Patvinusiame Nevėžyje – vandens motociklininkų šėlionės
rinkosaikste.lt
Šeštadienio, vasario 12-osios, popietę patvinusiame Nevėžyje keturi vandens motociklininkai sumanė surengti šou – kurį laiką plaukiojo ištvinusioje upėje miesto centre, netoliese Skongalio užtvankos. Kol vieniems tai pasirodė, kaip smagus būdas prasiblaškyti patiems ir prablaškyti miestelėnus, kitus ima pyktis dėl neleistino elgesio. Maža to, nepatvirtintais duomenimis, vienas vandens motociklas sužalojo gulbę.
Ne pirmas kartas
Tokie pasiplaukiojimai Nevėžyje žiemos metu – ne pirmiena. Pernai vasario gale bei kovą miestą stebinčios kameros taip pat užfiksavo vandens motociklininkus, raižiusius Nevėžio vandenis.
Tuomet medžiaga buvo perduota tirti Aplinkos apsaugos departamentui.
Už plaukiojimą motorine vandens transporto priemone ten, kur neleidžiama, gresia bauda iki 600 eurų.
Žino, kad negalima
Vandens motociklų turėtojai, įgydami tokią motorinę vandens transporto priemonę, puikiai žino, kad laisvai plaukioti ja galima tik 4 vandens telkiniuose visoje Lietuvoje.
Tai – Baltijos jūra, Drūkšių ežeras, Elektrėnų ir Kauno marios.
Kėdainiuose yra vienintelė vieta – Bublių tvenkinys – kur galima plaukioti vandens motociklu, bet tik tokiu atveju, jei Lietuvos vandens motociklų sporto federacija užregistruoja ten vyksiančias pratybas arba varžybas.
Kasmet tas pats
Panašu, kad kasmet Nevėžio vandenis žiemos gale ir pavasarį drumsčia tas pats asmuo. Pernai vasarį jis plaukiojo su dar vienu asmeniu, kovo mėnesį – vienas, o šiemet į pagalbą pasitelkė dar tris bendraminčius.
Sužeisti galėjo
Kol kas nėra aišku, ar išties vienas vandens motociklų sužalojo gulbę. Tačiau kraštietis ornitologas Vytautas Eigirdas sako, kad toks scenarijus – net labai įmanomas.
„Vandens motociklas be vargo gali partrenkti gulbę, nes gulbės greitai nesugeba pakilti, joms reikia įsibėgėjimo.
Rasti sužalotą paukštį nėra lengva, čia padėtų nuotraukos ar video medžiaga. Jei paukštis žuvo, jį gali ir srovė nunešti“, – sakė ornitologas.
Jis pridūrė, kad vandens paukščiai šiuo metu lizdų nėra susukę, tačiau Nevėžyje žiemoja daug vandens paukščių, ir jų trikdymas tikrai nėra pageidautinas.
Bus papildyta aplinkosaugininkų ir Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos komentaru.
9 Komentarai
O kur mūsų didieji gamtos mylėtojai. Nors Rinkis aikštė parašo. Tail nieko ir nežinotų mes. Kur mero vertinimai? Ką jis padarė kad tokių dalykų nebūtų? O gulbės sužalojimas baisus nusikaltimas.
Kokio dar mero vertinimai pusdurni, nebegerk durnaropiu sirupo
Gamtos „mylėtojas“ mero patarėjas Linevas turbūt šįkart krūmuose lindėjo šikną suspaudęs.
Plaukiojimas vandens telkiniuose savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių vidaus
degimo varikliai turi vandens srauto pompą, kai tai daryti draudžiama, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki šešių šimtų eurų. Klausimas tik toks, kodėl Kėdainiuose panaikintas aplinkosaugos skyrius ir ką padarė mūsų savivalda, kad to neįvyktu?
Ačiū Tadai,kad paaiškinai. O tai kada tas aplinkosaugos skyrius panaikintas? Nors koks skirtumas yra jis ar nėra. Nieko nedaro vis tiek.
Sliapas zaliasis su savo brigada galetu issiaiskinti kas kaip, ar tik kiaukseti temoka per laida tas bezdziongalvis?
„Vandens motociklų turėtojai, įgydami tokią motorinę vandens transporto priemonę, puikiai žino, kad laisvai plaukioti ja galima tik 4 vandens telkiniuose visoje Lietuvoje“. Vien iš šio sakinio aišku, kad jie yra registruojami, tai patikrinkit, Kėdainių mieste ar rajone turinčius, tikrai iš Palangos neatsivežė jo paplaukioti į Kėdainius.
Siulau paaukot gulbes implantams. Kas norit karmos tasku parasykit man , parupinsiu implanta, reikia tik jusu gerumo
[…] reikėtų priminti, kad pasirodymus motociklininkai rengia jau ne pirmus metus, anksčiau net buvo bandoma išsiaiškinti jų tapatybes, tačiau vis […]