Tačiau kadangi Tėvelį pažinojau ypatingai artimai, žinau, kad Jis, laikydamasis visų kanonų, nemėgo prabangos bei perdėto dėmesio.“

Angelė Galvelienė jau antrus metus priklauso žygeivių klubui „Kilometras“: „Žygiuojame visoje Lietuvoje, tačiau daugiausiai – šiaurinėje jos dalyje. Mūsų įveikiami atstumai būna įvairūs – nuo 10 iki 30 kilometrų. Kol kas mano ilgiausias įveiktas žygis yra 20 kilometrų“./Asmeninio archyvo nuotr.

Atminty – paskutinės Tėvelio mišios

Paberžėje gimusiai ir augusiai Angelei ši vietovė yra ypatingai svarbi. Moteris sakė vasarą dažnai apsilankanti labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio rengiamuose koncertuose, kur susitinka su brangiais žmonėmis, atiduoda duoklę širdžiai ir sielai.

„Paberžė man yra ypatingai svarbi. Renginių metu apsilankau savo gimtinėje, kad susitikčiau su Tėvelio draugais ir artimaisiais. Tyliai, ramiai pagerbiame jį, pasidaliname šiltais prisiminimais“, – dalijosi A. Galvelienė.

– Angele, Jūs Tėvą Stanislovą pažinojote visą savo gyvenimą – nuo pat vaikystės iki jo Paskutinės kelionės. Koks jis Jums išliko atminty? Gal prisiminimuose įstrigo kokie nors fragmentai iš judviejų bendravimo, bendros veiklos?

Tėvas Stanislovas buvo toks žemiškas ir toks paprastas, kad sunku išskirti kažkokį vieną fragmentą. Jo pamokslai ar apskritai pokalbiai buvo ypatingi savo tikrumu, jautrumu ir, atrodo, bažnyčioje ar pokalbyje prie pietų stalo nelikdavo nė vieno, kuriam jo mintys nebūtų įstrigusios atmintyje.

Vienas iš įsimintiniausių įvykių iki šiol man yra pačios paskutinės jo laikytos mišios Paberžės bažnyčioje: Tėvelis palaimino visus pamaldose buvusius parapijiečius, taip pat ir mano dukrą, kurios tuo metu dar tik laukiausi. Kaip jau minėjau, šis palaiminimas ir šios mišios buvo paskutinės Tėvelio laikytos mišios.

Prisimenu, kartais net man pačiai asmeniškai tekdavo jam padėti laikyti pamaldas, kai jo sveikata to jau nebeleido. Visada prisimenu paskutinį jo palaiminimą kaip Dievo palaimą, kuri per gyvenimą lydi ir saugo mane ir mano šeimą.

Ieškodama naujos darbo vietos, rinkausi įmonę, kuri suteiktų vietos tobulėti, pati sau kėliau aukštus darbo ir darbo kultūros reikalavimus. „Sibena“, pasirodė, kaip tik tai, ko ieškojau.

A. Galvelienė

Laisvalaikį mėgsta leisti aktyviai

Nors A. Galvelienei darbas prekyboje mėgstamas, tačiau įtemptas, todėl dienos pabaigoje neabejotinai reikalingas poilsis. Nuostabioje Kėdainių rajono vietoje, Surviliškyje, gyvenanti Angelė džiaugiasi, kad tai aktyvių ir sportiškų žmonių kraštas, kur ne tik gražios apylinkės, bet ir stipri, didelė bendruomenė, neleidžianti niekam nuobodžiauti bet kuriuo metų laiku.

„Surviliškis yra nuostabus miestelis, kuriame tiek jaunas, tiek pagyvenęs visada ras sau veiklų: kiekvieną vakarą yra organizuojamos vis kitokios veiklos įvairiose miestelio erdvėse, o nuostabus pušynas, kurio patrauklumą dar labiau pabrėžia naujas takas iki kabančio tilto per Nevėžį, tiesiog užburiantis. Mūsų visa šeima yra Kėdainių krašto patriotai“, – savo gyvenamąja vietove žavėjosi moteris.

Aktyvų ir sportišką gyvenimo būdą propaguojančiai Angelei, kaip ji pati sako, geriausias poilsis atostogų metu yra tada, kai dirba raumenys.

„Mėgstu žygius bei keliones ne tik po Lietuvą, bet ir po kaimynines šalis.

Pasaulio pažinimas vien pro namų langą ar televizoriaus ekraną yra per mažai, vien Kėdainių rajone daugybė vietų, kuriose galima pasigrožėti puikiais vaizdais bei vėl atkurti tą vidinį balansą, kurį prarandame darbų apsuptyje, – įsitikinusi A. Galvelienė. – Priklausau žygeivių klubui „Kilometras“. Klubo veikloje dalyvauju jau antri metai. Žygiuojame visoje Lietuvoje, tačiau daugiausia – šiaurinėje jos dalyje. Mūsų įveikiami atstumai būna įvairūs – nuo 10 iki 30 kilometrų. Kol kas mano ilgiausias įveiktas žygis yra 20 kilometrų.“

Šeimos vienybė

Nors prie aktyvaus jos gyvenimo būdo šeimos nariai neprisijungia, tačiau moteris jaučia vyro ir vaikų palaikymą.

„Su vyru Kastyčiu auginame dukrą Akvilę ir sūnų Karolį. Dukra vis dar mokosi Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje antroje klasėje. Ji daug laiko skiria mokslams, atsakingai ruošiasi egzaminams, o be to, laisvalaikiu nori pabūti su draugais, todėl įsitraukti į mano aktyvius užsiėmimus jai nebelieka laiko.

Tiek vyras, tiek sūnus yra žvejai, tad jie daug laiko praleidžia žvejyboje. Sūnus dar ir medžiotojas. Taip pat Surviliškio salėje žaidžia tinklinį. Vis tik, kad ir kokie būtume užsiėmę savais hobiais ir laisvalaikiu, visuomet randame laiko pakeliauti ir visi kartu“, – pasakojo A. Galvelienė.

Pastaruoju metu, anot jos, nemažą laisvo laiko dalį atima ir kita maloni veikla: „Kuriamės naujuose namuose, todėl rūpesčių ir džiaugsmų tikrai netrūksta, visus gyvenimo sunkumus ir džiaugsmus visada pasitinkame kartu“.

2 Komentarai

  • Viskas gerai, tik Karolis su savo koncervais visus baigia užkniste, negi toks jaunas jau nebesupranta su kuo susidėjo.

    • Augenija čia jus?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video